Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

koncert

Ania Rusowicz

koncert

Ania Rusowicz

Ania Rusowicz - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Wytrawny odbiorca od razu odkryje, że Ania Rusowicz nie szuka komercji. Jest obecnie jedyną polską wokalistką, śpiewającą prawdziwy big-bit. Udowodniła, że posiada najbardziej bigbitowe korzenie w kraju. Doskonale czuje ten styl, komponuje, pisze teksty piosenek, które zapadają w pamięć po pierwszym odsłuchaniu.

Ania Rusowicz - więcej informacji

Wytrawny odbiorca od razu odkryje, że Ania nie szuka komercji. Jest obecnie jedyną polską wokalistką, śpiewającą prawdziwy big-bit. Jednak droga do tego była wyboista i wiodła przez różnorodne stylistycznie ścieżki muzyczne. W latach 2005-2007 współtworzyła zespół Dezire (nominacja do Fryderyków w kategorii hip-hop/r&b za album „Pięć Smaków”). Kolejne lata poświęciła studiowaniu psychologii i tworzeniu własnych kompozycji, co zaowocowało powstaniem zespołu IKA, którego Ania jest współzałożycielką wraz z mężem, perkusistą Hubertem Gasiulem (m.in. Wilki). Zaśpiewała także w duecie z zespołem Czarno-Czarni w piosence „Kwiat nienawiści”.
W 2011 roku pojawiła się na festiwalu w Opolu z recitalem poświęconym pamięci swojej zmarłej przed 20 lat mamy, Ady Rusowicz i natychmiast zachwyciła opolską publiczność. Pierwsza solowa płyta „Mój Big-Bit” (premiera - 21 października 2011), nad którą pracowała przez kilka miesięcy składa się z dwunastu piosenek. Sześć z nich pochodzi z repertuaru Ady Rusowicz wykonywanych z zespołem Niebiesko-Czarni na przełomie lat 60’ i 70’. Pozostałe sześć utworów to autorskie dzieło Ani. W ten sposób udowodniła, że posiada najbardziej bigbitowe korzenie w kraju. Doskonale czuje ten styl, komponuje, pisze teksty piosenek, które zapadają w pamięć po pierwszym odsłuchaniu.
„Ania to żywa skamielina, cała jest big-bitem” - mówią koledzy z zespołu. Płyta jest stylistycznie spójna z moją osobowością, o wszystkim zdecydowały geny – mówi Ania. Nawiązuje do lat 60’ i 70’ czyli okresu, w którym kreowała się muzyka stricte rozrywkowa. Zarówno w Polsce – big-bit to przecież nazwa wymyślona przez menedżera Niebiesko-Czarnych, ponieważ określenie „muzyka rockowa” nie odpowiadało ówczesnym władzom politycznym, jako zbyt silnie powiązane z kulturą zachodnia, jak i na świecie, gdzie w tym czasie królowali The Beatles. Płyta jest silnym nawiązaniem do bardzo naturalnego okresu w dziejach muzyki, czego dowodem są vintage’owe brzmienia, brak elektroniki czy surowe wokale, a jednocześnie odpowiada na potrzeby współczesnych artystycznych poszukiwań w trendach na całym świecie, przejawiających się w modzie, kulturze, kosmetyce czy wystrojach wnętrz i przede wszystkim muzyce. Powstaje wiele kapel korzystających z brzmień z tamtego okresu np.: Tame Impala, Black Keys, The Jonestone Massacre, cała kultura modsów w Wielkiej Brytanii, a zespoły już dawno istniejące, jak Foo Figters przyjmują look a la lata 60-te. Co tu zresztą dużo mówić, sama Amy Winehouse promowała taki właśnie muzyczny trend.
A jak jest w Polsce? Jaka jest gwarancja, że płyta nie będzie trącić myszką i pachnieć naftaliną? Przeboje Czerwonych Gitar, Niebiesko-Czarnych czy Czesława Niemena zna każdy. W czym tkwi więc sekret Ani? W numerach skomponowanych specjalnie na płytę, w nowych aranżacjach, a także w młodych umysłach ludzi, tworzących płytę z muzyką, której słuchali ich rodzice na wakacjach pod gruszą. W nagraniach płyty udział wzięli: Kuba Galiński, Robert Cichy, Hubert Gasiul i Michał Burzymowski, niezwykle utalentowani i kreatywni muzycy.
Produkcją płyty wspólnie z Anią zajął się Kuba Galiński. „Mój Big-Bit” to idealny środek teleportujący w czasie – dla młodych do krainy dzieciństwa, dla starszej publiczności do pierwszych muzycznych sentymentów. A czym ta płyta jest dla samej Ani Rusowicz? - „Połowa piosenek to moje kompozycje i teksty, a sześć stanowią utwory mamy, z których większość skomponował dla niej Czesław Niemen, gdy jeszcze byli narzeczeństwem. Nie odtwarzam ich, nie robię z nich coverów, ale próbuję połączyć tamte czasy z czymś nowoczesnym. To hołd złożony mamie. Wiem, że odkryłam swoją drogę, choć przez całe lata próbowałam na siłę od niej uciec. Ale prawda jest ukryta w tym, co dostałam od mamy, w genach, głosie, podobnej wrażliwości. Ja to mam. Płyta nie jest jednak nostalgiczna, bo sięgnęłam po utwory raczej bigbitowo-imprezowe. Czy jestem artystką? Płyta pokaże. Z pełną dumą mogę jednak powiedzieć – Jestem córką swojej mamy! Cieszę się, że w końcu to z siebie wyjęłam. Czuję się silna. Mój pociąg ruszył i tak prędko się nie zatrzyma”.

26 kwietnia br. podczas gali Fryderyk 2012, Ania została uhonorowana aż czterema statuetkami w kategoriach: Wokalistka Roku, Płyta Roku Pop, Produkcja Muzyczna Roku (wspólnie z Kubą Galińskim) oraz Debiut Roku!

CZYTAJ WIĘCEJ

Inne wydarzenia powiązane z Ania Rusowicz

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Ania Rusowicz

Świetny support, Ania i jej zespół rewelacyjni.
Karol 06.10.2020 20:33
Wspaniała Anna Rusowicz, cudowna energia. Już marzę o kolejnym koncercie. REWELACJNY cały zespół. Płyta kupiona po koncercie już w aucie.
Daria JI 05.10.2020 09:29
Rewelacja, byliśmy cała rodziną i wszyscy zachwyceni.
Aga 30.12.2019 11:25
Rock'n'rollowe pastorałki. Czad!!!
O. 29.12.2019 16:59
Bardzo mi się podobało. Dałam 4 gwiazdki bo trochę były problemy ze słyszalnością (może za głośno). Pani Ania bardzo empatyczna. Świetny pomysł śpiewania razem popularnych kolęd, Na przyszłość dałabym to na początku żeby widownię rozruszać. No i żeby słowa wyświetlić. Wtedy na końcu jeszcze raz żeby się miło rozstać. A Stanisław Karpiel- Bułecka to sam urok. Największa ozdoba imprezy.
Kasia 29.12.2019 12:52
To był fantastyczny wieczór, dziękujemy!
emrem 29.12.2019 11:03
Byłem kolejny raz na Pastorałkach Ani Rusowicz. Brawo brawo brawo...niewątpliwym atutem jest Gość Staszek Karpiel Bułecka On to jest As :):):)
KRIZU 29.12.2019 10:44
Kobieta z pięknym i potężnym głosem👌
Fonia8 25.11.2019 18:58
Fajna dziewczyna ,dobry zespol i repertuar w stylu przewazajacym Rytm end Blues ,gdzie dzisiaj malo kto tak gra .Nam sie z zona bardzo podobalo i nie zalujemy ze na kincert przyjechalismy az ze Zgorzelca
Bolek 25.11.2019 13:18
Koncert fantastyczny, Ania z zespołem wymiatają nie od dziś. W sali dobra akustyka.
KoBe 25.11.2019 12:08
Fantastyczne wydarzenie.
Kat 25.11.2019 10:13
Dobry koncert, Ania porywa ludzi do zabawy, relaks, zabawa i dobra muzyka. Polecam.
Foka 25.11.2019 08:48
Wydarzenie niesztampowe. Świetny koncert z udziałem doskonałych muzyków.
samosia 24.03.2014 15:01
Niesamowity koncert, świetny klimat, rewelacyjna organizacja, Ania Rusowicz z zespołem robią piorunujące wrażenie. Polecam Anię i Klub Bogart.
24.03.2014 14:07

Polecane z kategorii koncert