Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Arcydzieła na fortepian: Musorgski

koncert

Arcydzieła na fortepian: Musorgski

Arcydzieła na fortepian: Musorgski - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

ARCYDZIEŁA NA FORTEPIAN

Modest Musorgski Obrazki z wystawy

KONCERT

Mischa KOZŁOWSKI - fortepian

PROGRAM

Modest Musorgski
Obrazki z wystawy
Gnom
Stary zamek
Tuileries
Bydło
Taniec kurcząt w skorupkach
Samuel Goldenberg i Szmul
Rynek w Limoges
Katakumby
Chatka na kurzej stopce
Wielka brama w Kijowie

WYKŁAD

Dr Kacper MIKLASZEWSKI – muzykolog, dziennikarz muzyczny Programu II Polskiego Radia
Szkarada czy Arcydzieła

Po koncercie dyskusja z udziałem publiczności.

Mischa Kozłowski jest jednym z najciekawszych pianistów polskich młodego pokolenia, który od wielu lat z powodzeniem występuje jako solista i kameralista w salach koncertowych Europy, Japonii i Chin.

Do jego najważniejszych sukcesów konkursowych należą czołowe nagrody zdobyte podczas

 • Międzynarodowego Konkursu Pieśni Othmara Schoecka w Brunnen w Szwajcarii w duecie z sopranistką Danielą Ruth Stoll (2016)
 • Szwajcarskiego Konkursu Muzyki Kameralnej ORPHEUS w Bernie w Szwajcarii w duecie z wiolonczelistką Iloną Basiak (2015)
  1. Międzynarodowego Konkursu Kameralnego organizowanego przez Filharmonię Częstochowską im. B. Hubermana w duecie z Magdaleną Bojanowicz (2013),
  1. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Mykoły Łysenki w Kijowie na Ukrainie (2012)
  1. Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z Fortepianem w Warszawie w duetach z wiolonczelistką Magdaleną Bojanowicz i skrzypaczką Maximą Sophią Sitarz (2012)
  1. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Darmstadt w Niemczech (2009)
 • Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie (2008)
  1. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Młodych Pianistów w Narvie w Estonii (2006).

Artysta zapraszany jest do wielu prestiżowych międzynarodowych projektów – występował podczas m.in. Kissinger Sommer w Bad Kissingen, Festspiele Europäische Wochen w Passau (Niemcy), NCPA May Festival w National Centre for the Performing Arts w Pekinie, Gulangyu Summer Music Week w Xiamen (Chiny), Chopin au Jardin du Luxembourg w Paryżu, International Festival Jeunes Virtuoses à Ennejma Ezzahra w Sidi Bou Said (Tunezja), Kyoto International Music Students Festival w Japonii, Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju, Malta Festival oraz Międzynarodowego Festiwalu Muzyki i Filmu Transatlantyk w Poznaniu, UNSOUND Festival w Krakowie, Festiwalu Muzyka na szczytach w Zakopanem; występował także m.in. w siedzibie UNESCO w Paryżu, Zentrum Paul Klee i Konzerthaus Kultur-Casino w Bernie, Filharmonii Narodowej Ukrainy w Kijowie, Filharmonii Tallińskiej, jak również w Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim-Operze Narodowej i Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie oraz wielu filharmoniach w Polsce.

Urodzony w 1989 roku w Gdyni, gdzie w wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie w Szkole Muzycznej I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w klasie Julity Randazzo. W 1999 roku rozpoczął współpracę z prof. Katarzyną Popową-Zydroń, pozostając pod jej opieką artystyczną do ukończenia gdyńskiej Szkoły Muzycznej II stopnia (2008). Następnie w latach 2008-2013 kształcił się w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego, a w zakresie kameralistyki pod kierunkiem prof. Macieja Paderewskiego, prof. Jerzego Marchwińskiego i prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej. Otrzymawszy w warszawskiej uczelni dyplom z wyróżnieniem, kontynuuje naukę w Hochschule der Künste Bern w Szwajcarii w klasie fortepianu prof. Tomasza Herbuta.

W lipcu 2014 roku razem z Lutosławski Piano Duo (Bartek Wąsik/Emilia Sitarz) i Joanną Dudą nagrał album Unchained z utworami Juliusa Eastmana oraz Tomasza Sikorskiego, który został wydany przez Bôłt Records. Płyta została nagrodzona „Supersonic Award” magazynu „Pizzicato”, a także została nominowana do International Classical Music Award 2015.

Za swoje osiągnięcia otrzymał wiele nagród i wyróżnień – do najważniejszych należą te przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, LYRA Stiftung, Rita Zimmermann Musik-Stiftung, Fondazione Pro Libertas et Humanitas Kasimir Bartkowiak, Dr. Pierre und Marie Spring-Tschanz Stiftung, Geert und Lore Blanken-Schlemper Stiftung, Dongsan Research Foundation, Bank Société Générale oraz Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci w Warszawie.

Dr Kacper Miklaszewski (ur. 1949) – absolwent studiów pianistycznych w Konserwatorium im. Rimskiego-Korsakowa w Leningradzie (Petersburgu, 1974), studiował też w Szkole Muzycznej University of Illinois w Urbana-Champaign. W 1984 doktoryzował się w dziedzinie Teoria Muzyki w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 2000-2010 wykładał Podstawy Psychologii Muzyki i prowadził Seminarium Krytyki Muzycznej w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jako dziennikarz muzyczny współpracuje m.in. z „Ruchem Muzycznym” i Programem II Polskiego Radia.

Bilety: 15 zł

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Koordynator: Dorota Chotyńska, d.chotynska@mik.waw.pl, tel. 22 58 64 226.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Arcydzieła na fortepian: Musorgski

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert