Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Anna Maria Jopek | Koncert

koncert

Anna Maria Jopek | Koncert

Anna Maria Jopek | Koncert - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

W czasie tegorocznego Artus Festival – w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego – w wieczorny sierpniowy wieczór spotkamy się wyjątkowym zespołem przyjaciół i pasjonatów – niekwestionowaną divą polskiego jazzu Anną Marią Jopek oraz jej muzyczną drużyną.

Anna Maria Jopek to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka i absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Artystka nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą oraz Wojciechem Młynarskim, a na światowych scenach występowała z takimi osobistościami jak: Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba.

Annie Marii Jopek na scenie amfiteatru Muzeum Etnograficznego towarzyszyć będzie: Dominik Wania (fortepian), Paweł Dobrowolski (perkusja) i Robert Kubiszyn (kontrabas). Wszyscy twórcy, którzy pojawią się na scenie plenerowej, oprócz koncertowania z artystką są także frontmanami własnych projektów.

W czasie koncertu usłyszymy wybrane piosenki z poprzednich płyt Anny Marii Jopek i utwory z albumu Ulotne, inspirowanej dzieciństwem artystki spędzonym za kulisami legendarnego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, w którym tańczyli i śpiewali jej rodzice.

Zespół wystąpi w składzie:

  • Anna Maria Jopek – wokal
  • Dominik Wania – fortepian
  • Paweł Dobrowolski – perkusja
  • Robert Kubiszyn – kontrabas

O swojej muzyce Anna Maria mówi wprost: Wolność i nieograniczoność wyobraźni jest tym, co kocham najbardziej u tych, z którymi staję na scenie. I szybko dodaje: Tylko spełnieni twórcy potrafią być prawdziwymi dawcami. W muzyce działamy na otwartym sercu.

Jak sama przyznaje: Muzyka mojego dzieciństwa, wszystkie Ptaszki, Serduszka i Cyraneczki, na zawsze zdeterminowały mój śpiew i myślenie o muzyce. Noszę w sobie płaski pejzaż Mazowsza z całą jego melancholią i bezkresem.

Bilety: I pula - 75 zł, II pula - 85 zł, III pula - 95 zł | Liczba biletów na każdą pulę ograniczona

Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

W wydarzeniu będzie można uczestniczyć osobiście, zgodnie z zasadami rygoru sanitarnego obowiązującymi w instytucjach kultury.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Anna Maria Jopek | Koncert

Niestety jestem bardzo rozczarowany organizacją tego koncertu jak również samym koncertem. Koncert został zorganizowany w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznym w Toruniu. Na widowni są twarde ławy bez oparć i to wszystko jest pod gołym niebem. Nie ma tam żadnego komfortu podczas imprezy trwającej około 1,5 godziny. Pech chciał, że tego dnia padał deszcz. Ale organizator nie przeniósł imprezy !! I pomyśleć że wydałem na to 85zł ! przecież to jest kpina z kupujących bilety. To miejsce nadaje się na imprezy trwające 20-30 min w stylu idę na spacer przysiadam na chwilę i oglądam coś przez chwilę i za darmo. Co do samego występu Anny Marii - znam ją z kilku płyt i jednego koncertu. Są to nagrania z lat 2002-2006 i jestem tymi utworami zafascynowany. Koncert, na którym byłem odebrałem jako jeden z najpiękniejszych koncertów w moim życiu. Koncert z 06.08 w Toruniu to w moim odczuciu jakaś klęska. Połączenie elementów ludowych, jazzu i jakiegoś warsztatowego wycia .... Była to moja ostatnia wizyta w tym amfiteatrze i ostatni koncert Anny Marii Jopek, na który się wybrałem. .
WR 20.08.2021 10:53
Przez cały wieczor padało. Warto, aby Muzem Etnograficzne było przygotowane na taka sytuacje i rozłożyło jakieś duże namioty czy plandeki, aby nie trzeba było moknąć. W zasadzie na brzegi odkrytej sceny tez padał deszcz. Muzyka przyjemna, relaksująca, choć zespół nie przywitał się z publiczności. Miały być najlepsze utworu, ale miałam wrażenie, ze to były głównie nowe aranżacje.
Meg 09.08.2021 08:35
Piękny muzyczny klimat - świetny wybór artysty. Minus dla organizatorów z Torunia za to, że dopiero mężczyzna z Lipna pomyślał o przygotowaniu i wręczeniu Artystce kwiatów. Zatem jednoczenie plus dla Lipna!:)
ML 08.08.2021 16:08
Anna Maria zatoczyła koło i esencjonalnie jest w okolicach Joszko Brody, ale maestria, z jaką to robi ROZBRAJA!! Przepiękny, autentyczny koncert, znakomici muzycy towarzyszący i mimo ogromnego deszczy, doświadczenie prawie transcendentne!
Iwona 08.08.2021 11:39
Daję 5 gwiazdek za koncert, chociaż nie był on w całości skierowany do takiego jak ja odbiorcy. Kocham Anię za utwory takie jak np: Możliwe, Upojenie. Tu było bardzo dużo jazzu i improwizacji. Ale był fajny klimat i mimo ulewnego deszczu nie chciało się wracać do domu.
Jola 07.08.2021 12:51
AMJ śpiewa pięknie, ale... jestem zawiedziona wyborem utworów. Organizatorzy zapowiadali, że będą piosenki ze wszystkich płyt AMJ oraz z albumu ,,Ulotne", a były TYLKO z wymienionego albumu plus jedna na zakończenie z wcześniejszych płyt. Publiczność wyklaskała na bis jeszcze jedną.
Anna 07.08.2021 09:06
Przede wszystkim koncert powinien być odwołany,… cały dzień padał deszcz, Anna Maria Jopek… cóż , stała albo bokiem albo tylem do publiczności, nawet się nie przywitała z publicznością. Najgorszy koncert na jakim byłam. Po godzinie przemoczeni zziębnięci wyszliśmy. To był ostatni koncert AMJ na którym byłam.
Beata 07.08.2021 08:37
Sam koncert i występ Anny Marii Jopek i jej zespołu był na najwyższym poziomie ale mam ogromne zastrzeżenia do organizatorów wydarzenia, gdyż cały dzień padał deszcz i podczas koncertu lało cały czas, więc nie rozumiem dlaczego nie został on przeniesiony do zamkniętego pomieszczenia. Było mokro i zimno a przez parasole nie było widać sceny. Szkoda bo psuło to odbiór muzyki.
Magda 07.08.2021 08:30

Polecane z kategorii koncert