koncert

Anna Maria Jopek | Koncert

koncert

Anna Maria Jopek | Koncert

Anna Maria Jopek | Koncert - Bilety na koncert

W czasie tegorocznego Artus Festival – w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego – w wieczorny sierpniowy wieczór spotkamy się wyjątkowym zespołem przyjaciół i pasjonatów – niekwestionowaną divą polskiego jazzu Anną Marią Jopek oraz jej muzyczną drużyną.

Anna Maria Jopek to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka i absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Artystka nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą oraz Wojciechem Młynarskim, a na światowych scenach występowała z takimi osobistościami jak: Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba.

Annie Marii Jopek na scenie amfiteatru Muzeum Etnograficznego towarzyszyć będzie: Dominik Wania (fortepian), Paweł Dobrowolski (perkusja) i Robert Kubiszyn (kontrabas). Wszyscy twórcy, którzy pojawią się na scenie plenerowej, oprócz koncertowania z artystką są także frontmanami własnych projektów.

W czasie koncertu usłyszymy wybrane piosenki z poprzednich płyt Anny Marii Jopek i utwory z albumu Ulotne, inspirowanej dzieciństwem artystki spędzonym za kulisami legendarnego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, w którym tańczyli i śpiewali jej rodzice.

Zespół wystąpi w składzie:

  • Anna Maria Jopek – wokal
  • Dominik Wania – fortepian
  • Paweł Dobrowolski – perkusja
  • Robert Kubiszyn – kontrabas

O swojej muzyce Anna Maria mówi wprost: Wolność i nieograniczoność wyobraźni jest tym, co kocham najbardziej u tych, z którymi staję na scenie. I szybko dodaje: Tylko spełnieni twórcy potrafią być prawdziwymi dawcami. W muzyce działamy na otwartym sercu.

Jak sama przyznaje: Muzyka mojego dzieciństwa, wszystkie Ptaszki, Serduszka i Cyraneczki, na zawsze zdeterminowały mój śpiew i myślenie o muzyce. Noszę w sobie płaski pejzaż Mazowsza z całą jego melancholią i bezkresem.

Bilety: I pula - 75 zł, II pula - 85 zł, III pula - 95 zł | Liczba biletów na każdą pulę ograniczona

Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

W wydarzeniu będzie można uczestniczyć osobiście, zgodnie z zasadami rygoru sanitarnego obowiązującymi w instytucjach kultury.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje Anna Maria Jopek | Koncert

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert