koncert

Atom String Quartet, Petros Klampanis i Shai Maestro

koncert

Atom String Quartet, Petros Klampanis i Shai Maestro

Atom String Quartet, Petros Klampanis i Shai Maestro - Bilety na koncert

sala: Broadway
wstęp: 40/50 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

Wyjątkowe spotkanie muzyków najwyższej, światowej klasy, zainspirowane przez greckiego wirtuoza kontrabasu Petrosa Klampanisa: “Muzyka klasyczna zawsze była mi bliska. Szczególnie dzieła Beli Bartoka, Ravela i Debussy’ego pisane na kwartety smyczkowe i orkiestry. Ten muzyczny świat do tej pory jest moim głównym źródłem inspiracji. Shai Maestro i Atom String Quartet są idealnym „vehikułem muzycznym” do ponownego odkrywania granic muzyki klasycznej i jazzowej. Granic struktury i wolności, jeśli chcesz. Wiedza, wrażliwość, śmiały sposób myślenia to wspólne cechy muzyków naszej grupy, które są dla mnie ważne przy tworzeniu zespołu.“Atom String Quartet

Atom String Quartet

Jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce – powstał w 2010 roku w Warszawie, tworzą go skrzypkowie: Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński, altowiolista Michał Zaborski oraz wiolonczelista Krzysztof Lenczowski. W jego twórczości – oprócz jazzu – słychać inspiracje polskim folklorem, muzyką z różnych regionów świata, a także muzyką współczesną i klasyczną. Zespół ma na koncie pięć autorskich płyt, w tym dwie nagrodzone Fryderykami, koncertuje na całym świecie. Kwartet współpracuje z wybitnymi artystami polskiej i światowej sceny muzycznej, takimi jak Branford Marsalis, Bobby McFerrin, Leszek Możdżer, Jerzy Maksymiuk, Anna Maria Jopek, Natalia Kukulska, Kayah, Janusz Olejniczak, Adam Sztaba.

Petros Klampanis

Kompozytor i basista dorastał na greckiej wyspie Zakynthos, otoczony muzyką okolic Morza Śródziemnego i bałkańską muzyką ludową. Zanim pojawił się na nowojorskiej scenie jazzowej, studiował muzykę klasyczną i jazzową w Atenach, Amsterdamie oraz Nowym Jorku., gdzie obecnie mieszka.
Zawsze szuka unikalnych sposobów, by zintegrować elementy wielu gatunków muzycznych, od klasyki po pop. Od 2011 roku jako lider nagrał cztery albumy. Obecnie koncertuje ze swoim trio promując najnowszą płytę w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, EU i Japonii. Występował obok uznanych jazzmanów np. Grega Osby’ego, Jeanea-Michela Pilc’a , Shai’a Maestro, Gilada Hekselmana oraz Snarky Puppy. Koncertuje na całym świecie.

Shai Maestro

Jest jednym z najbardziej obiecujących i utalentowanych pianistów swojego pokolenia. Ukończył z wyróżnieniem Thelma Yellin High School of Performing Arts w Givataim, Israel. Na międzynarodową scenę wszedł jako członek tria słynnego kontrabasisty Avishai Cohena (Shai Maestro – piano, Mark Guiliana – drums), z którym koncertował na całym świecie i nagrał cztery albumy, w tym dwa dla wytwórni Blue Note Records.
W lipcu 2010 roku założył własne trio, a kilka miesięcy później nagrał swój pierwszy, świetnie przyjęty album „Shai Maestro Trio”. Rok 2018 był ważnym rokiem dla Shai’a – podpisał kontrakt ze słynną wytwórnią jazzową ECM.

Patroni medialni:
jazzforum.com.pl
jazzpress.pl

jazzsoul.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Atom String Quartet, Petros Klampanis i Shai Maestro

Uczta dla zmysłów! Przyszlam zmeczona. Wyszlam zrelaksowana ☺️
Super koncert, super sala (akustyka 10/10)!
Fantastyczny koncert, fajne miejsce, świetna akustyka!
Doskonały koncert. Świetne miejsce.
Najwyższej klasy jazz!
bardzo dobry koncert. jedyna wątpliwość to dźwięk wiolonczeli podany z lewej strony nagłośnienia podczas gdy wiolonczelista siedział skrajnie z prawej strony???

Polecane z kategorii koncert