koncert

BODO - Musical

koncert

BODO - Musical

BODO - Musical - Bilety na koncert

Musical „Bodo” to historia legendarnego polskiego artysty Eugeniusza Bodo, która stała się inspiracją dla reżysera Dariusza Taraszkiewicza do stworzenia przedstawienia, w którym tytułową rolę gra Dariusz Kordek.

Spektakl jest utrzymamy w konwencji musicalowej; jego najważniejszym i najmocniejszym aspektem są niezapomniane przeboje artysty. Usłyszeć piosenki: "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Całuję twoją dłoń, madame" czy "Już taki jestem zimny drań"… i umrzeć.

W rolę tytułowego Bodo wciela się aktor filmowy i teatralny Dariusz Kordek, znany m.in. z ról w "Młodych Wilkach", "Poranku Kojota" czy filmie "Sztos". Aktorowi towarzysz sześcioro tancerzy, którzy wystąpią w choreografii Agnieszki Brańskiej.

Spektakl jest inspirowany historią Eugeniusza Bodo, ale przepuszczoną przez naszą wyobraźnię i dzisiejsze czasy. Zależało nam, aby głównym przesłaniem musicalu było to, że tak naprawdę nigdy nie możemy być do końca pewni tego, co czeka nas jutro. Podobnie musiało być też z Bodo kiedy był największą gwiazdą polskiego show biznesu. U szczytu swojej sławy w 1937 czy 1938 roku nie mógł nawet przypuszczać, że przyjdzie mu rozstać się z życiem w tak tragicznych okolicznościach – powiedział dla PAP reżyser musicalu Dariusz Taraszkiewicz.

Eugeniusz Bodo urodził się 28 grudnia 1899 r. jako Bogdan Eugene Junod (jako miejsce urodzenia podawane są, w zależności od źródła, Łódź lub Genewa). Jego ojciec, Teodor Junod, prowadził w Łodzi kinoteatr Urania. Matka, Dorota Dylewska, pochodziła z polskiej szlachty. Na wczesnym etapie kariery Bodo występował w warszawskich kabaretach, m.in. w Qui Pro Quo i Morskim Oku.

W filmie po raz pierwszy pojawił się w 1925 r. jako Geniuś w "Rywalach" w reż. Henryka Szaro. Następnie grał m.in. w "Uśmiechu losu" (1927), "Pieśniarzu Warszawy" (1934), "Kocha, lubi, szanuje" (1934). W "Czarnej perle" (1934) Bodo zagrał razem z tahitańską aktorką i tancerką Reri, którą poznał podczas jej pobytu w Warszawie i z którą prywatnie połączył go romans.

Jedną z najbardziej pamiętnych ról, Bodo wykreował w "Piętrze wyżej" (1937), skąd pochodzi piosenka "Umówiłem się z nią na dziewiątą". W 1938 roku aktor wystąpił wraz z Adolfem Dymszą w "Pawle i Gawle", gdzie w duecie wykonali kołysankę "Aaa, kotki dwa" ("Ach, śpij kochanie").

Po wybuchu wojny Bodo wyjechał do Lwowa, gdzie działał artystycznie m.in. w zespole Tea-Jazz prowadzonym przez Henryka Warsa. W 1941 r. został aresztowany przez NKWD i pod zarzutem szpiegostwa przetrzymywany był w moskiewskim więzieniu. Straszliwe warunki oraz depresja w ciągu dwóch lat doprowadziły aktora do wyniszczenia. Bodo zmarł 7 października 1943 r. na terenie ZSRR, podczas transportu do łagru.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: BODO - Musical

Spektakl miły dla oka i ucha. Trochę rozczarowała mnie długość przedstawienia - 1 h 10 min. Szybko przebiegnięto też po niektórych wątkach. Można było całość nieco rozbudować.
Spektakl niezły. Skromna odsada. Ciekawe pomysły. Jednak z rozrzewnieniem wspominam wspaniałe czasy Teatru Muzycznego w Gliwicach. Tam to były przedstawienia na 5 gwiazdek. Zawsze
Bardzo dobry musical.
Świetny występ. Organizacja bez zarzutu.
Bardzo ciekawy musical, który przybliża nam postać Eugeniusza Bodo,któremu przyszło żyć w niespokojnych czasach, jednak był on niesłychanie kreatywnym i kipiącym życiem artystą. Polecam serdecznie :)!
Występ bardzo dobrze przemyślany. Pan Dariusz Kordek pełny profesjonalizm, elegancja. Głosowo, tanecznie, aktorsko bez jakichkolwiek zastrzeżeń. Ale ja i moi znajomi mieli wrażenie że coś nie do końca wyszło tak z nagłośnieniem.
Bardzo ciekawe widowisko multimedialne ;na mniejszą skalę,ale polecam.Swietny występ Dariusza Kordka.
super. Polecam
To był wspaniały, cudowny spektaktl. Byłam zachwycona . Wspaniała gra aktorów, cudoowne piosenki w interpretacji Dariusza Kordka Polecam gorąco
Za duży skrót życiorysu E. Bodo. Gdybym nie oglądał serialu nie wiedziałbym o co chodzi. Ciekawe połączenie spektaklu na żywo z oryginalnymi filmami z Bodo. Piękne dziewczyny na scenie i dobre wykonania piosenek przez D. Kordka. Generalnie polecam, ale nie spodziewajcie się spektaklu jak w Romie czy Buffo
Świetny występ, jednak zdecydowanie za krótki, widownia nie miała szansy poznać charakterów postaci, dobrze poznać historii. Pan Dariusz Kordek elegancki niczym Gene Kelly, perfekcyjne odtworzenie roli!
Całkiem w porządku:)
Swietny wystep Godny polecenia
Cudowny musical. Polecam, bo naprawdę warto.
Bardzo mile spędzony wieczór, wspaniała zabawa
27 listopada miałam przyjemność uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu kulturalnym. Białołęcki Ośrodek Kultury zaprosił na występ gościnny musical "Bodo". Przedstawienie zostało przygotowane w konwencji nawiązującej do tradycji międzywojennych kinoteatrów. Na scenie widzimy śpiewających i tańczących aktorów, a na ekranie różne filmowe ujęcia. Miła w odbiorze i ciekawie została pokazana scena Bodo i jego partnerki na wrotkach, których nagle widzimy też na ekranie. Ekran pokazywał też wstrząsająco zaaranżowane sceny Bodo z więzienia... A sam Bodo? W tej roli był bezkonkurencyjny Dariusz Kordek, który wcale nie starał się naśladować swojego bohatera. Śpiewał jego piosenki (i nie tylko jego!) bardzo współcześnie. Zabawnie wypadł w parodii słynnego konferansjera Jarosy'ego! Bardzo podobała mi się choreografia. Scena cyrkowych akrobatów była imponująca. Finał też znakomity, aż chciało się nucić te piosenki w drodze powrotnej do domu. Dziękuję za miły wieczór artystom i organizatorom spotkania "Bodo" w BOK-u.
paulinem 30.11.2016 08:29
Spektakl bardzo przyjemny, trzymający w napięciu. Muzyka znana chyba wszystkim. Warty obejrzenia. Polecam !!!!
Znakomity występ Dariusza Kordka w przedstawieniu "Bodo". Świetnie śpiewa, tańczy i stepuje. Bardzo dobrze dobrane piosenki Bodo trafnie odnoszą się do jego życia. Przedstawienie oglądałam z wielką przyjemnością.
Super przedstawienie !!! Uwielbiam Kordka i musicale !!! Bardzo ciekawa fabuła, w 1,5 godz można przedstawić życiorys Eugeniusza Bodo !!! Gorąco polecam !!!!
joanna 29.11.2016 11:51
Świetny! Czuje niedosyt i chętnie zobaczyłabym go raz jeszcze!
Justyna 29.11.2016 11:37

Polecane z kategorii koncert