koncert

BRAZYLIJSKIE NOCE - NOITES BRASILEIRAS - koncert

koncert

BRAZYLIJSKIE NOCE - NOITES BRASILEIRAS - koncert

BRAZYLIJSKIE NOCE - NOITES BRASILEIRAS - koncert - Bilety na koncert

Ma Portugalia swoje fado, USA bluesa, a Brazylia szczyci się chôro czyli muzyką źródła, z której wywodzą się takie gatunki jak samba czy bossa nova. Zapraszamy na koncert pt. BRAZYLIJSKIE NOCE - NOITES BRASILEIRAS w wykonaniu brazylijskiej wokalistki jazzowej Gabrieli Kozyry - Lopes wraz ze swoim zespołem: Walter Lopes - gitara, Andrew Woolf - klarnet, Joseph Costi - fortepian, Andrés Ticino - perkusjonalia.

Niezależny album Noites Brasileiras, wydany w lutym 2019 r.,gromadzi 12 nigdy niepublikowanych wcześniej utworów w wykonaniu Gabrieli. Polska piosenkarka wybrała repertuar w pełnej miłości misji odkrywania ukrytych skarbów nowego brazylijskiego śpiewnika. Gabriela nie jest nowicjuszką. Pochodzi z rodziny polskich muzyków o tradycji głównie wokalnej. Od ponad 10 lat występuje na scenach europejskich festiwali jazzowych i klubów jazzowych w Londynie, gdzie mieszka. Gabriela ukończyła śpiew jazzowy w Królewskim Konserwatorium w Hadze i posiada tytuł magistra o specjalności muzyki brazylijskiej z konserwatorium Codarts w Rotterdamie.

W 2010 roku miała okazję zanurzyć się w rozległy świat muzyki brazylijskiej, kiedy mieszkała w Rio de Janeiro i studiowała sambę i choro w Escola Portatil de Música - gdzie poznała wielu muzyków i kompozytorów utworów z jej pierwszego albumu: Marcelo de Macedo Noronha, Miguel Rabello Bastos, João Camarero, Luis Barcelos, Eduardo Neves, João Sholl, Guinga, Anna Paes i autorzy tekstów Paulo César Pinheiro, Vidal Assis, Mauro Aguiar i Renata Macedo.Według znanej brazylijskiej piosenkarki Moniki Salmaso, Gabriela prezentuje piękne i dojrzałe dzieło na albumie, który jest „brazylijską podróżą najwyższej jakości”, gdzie „wspaniałe piosenki nowych i ważnych kompozytorów [są] traktowane tak, jak powinny i śpiewane z precyzją i ogromną miłością”.Album, nagrany między lipcem i sierpniem 2018 roku w Rio de Janeiro, liczy się z udziałem samych kompozytorów jako aranżerów i instrumentalistów. Wśród nich niezwykły gitarzysta i kompozytor Guinga, gra na gitarze w walcu Noites Brasileiras, który nadał tytuł albumowi, a który skomponował 50 lat temu we współpracy z Paulo César Pinheiro. Guinga zaaranżował też i zaakompaniował Gabrieli w Bordado de Rancho Anny Paes i Vidala Assisa.

Honorowane są raciborskie karty:,,Senior 60+'', ,,Rodzina+''

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje BRAZYLIJSKIE NOCE - NOITES BRASILEIRAS - koncert

Piękny głos , muzyka podana również w pięknej formie.. I świetny pomysł z tłumaczeniem tekstów.. Małe rozczarowanie dotyczy moich wyobrażeń , iż będzie to koncert bardziej dziki, energetyczny a nie poetycki ... ( Może warto w przyszłości zawrzeć w opisie kilka informacji o stylu i podaniu go przez artystów) Jakkolwiek bardzo miłe przeżycie...

Polecane z kategorii koncert