koncert

BROADWAY BABIES: REWANŻ - Wieczór musicalowy

koncert

BROADWAY BABIES: REWANŻ - Wieczór musicalowy

BROADWAY BABIES: REWANŻ - Wieczór musicalowy - Bilety na koncert

BROADWAY BABIES: REWANŻ

Cykl: Wieczór musicalowy

Broadway Babies: Rewanż

Po listopadowym koncercie Broadway Babies, w którym panowie prezentowali songi żeńskich bohaterek musicali, pora na drugą odsłonę interpretacyjnych potyczek: scenę przejmują panie! Trzy wspaniałe wokalistki i aktorki: Marta Florek, Basia Gąsienica Giewont oraz Ewa Łobaczewska przedstawią swoje interpretacje najciekawszych i najpiękniejszych męskich partii musicalowych. Towarzyszyć im będzie znana już z poprzednich koncertów i doceniona przez warszawską widownię pianistka – Karina Komendera.

Będzie słodko, drapieżnie, wzruszająco i energicznie. Czy panie wypadną lepiej niż listopadowe Divy z Broadway Babies? Tego nie wiemy, ale jedno jest pewne – musical znów będzie górą!

Wykonawcy:

Marta Florek /wokal/

Basia Gąsienica Giewont /wokal/

Ewa Łobaczewska /wokal/

Karina Komendera /fortepian/

Marta Florek – pochodzi z Limanowej. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach – kierunek Wokalistyka Jazzowa. Obecnie wykładowca na tejże uczelni. Ukończyła Szkołę Muzyczną I st. w klasie fortepianu. Jest laureatką popularnego programu TVP 2 Szansa na sukces (program z Urszulą). Występowała także w programie TVP The Voice of Poland (grupa Kayah), HIT GENERATOR, Jaka To Melodia. Jako wokalistka sesyjna nagrała kilkanaście płyt, udzielając głosu w bajkach muzycznych i śpiewając w chórkach znanych artystów. Wystąpiła jako gość na 48. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu podczas koncertu Panna, madonna, legenda tych lat. Koncert był poświęcony twórczości Ewy Demarczyk. Na zaproszenie Krzesimira Dębskiego nagrała partie wokalne do ścieżki dźwiękowej filmu Syberiada polska. W Teatrze Rozrywki w Chorzowie zadebiutowała rolą Lucy w musicalu Jekyll&Hyde. W tymże teatrze zagrała też Nancy w musicalu Oliver! oraz Lisę w Our House. W musicalu High School Musical zagrała postać Sharpay (Gliwicki Teatr Muzyczny). Wcieliła się także w postać Inez w musicalu Zorro (Teatr Komedia w Warszawie). W widowisku muzycznym Notre Dame i'histoire zagrała Fleur de Lys. W 2010 roku była nominowana do Nagrody Województwa Śląskiego "Złota maska". Do czerwca 2016 r. pełniła funkcję kierownika wokalnego w Gliwickim Teatrze Muzycznym.

Basia Gąsienica Giewont – wokalistka, aktorka teatralna i musicalowa, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Laureatka prestiżowych Festiwali Piosenki Polskiej (m.in. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w Rybniku, Międzynarodowy Festiwal Edith Piaf – nagroda Grand Prix). Współpracowała z Adamem Sztabą przy albumie Moje pocieszenie Andrzeja Brandstattera, nagrała duet z Grzegorzem Turnauem na płycie Fabryka klamek. Swojego głosu udzieliła także na płycie Krajobraz Rzeczy Pięknych Andrzeja Zaryckiego, śpiewając w gronie najwybitniejszych polskich wokalistów. Pracowała z Andrzejem Poniedzielskim przy projekcie muzycznym Wywar z przywar. Występowała jako gość specjalny czeskiego zespołu Čechomor, w trasach koncertowych w Czechach i na Słowacji. Zagrała między innymi w operze Jaś i Małgosia E. Humperdincka, wcielając się w rolę Jasia. Występowała w przedsięwzięciu Freddie Mercury rock-operowo. W musicalu Legalna Blondynka w reż. J. Józefowicza można ją zobaczyć w rolach Sereny lub Enid. W Warszawskim teatrze Rampa wciela się w role Królowej w muzycznym Show Rapsodia z Demonem, a także w spektaklu muzycznym dla dzieci Wanna Archimedesa pojawia się w roli Prymuski. Ma na swoim koncie trzy single promocyjne wraz z teledyskami, recital piosenek Andrzeja Zaryckiego Wylęgarnia snów.

Ewa Łobaczewska – dyplomowana aktorka scen muzycznych, absolwentka Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku (tytuł nadany w 2015 r. z Wyróżnieniem) oraz Uniwersytetu w Białymstoku – kierunek Filologia Angielska. Pierwsze kroki sceniczne stawiała w Białostockim Studiu Piosenki Jerzego Tomzika. Od 2014 r. współpracuje z Gliwickim Teatrem Muzycznym, gdzie kreuje rolę Marii Rainer w musicalu Dźwięki Muzyki (reż. M. Sartova) oraz występuje jako solistka w koncertach i widowiskach muzycznych. W 2015 r. została laureatką prestiżowej nagrody teatralnej ZŁOTA MASKA 2014 w kategorii rola wokalno-aktorska (za rolę Marii w Dźwiękach muzyki). W tym roku została również nagrodzona przez Prezydenta Miasta Białegostoku za wybitne osiągnięcia artystyczne. W Teatrze Muzycznym w Poznaniu gra Emmę Carew w musicalu Jekyll&Hyde (reż. S. Gonciarz). Współpracuje również z Operą i Filharmonią Podlaską, gdzie występowała w spektaklu Tango Surrealo, czyli nieaktualny przewodnik po miłości (spektakl dyplomowy PSWA) oraz obecnie w musicalu dla młodych widzów Kot w butach (reż. B. Bielenia). Współpracuje gościnnie ze Studiem Accantus, gdzie wykonuje piosenki z bajek i musicali. Laureatka konkursów wokalnych, m.in. I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Musicalowej im. George'a Gershwina. Uczestniczka wielu warsztatów i kursów, m.in. Techniki Alexandra oraz aktorskiej techniki Stanforda Meisnera. Śpiewała u boku takich wykonawców, jak Grażyna Łobaszewska, Maria Sadowska i Olga Bończyk.

Karina Komendera – pianistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W latach 2007-2009 stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii w USA. Jako solistka i kameralistka koncertowała na scenach w Polsce, Austrii, Włoszech, Rumunii, na Litwie, w Rosji, Szwajcarii, Norwegii, Japonii i USA. Solistka spektaklu Chopin – an Impression, w którym zadebiutowała w 2010 roku na scenie Broadway La MaMa Theatre w Nowym Jorku. Pianistka orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej, akompaniator i korepetytor wokalny. Saksofonistka Big-Bandu OiFP. Doktorantka. Wykładowca klas fortepianu i kameralistyki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje BROADWAY BABIES: REWANŻ - Wieczór musicalowy

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert