koncert

BROADWAY BABIES - Wieczór musicalowy

koncert

BROADWAY BABIES - Wieczór musicalowy

BROADWAY BABIES - Wieczór musicalowy - Bilety na koncert

BROADWAY BABIES w cyklu: Wieczór musicalowy

Kolejne spotkanie z cyklu „Wieczór musicalowy” poświęcone będzie kobietom, lecz to nie one staną za mikrofonami. Listopadowy koncert to ukłon w stronę broadwayowskich div, które od lat zachwycają widzów na całym świecie, nierzadko robiąc karierę poza murami teatrów. Wykonawcy koncertu nie byliby sobą, gdyby w programie zabrakło nowości i niespodzianek. Tym razem jednak zaskakujący może się okazać każdy z prezentowanych utworów. Kobiece songi zaśpiewane zostaną bowiem w męskim gronie. Jakub Wocial, Sebastian Machalski i Maciej Pawlak wykonają utwory pisane dla kobiet - czasem przelewając w nie całą swoją wrażliwość, a niekiedy podchodząc do nich z przekorą. Ich przewodniczką po pełnej barw i emocji palecie wspaniałych, musicalowych ról żeńskich będzie pianistka – Karina Komendera. Słuchacze usłyszą utwory z musicali takich, jak Jekyll&Hyde, Dreamgirls, Kolor Purpury, Side Show, Waitress czy Dźwięki muzyki. Zapraszamy!

Wykonawcy:

Jakub Wocial /wokal/

Maciej Pawlak /wokal/

Sebastian Machalski /wokal/

Karina Komendera /fortepian/

Jakub Wocial - wokalista, aktor musicalowy, reżyser. Jako Kierownik Sceny Muzycznej Teatru Rampa, jej twórca i organizator, zrealizował spektakle Rapsodia z Demonem, Jesus Christ Superstar oraz Rent. We wszystkich oszałamia widownię swoim talentem wokalnym. Na scenie zawodowej zadebiutował w 2005 roku w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma, wcielając się w postać Herberta z musicalu "Taniec Wampirów" Romana Polańskiego. Do roku 2011 występował w niemieckiej wersji tego spektaklu w Theater des Westens w Berlinie, w Metronom Theater w Oberhausen oraz w spektaklu Rebecca w Palladium Theater w Stuttgarcie. Występował również w Operze i Filharmonii Podlaskiej w musicalu Upiór w Operze. W 2014 r. wyreżyserował na scenie Teatru Muzycznego w Katowicach musical Prześliczna Wiolonczelistka oparty na muzyce zespołu Skaldowie. Jest twórcą cyklu koncertów musicalowych Broadway Street – the Show, MusicaLove oraz najnowszego, świetnie ocenionego przez krytykę i gorąco przyjętego przez widownię - Broadway Exclusive.

Maciej Pawlak – aktor i wokalista musicalowy. Debiutował w 2008r. tytułową rolą w musicalu Pinokio w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Na scenie GTM występował jako Rolf Gruber w Dźwiękach Muzyki, Lucas Beineke w Rodzinie Addamsów, Lizander w spektaklu tanecznym I Have a Dream oraz w spektaklach Hair, High School Musical, Tarzan, Footloose, The Beatles and Queen i Kot w butach. Jako solista często pojawiał się na scenie tego teatru w koncertach i widowiskach (m. in. Wampiry i Upiory, Karnawał latynoamerykański, Kiedy się miłość taka zdarzy, Oscarowe przeboje muzyki filmowej). Współpracuje z teatrami muzycznymi w kraju. W Teatrze Rozrywki grał główną rolę Maxa Pollacka w musicalu Our House, w Krakowskim Teatrze Variété kreuje rolę Emmetta Forresta – partnera tytułowej Legalnej Blondynki, a w Teatrze Rampa w Warszawie można go zobaczyć w Rapsodii z Demonem z muzyką zespołu Queen oraz w rock-operze Jesus Christ Superstar w roli Piotra. Gościnnie wystąpił z Teatrem A w dwóch megawidowiskach: Exodus (rola Szemy) oraz Jonasz (jako Król Niniwy). Koncertuje z orkiestrami i w kameralnych składach z repertuarem musicalowym oraz filmowym. Jest także saksofonistą, co chętnie wykorzystywane jest w produkcjach teatralnych i koncertach.

Sebastian Machalski - aktor dubbingowy i teatralny. Wokalista zespołu Czwarta Kolumna. W 2014 r. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Od 2015 r. związany z Warszawskim Teatrem Rampa, gdzie kreuje role Kacpra i Mistrza w Rapsodii z Demonem oraz Judasza w Jesus Christ Superstar.

Karina Komendera - pianistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W latach 2007-2009 stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii w USA. Jako solistka i kameralistka koncertowała na scenach w Polsce, Austrii, Włoszech, Rumunii, Litwie, Rosji, Szwajcarii, Norwegii, Japonii i USA. Solistka spektaklu Chopin – an Impression, w którym zadebiutowała w 2010 roku na scenie Broadway La MaMa Theatre w Nowym Jorku. Pianistka orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej, akompaniator i korepetytor wokalny. Saksofonistka Big-Bandu OiFP. Doktorantka. Wykładowca klas fortepianu i kameralistyki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Koordynator: Piotr Mazur (MIK), p.mazur@mik.waw.pl, 22 586 42 35

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje BROADWAY BABIES - Wieczór musicalowy

Jestem zachwycona, na pewno pójdę na następny taki wieczór. I zabawnie i wzruszająco, ja chce jeszczeeeee....:)Mam nadzieje iż w przyszłym roku będzie kontynuacja tego cyklu. Wszystkim polecam ze szczerego serca, nie będziecie żałować:) Fantastycznie!!!!

Polecane z kategorii koncert