koncert

Babskie Granie 2. Benefit na rzecz Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu

koncert

Babskie Granie 2. Benefit na rzecz Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu

Babskie Granie 2. Benefit na rzecz Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu - Bilety na koncert

Koncert ,,Babskie Granie 2. Benefit na rzecz Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu” jest drugą edycją imprezy zapoczątkowanej przez wrocławski Strajk Kobiet i realizowaną wspólnie przez różne środowiska kobiece. Dochód z koncertu w całości przekazany zostanie na wsparcie działalności wrocławskiego oddziału fundacji Centrum Praw Kobiet.

To impreza – święto kobiecej solidarności i wspólnoty.

Na scenie Teatru Capitol - zrzekając się swojego honorarium - wystąpią wspaniałe, energetyczne, wrocławskie wokalistki:

Zespół Girls On Fire - trzy przyjaciółki z Wrocławia, laureatki nagrody im. Anny Jantar w koncercie „Debiutu” w ramach 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2018), uczestniczki III edycji X Factor. W marcu 2017 wydały debiutancki album o nazwie "Siła kobiet", a tytułowy utwór stał się oficjalnym Hymnem Strajku Kobiet, o czym szeroko pisała m.in. Gazeta Wyborcza (wywiad numeru oraz okładka).

W podsumowaniu roku 2017 przez OKO.press zespół znalazł się w tak zacnym gronie kobiet, tuż obok, m.in. Agnieszki Holland czy Marty Frej, które mówiły o społecznych prawach człowieka. Teledysk do tego utworu został nominowany do nagrody

26 Yach Film Festiwalu w kategorii "Kreacja Aktorska". Sam album zebrał wiele pozytywnych recenzji, m.in. Piotr Metz (Polskie Radio Trójka) wyraził się z uznaniem o płycie, Marek Niedźwiecki gościł artystki w autorskim programie "Markomania" w Trójce Polskiego Radia, a Marek Sierocki docenił tytułowy utwór, zapraszając zespół do Teleexpressu. Radio Wrocław tuż po premierze ogłosiło album płytą tygodnia, obejmując go swoim patronatem.

Utwory z płyty można usłyszeć w lokalnych oraz ogólnopolskich rozgłośniach radiowych.

Anja Sei - wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów związana z wrocławską sceną muzyczną. Występowała z zespołem Pajujo i grała supporty m.in. przed Dodą, Virgin, Kasią Kowalską, Kamilem Bednarkiem, Krzysztofem Zalewskim i Joss Stone. Półfinalistka 37. edycji Przeglądu Piosenki Aktorskiej i finalistka Muzycznej Bitwy Radia Wrocław. Wokalistkę charakteryzuje doskonały kontakt z publicznością, który jak sama podkreśla, jest najważniejszy. Niedawno wydała swoją debiutancką Epkę „Ocean”.

Aleksandra Gronowska - performerka/wokalistka/ realizator sztuk wizualnych Od 1998r zajmuje się starymi pieśniami i archaicznymi technikami głosowymi, oraz wszelkimi przestrzeniami dźwięku jakie ludzkie ciało może wyśpiewać. Posługuje się technikami białego śpiewu, jak również śpiewu alikwotowego. Jako aktorka i wokalistka, na przestrzeni lat współpracowała z teatrami i grupami takimi jak: OPT Gardzienice (Pl), Cantieri Teatrali Koreja (It), Orkiestra Muzyki Świata w NFM (Pl), projekt muzyczny Gliniane Pieśni (Pl), Mercury Theatre (GB), Interkunst (DE), teatr im.Witkacego w Słupsku (Pl), Fundacja FURU (Pl), i wiele innych.

MAPA Magda Pasierska - muzyka MAPY jest eklektyczną fuzją syntetycznej elektroniki rodem z Berlina, naturalnych brzmień sekcji instrumentów dętych oraz wyjątkowego głosu. Magda Pasierska śpiewa, czasami melorecytuje i rapuje osobiste teksty. W całości nie brakuje improwizacji. Koncert Mapy to nie tylko muzyczna ale również wizualna podróż do osobistych obrazów, jakie w swojej muzyce, chce nam pokazać autorka. MAPA to solowa odsłona twórczości Magdy Pasierskiej, dobrze znanej z projektu Me, Myself & I, z którym zagrała setki koncertów w Polsce i za granicą.

Magda Pasierska z projektem Kulki Mocy była finalistką tegorocznej 40. Edycji Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

GAYA - wokalistka, kompozytorka. Jej twórczość to oryginalny smak harmoniczny i szczere teksty, w odważnych aranżacjach zacierających granice między soulem, jazzem i hip-hopem.. Istotna dla niej jest „wielowymiarowość głosu i ciała rozumianych jako instrument". GAYA jest absolwentką klasy wokalnej Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu. Ukończyła także PSM I oraz II st. w klasie gitary klasycznej. Obecnie studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Katowicach i pracuje nad autorskim materiałem.

Katarzyna Szetela - wokalistka, skrzypaczka, pedagog, od wielu lat związana z muzyką. Obecnie kształci się w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Uczestniczy w wielu projektach muzycznych, m. in. współpracuje z wrocławską wokalistką Anją Sei. Od niedawna tworzy duet z perkusistą Michałem Pękoszem, łącząc śpiew z niebanalnym brzmieniem handpanów.

Karolina Micuła - aktorka, wokalistka, nauczycielka śpiewu i emisji głosu, działaczka społeczna. Podwójna Laureatka Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki w ramach 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu: Tukan Publiczności oraz Nagroda Specjalna Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie Polskiej Piosenki (31 marca 2017 r.). Otrzymała honorową nagrodę WARTO Gazety Wyborczej za łączenie działalności artystycznej z działalnością społeczną (15 marca 2018 r.). Jej sylwetkę uwzględniono w Alfabecie Buntu Archiwum Osiatyńskiego (22 października 2018 r.). Zdobyła dyplom zawodowy Studium Musicalowego Capitol we Wrocławiu i licencjat z Historii Sztuki (Uniwersytet Wrocławski), studiowała również Wokalistykę Jazzową i Kulturoznawstwo. Przez ostatnich kilka lat związana z wrocławskim środowiskiem artystycznym, współpracowała m.in. z Teatrem Muzycznym Capitol, Operą Wrocławską, Studiem BWA Wrocław, Układem Formalnym, Strefą Kultury Wrocław, Fundacją Performat, realizując i biorąc udział w projektach teatralnych, muzycznych, edukacyjnych i performatywnych.

We wcześniejszych latach związana była ze środowiskiem aktywistów miejskich we Wrocławiu, koordynowała wydarzenia związane z kulturą rowerową, założyła bloga Wrocław Cycle Chic, pisała recenzje i dubbingowała filmy animowane o tematyce ekologicznej. Od początku związana z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet.

Sympatyzuje z działaniami Objazdowego Uniwersytetu Powszechnego im. Ireny Krzywickiej i Fundacją Centrum Praw Kobiet.

Kasia Pakosa - muzyk, autorka tekstów, pieśniarka i pedagog. Śpiewa i komponuje w autorskim zespole Charles Pakowsky, z którym szturmem zdobywa sceny konkursowe w kraju. Założycielka Gabinetu Głosu - autorskiej szkoły pracy z głosem we Wrocławiu. Współpracowała przy takich projektach jak międzynarodowy festiwal Eklektik Session, Orkiestra Świata Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Laboratorium Witaminy A w Teatrze Muzycznym Capitol, kilka lat śpiewała w jazzowym kwartecie wokalnym The Sound Office w kraju i za granicą, współpracowała z Wojciechem Pilichowskim. Wraz z zespołem Flying Moses supportowała koncert Sinead O'Connor w Polsce. Od niedawna wspiera wokalno-instrumentalnie zespół Shaty Qs. Entuzjastka śpiewu tradycyjnego i pasjonatka bębnów obręczowych.

Podczas imprezy zbierane będą także datki do puszek oraz odbędzie się licytacja dzieł sztuki, książek i przedmiotów przekazanych przez darczyńców, dlatego warto wziąć ze sobą trochę gotówki.

Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu, na rzecz którego odbędzie się koncert, jest oddziałem największej w kraju organizacji pozarządowej, która realnie pomaga kobietom pokrzywdzonym przez los, często ofiarom przemocy domowej. Głównymi organizatorkami koncertu są członkinie organizacji pozarządowych: Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet, Strajku Kobiet, Soroptimist International Wrocław, Centrum Praw Kobiet.

Patronat medialny nad koncertem objęły Gazeta Wyborcza Wrocław i Radio RAM. Inicjatywę wsparł Prezydent Miasta Wrocławia Jacek Sutryk.

Partnerem koncertu jest Biletyna.pl, która bezinteresownie pomaga dystrybuować bilety. Autorką identyfikacji wizualnej jest Wiktoria Natasza Konwent.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Babskie Granie 2. Benefit na rzecz Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu

Fantastyczny koncert szkoda ,że tylko jeden raz.
Różnorodność form muzycznych była dużym atutem imprezy
Przepiękny koncert, z fantastycznymi artystkami, w szczytnym celu. Moc siostrzeństwa w pełnej okazałości. Sala świetnie nagłośniona. Profesjonalna obsługa. Balsam dla duszy.
Fantastyczna inicjatywa! A dodatkowo bardzo utalentowani wykonawcy, jeśli będą kolejne edycje polecam wszystkim.
Bardzo udana impreza! a co ważne cel któremu dziewczyny oddały się z całym sercem, osiągnięty! ....Wydatnie zasilony został fundusz pomocowy CPK
Piękny, spontaniczny koncert i aukcja. Dziękuję
Świetna impreza genialne występy artystów
Atmosfera elektryzujaco - etniczna. W powietrzu aż czuć było siostrzane wsparcie i poczucie wspólnoty. Kobiety dla kobiet (z delikatym wsparciem mężczyzn), z muzyką w tle oraz wyjatkowymi fantami na licytacjach. Warto!!!
Udany koncert- zwłaszcza muzyka Etno!
Byłem na tym koncercie i należałem jako facet do 1 % widowni (może mniej). Bardzo mi się podobało, super muza . Powiem więcej - dziwię się, że takiej klasy wokalistek jak tam były , nie słychać na co dzień w radio i telewizji.
rewelacja, takie spotkania dają siłę !
Cudowny wieczor! Pelen kobiecej mocy, pasji i pozytywnej energii. Przez wiekszosc koncertu mialam ciarki na ciele... przepiekne kobiety i ich niesamowite glosy! Wow!
Powiem tak - wokaliści świetni! Zwlaszcza Karolina Micuła (fantastyczny alt) I Kasia Pakowska (Bardzo dobra emisja głosu, cudna barwa). I Girls on Fire też były wspaniałe- trzy głosy tworzyły bardzo dobra harmonię i doskonale ze sobą współbrzmiały. I ten tekst ,,Nadchodiz siła kobiet" - tekst całej piosenki też mi się podobał. A co mi nie przypadło do gustu? To, że pewna osoba na scenie powiedziała, (to nie dokladne slowa, ale sens taki sam) żebyśmy walczyły o nas, o kobiety, przeciwko wszystkiemu, co nas więzi, o nasze prawa, tak by każdemu żyło się wygodnie". I wtedy sobie pomyślałam, że każdemu oprócz chrześcijan. Bo na ich fanpagu ta organizacja walczy z kościołem, z księżmi itd. I to jest bardzo przykre. Można mieć własne poglądy, opinie, ale trzeba szanować wszystkich, i nikogo nie potępiać. Okej, ja wiem z kościół ma swoje za uszami, że nie jest idealny, ale jako chrześcijanka poczułam się w tamtym momencie urażona I zrobiło mi się strasznie przykro, bo zrozumiałam że według tamtych osób ma być wygodnie, co znaczy, że ja nie mam prawa być szczęśliwa chrześcijanką żyjącą w zgodzie z innymi, gdyż moje poglądy przeszkadzają wielu osobom, bo nie są wygodne. I to jest smutne. Według mnie trzeba od siebie wymagać, i stawiać sobie coraz to nowsze cele, ale trzeba szanować też innych- wszystkich innych ludzi. Niezależnie od rasy czy wyznania. A nie zwalczać kościół. Bo...dlaczego wszyscy mają prawo być wolni, a chrześcijanie nie? Dlaczego ta organizacja zajmuje się też walka z kościołem? Czy to w jakikolwiek sposób pomaga kobietom? Nie sądzę. To kształtuje coraz to większą nienawiść i sieje zamęt. Czy nie lepiej pogodzić się z kościołem i razem pracować na rzecz kobiet? Przecież są liczne zakony, są liczni DOBRZY księża i inni ludzie, liczne fundacje chrześcijańskie opiekujące się kobietami w bardzo trudnej sytuacji, starszymi itd. Więc może warto by połączyć siły, by rzeczywiście pomoc jak największej liczbie osób? Razem to znaczy więcej. Okej, są też inne różne poglądy, z którymi się nie zgadzacie. Ale ... Czy to jest ważne? Czy ważniejsze są kobiety? Szukajmy tego Co nas łączy, a nie tego co nas dzieli. I pamiętajmy, że celem jest pomoc kobietom, a nagonka na kościół i księży jaka panuje na fanpagu Strajku Kobiet i Centrum Praw Kobiet jest zupełnie niepotrzebna i nieprzydatna I całkowicie odwraca uwagę od celów tej organizacji. Powiem szczerze - gdy przeglądnęłam fanpage'a, to nie znalazlam żadnej dobrej informacji o kobietach pokrzywdzonych, ani o tym jak wygląda ta pomoc I gdybym nie była na koncercie, to bym nie wiedziała, że organizuja pomoc psychologiczną i rzeczywiście pomagają kobietom, a nie tylko zwalczają kościół. Kończąc, dziękuję tym wszystkim wspaniałym wokalistom, wszystkim tym, którzy tworzyli tam piękna muzykę (nie znam się na instrumentach, więc nie wiem na czym grali :( ) i wszystkim, którzy naprawdę pomagają kobietom. Jednak daję tylko 2 gwiazdki, bo poczułam, że moje wartości są wyśmiewane i że jako kobieta nie mam prawa do swojej religii. Pamiętajcie- Szukajcie tego, co łączy i co dzieli! I szanujcie każdego- chrześcijan też!
Skonsternowana 12.05.2019 11:41
Dziękuję za wspaniały wieczór!
Czekamy na kolejne!!
Jestem bardzo zadowolona z koncertu., wszystko było świetnie przygotowane, fantastyczna atmosfera przy licytacji i tym samym osiągnęliście dużą KASĘ. Najbardziej podobał mi się występ solistki Pani Kasi, która śpiewała pieśni ludowe z regionu Rzeszowszczyzny. Pozdrawiam Nika
super impreza wspaniały koncert bardzo sie cieszę ,że mogłam brac udziała oby więcej takich koncertów .
Wyjątkowa impreza. Mnóstwo artystycznych wrażeń i szczytny cel.
Impreza bardzo udana . Jednak nie numerowane miejsca sprawiły że miałam wrażenie że nie ma dla nas już miejsca. Siedziałysmy na balkonie skąd nie do końca wszystko było widać. Np licytowane obrazy były dla nas kompletnie niewidoczne. Występy piękne. Nie wiem czy to była kwestia bocznego balkonu ale gdy grała Pani na skrzypcach elektrycznych dźwięk był bardzo niewyraźny i zlewał się ( może to kwestia nagłośnienia) Wspaniale że tyle wrocławskich wokalistek uświetniło ten wspaniały cel. Pozdrawiam Aga
To był koncert ,który dodał mi energii do działania,bardzo mi się podobały występy dziewczyn,szczególnie zachwyciła mnie gra na skrzypcach Karoliny Majewskiej.Dziękuję WAM za wspaniały wieczór!
Było cudnie , bawiłam się przednie 👍

Polecane z kategorii koncert