Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Baczyński 100

koncert

Baczyński 100

Baczyński 100 - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

„Baczyński 100”

Włodek Pawlik – muzyka
Natalia Wilk / Marek Bałata – śpiew

Daniel Olbrychski – recytacje

Zespół muzyczny:
Włodek Pawlik -fortepian/ kier. muzyczne
Łukasz Pawlik – syntezatory
Damian Kostka- bass
Cezary Konrad- perkusja

Projekt poetycko – muzyczny „Baczyński 100” powstał na zamówienie Samorządu Województwa Mazowieckiego w związku z przypadającą w 2021 roku 100. rocznicą urodzin genialnego poety pokolenia Kolumbów -zastrzelonego w Powstaniu Warszawskim, żołnierza Armii Krajowej Krzysztofa K. Baczyńskiego. Skomponowania muzyki do wybranych wierszy podjął się Włodek Pawlik, laureat Grammy i Honorowy Obywatel Podkowy Leśnej. Powstały nowe utwory wokalne, które zadziwiają współczesnym brzmieniami, nawiązującym do idiomu jazzu i alternatywnego popu, w znakomitej interpretacji Natalii Wilk i Marka Bałaty, przybliżając w ten sposób uniwersalny i ponadczasowy fenomen poezji Baczyńskiego.
Premierowy koncert odbył się 1 sierpnia 2021 w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Amfiteatrze na Woli w Warszawie i wywołał autentyczne wzruszenie licznie przybyłej publiczności.

Koncert w Podkowie Leśnej będzie miał szczególną rangę, albowiem zaproszenie do udziału przyjął jeden z największych polskich aktorów, mieszkaniec Podkowy Leśnej - Daniel Olbrychski, którego będzie można usłyszeć w mistrzowskich recytacjach wierszy poety.
Godnym podkreślenia jest również fakt, że do Podkowy Leśnej , a konkretnie do Stawiska przyjeżdżał na wakacje Baczyński, którego talent poetycki wyjątkowo cenił Jarosław Iwaszkiewicz, jak zresztą cała ówczesna elita artystyczna Warszawy. Wypada teraz wspomnieć wybitną kreację aktorską Daniela Olbrychskiego w filmie Andrzeja Wajdy „Brzezina” który powstał na podstawie opowiadania Iwaszkiewicza i był kręcony w Stawisku.….I tak wątki historyczne splatają się dzisiaj w tej niezwykłej koincydencji ludzi i miejsca z koncertem zaplanowanym na 19 marca 2022 w CKiIO w Podkowie Leśnej….

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Baczyński 100


Jak działają recenzje?
Fenomenalna atmosfera i kunszt prawdziwych Artystów. Dziękuję...
Agnieszka 23.03.2022 17:55
Wciągająca muzyka zespołu i niesamowity głos D. Olbrychskiego. Dziękuję serdecznie!
nemmens 21.03.2022 22:56
Wzruszający, niesamowity, szczególny
Paweł 21.03.2022 09:05
Super!!!!!!!!!!!!!!!!!cudny i wzruszajaczy koncert,prosze o jeszcze
Malgorzata 21.03.2022 08:32

Polecane z kategorii koncert