Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Bałkański Wieczór - BARCELONA GIPSY BALKAN ORCHESTRA

koncert

Bałkański Wieczór - BARCELONA GIPSY BALKAN ORCHESTRA

Bałkański Wieczór - BARCELONA GIPSY BALKAN ORCHESTRA - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Barcelona Gipsy balKan Orchestra zagra we Wrocławiu!

Zapraszamy na kolejny wieczór z bałkańską muzyką.
9 listopada w klubie Stara Piwnica przy ul. Krupniczej 15, w świat zwariowanych bałkańskich orkiestr wprowadzi nas międzynarodowa formacja Barcelona Gipsy balKan Orchestra! Dobra zabawa gwarantowana!

Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO) jest tworzącym w Barcelonie, międzynarodowym zespołem artystów, którzy budzą zainteresowanie publiki w całej Europie swoimi autentycznymi reinterpretacjami tradycyjnej muzyki bałkańskiej, środkowoeuropejskiej i pochodzącej z terenów z nad basenu Morza Śródziemnego. Muzyka ta trafia prosto do serc, bez stosowania żadnych sztuczek i trików.
Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO) ewoluowała z Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra i w trzy lata od zwrócenia się w stronę rdzennej muzyki z Barcelony osiągnęła międzynarodowy rozgłos.
Unikalne i współczesne brzmienie BGKO pochodzi z ich pasji i nieustannej eksploracji dźwięków i muzyki romskiej, klezmerskiej, bałkańskiej i śródziemnomorskiej. Wszystko to jest rozumiane jako połączenie tradycji muzycznych i wieloetniczności kulturowej, które przekraczają wszelkie bariery geograficzne. W nich pielęgnowane są wpływy różnych ludów, które zamieszkiwały te tereny: Żydów aszkenazyjskich i sefardyjskich, Cyganów, Ormian i innych.
Zespół sam w sobie jest mieszanką różnych wpływów muzycznych działających na poszczególnych jego członków, wzbogaconą i ukształtowaną przez przepełnioną życiem barcelońską scenę muzyczną: od rytmów latynoamerykańskich po tradycyjne piosenki katalońskie, greckie, włoskie, rosyjskie i środkowowschodnie i po pełne energii wibracje nurtów takich jak gypsy jazzu i rockabilly.
We wrześniu 2016 roku zespół BGKO wydał swój trzeci album „Del Ebro al Danubio”, z nowymi interpretacjami dźwięków znad Morza Śródziemnego i z Bałkan, osiągając pierwsze miejsce na Transglobal World Music Chart, prestiżowej liście najlepszych wydawnictw muzycznych.

BGKO tworzą:
Sandra Sangiao (wokal, Katalonia), Mattia Schirosa (akordeon, Włochy), Julien Chanal (gitara, Francja), Ivan Kovaćević (bas, Serbia), Stelios Togias (perkusja, Grecja), Joaquin Gil (klarnet, Hiszpania) oraz Olexander Sora (skrzypce, Ukraina).

Uwaga, kupuj bilety wyłącznie w autoryzowanych punktach!
Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe, systemy odsprzedaży biletów itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Bałkański Wieczór - BARCELONA GIPSY BALKAN ORCHESTRA

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert