koncert

Ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego

koncert

Ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego

Ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego - Bilety na koncert

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska od lat zafascynowani są repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, które w ujmujący sposób opisują to, co w życiu często trudno wyrazić słowami…
Zaczęło się w 1983 r. od drugiej nagrody na krakowskich „Shanties”. To chyba wtedy po raz pierwszy w szantowy eter popłynęły dźwięki „Magdy” – piosenki, z którą przez lata wielu kojarzyło Andrzeja Koryckiego. Kilka lat później Andrzej przystał do „Starych Dzwonów” – najdostojniejszej polskiej grupy szantowej. Od roku 2004 możemy go usłyszeć w duecie z Dominiką Żukowską, niegdyś wokalistką DNA. Niekwestionowanymi atutami tego uroczego duetu są niepospolite, znakomicie dobrane głosy, wspaniałe teksty, oraz bogactwo rytmów i nastrojów przekazywane radośnie przy akompaniamencie gitar.
Podczas koncertów – zarówno po rosyjsku, jak i w polskich tłumaczeniach – duet wyśpiewuje wiele wzruszających ballad tych artystów, takich jak: „Modlitwa”, „Pożegnanie Polski”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Piosenka o piechocie”, „Niebieski balonik”, „Droga na Smoleńsk”, „Pieśń gruzińska”, „Ostatni trolejbus”, „Trzy miłości”, „Reinkarnacja”, „Konie”, „Бродяга”, „О, мой cынок”, „Kozacka przypowieść”, „Миленький ты мой”, „Эх загулял”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego

Koncert Andrzeja i Dominiki jest poza wszelkimi ocenami.To czwarty koncert tych artystów, na którym byłam i ten był jakby....bardziej magiczny niż wszystkie, do tej pory słuchane. Sprawiła to długa przerwa?Być może. W każdym utworze jeszcze więcej poetyckich drgań, emocji. A "Pieśń gruzińska", tak znana i wielokrotnie słuchana, tym razem osiągnęła mistrzostwo mistrzostw świata.
Wspaniały koncert...

Polecane z kategorii koncert