koncert

Ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego

koncert

Ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego

Ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego - Bilety na koncert

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska od lat zafascynowani są repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, które w ujmujący sposób opisują to, co w życiu często trudno wyrazić słowami…
Zaczęło się w 1983 r. od drugiej nagrody na krakowskich „Shanties”. To chyba wtedy po raz pierwszy w szantowy eter popłynęły dźwięki „Magdy” – piosenki, z którą przez lata wielu kojarzyło Andrzeja Koryckiego. Kilka lat później Andrzej przystał do „Starych Dzwonów” – najdostojniejszej polskiej grupy szantowej. Od roku 2004 możemy go usłyszeć w duecie z Dominiką Żukowską, niegdyś wokalistką DNA. Niekwestionowanymi atutami tego uroczego duetu są niepospolite, znakomicie dobrane głosy, wspaniałe teksty, oraz bogactwo rytmów i nastrojów przekazywane radośnie przy akompaniamencie gitar.
Podczas koncertów – zarówno po rosyjsku, jak i w polskich tłumaczeniach – duet wyśpiewuje wiele wzruszających ballad tych artystów, takich jak: „Modlitwa”, „Pożegnanie Polski”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Piosenka o piechocie”, „Niebieski balonik”, „Droga na Smoleńsk”, „Pieśń gruzińska”, „Ostatni trolejbus”, „Trzy miłości”, „Reinkarnacja”, „Konie”, „Бродяга”, „О, мой cынок”, „Kozacka przypowieść”, „Миленький ты мой”, „Эх загулял”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Radzyń Podlaski

Brak wydarzeń w: Radzyń Podlaski

Recenzje

Koncert Andrzeja i Dominiki jest poza wszelkimi ocenami.To czwarty koncert tych artystów, na którym byłam i ten był jakby....bardziej magiczny niż wszystkie, do tej pory słuchane. Sprawiła to długa przerwa?Być może. W każdym utworze jeszcze więcej poetyckich drgań, emocji. A "Pieśń gruzińska", tak znana i wielokrotnie słuchana, tym razem osiągnęła mistrzostwo mistrzostw świata.
Wspaniały koncert...

Polecane