Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Bester Quartet – Get To Tango

koncert

Bester Quartet – Get To Tango

Bester Quartet – Get To Tango - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Dawid Bajgelman to była barwna i ważna postać w muzycznym świecie polskiego międzywojnia i lat wojny. Muzyk, kompozytor i dyrygent przez wiele lat związany z Łodzią. Komponował muzykę teatralną i kabaretową, kierował wieloma orkiestrami, pisał popularne szlagiery, ale w pamięci pozostanie przede wszystkim jako autor przejmujących, muzycznych opowieści z czasów Zagłady – piosenek, które powstały w łódzkim getcie.

Projekt „Droga do szczęścia” sięga do bogatej kompozytorskiej teki łódzkiego twórcy. Opracowania oraz aranżacji wybranych utworów Bajgelmana podjął się wybitny muzyk i kompozytor Jarosław Bester, założyciel i lider kultowej formacji Bester Quartet. Twórca o ogromnej wyobraźni i wrażliwości, który w sobie tylko znany sposób potrafi połączyć i zamknąć w dźwiękową magię muzyczne światy klasyki i współczesnego jazzu.

Obok lidera grającego na akordeonie, na scenie pojawią się znakomici muzycy współtworzący Bester Quartet: Ryszard Pałka– instrumenty perkusyjne, Dawid Lubowicz – skrzypce oraz Maciej Adamczyk – kontrabas. Do udziału w „Get to Tango” Bester zaprosił dwoje wyjątkowych instrumentalistów: wiolonczelistę Krzysztofa Lenczowskiego oraz trębacza Michała Bylicę.

Absolutnie gwiazdorska jest obsada wokalna! Grażyna Auguścik – niekwestionowana pierwsza dama polskiego jazzu, od lat mieszkająca w USA, odnosząca wielkie sukcesy artystyczne po obu stronach oceanu; Dorota Miśkiewicz – obdarzona niezwykłym głosem i wyjątkowym wyczuciem frazy, laureatka wielu prestiżowych nagród muzycznych i festiwali oraz Jorgos Skolias – legendarna postać na muzycznej scenie, wybitny i charyzmatyczny artysta o niespotykanej, intrygującej barwie głosu i niezwykłych umiejętnościach improwizatorskich.

Autorką literackich przekładów tekstów wybranych piosenek z języka jidysz na polski jest Anna Rozenfield, a pomysłodawcą projektu jest Miron Zajfert, autor wielu interesujących telewizyjnych i teatralnych inscenizacji muzycznych. Twórca festiwalu Nowa Muzyka Żydowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Bester Quartet – Get To Tango


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert