Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Biesiada Śląska w WCK

koncert

Biesiada Śląska w WCK

Biesiada Śląska w WCK - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Biesiada Śląska w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na Biesiadę Śląską 21 października na godz. 17:00. W programie wystąpią gwiazdy śląskiej muzyki rozrywkowej Katarzyna Piowczyk i Grzegorz Poloczek. Gospodarzem imprezy jest zespół „Nie Dejmy Sie”. Jako goście dodatkowo wystąpią zespoły: „Klika Machnika”, „Kokoszyczanki”, „Olzanki”, „ZpiT Vladislavia” oraz „Gorzyczanki”. Prócz wspólnej zabawy i śpiewania na widzów czekać będą śląskie specjały i słodki poczęstunek.

Takiej imprezy w Wodzisławskim Centrum Kultury jeszcze nie było. Biesiada Śląska to nie lada gratka dla wszystkich fanów śląskiej muzyki biesiadnej, którzy chcą wspólnie pobawić się i pośpiewać do znanych i lubianych utworów. Gospodarzem imprezy jest zespół „Nie Dejmy Sie”. W przerwach pomiędzy koncertami na publiczność czekać będzie strefa gastronomiczna ze śląskimi specjałami przygotowana przez Restaurację Cyganek oraz słodkościami od Piekarni Sobala oraz Domu Przyjęć Gąsior.

– "Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy z nami. Będzie swojsko, wesoło i na luzie, czyli tak, jak lubimy najbardziej. Muzyka będzie taka, jaka nam w sercu Ślązaków gra. Prócz strawy dla naszego ducha, zapewniamy strawę dla ciała. Gwarantujemy świetną zabawę i wspólne muzykowanie – mówi Łucjan Bańczyk, koordynator imprezy, szef „Nie Dejmy Sie”.

Gwiazdami biesiady będą Katarzyna Piowczyk i Grzegorz Poloczek.

Katarzyna Piowczyk - solistka, wokalistka w Kabarecie Grzegorza Poloczka, kompozytorka i autorka tekstów. Jej piosenki bardzo często grane są na antenach śląskich rozgłośni radiowych, zajmując też czołowe miejsca w listach przebojów takich stacji, jak Radio FEST, Radio Silesia i Radio Piekary. Jej teledyski pojawiają się w regionalnych stacjach telewizyjnych i TVS.

Grzegorz Poloczek - polski artysta, satyryk, autor tekstów, członek kabaretu RAK. Znany z telewizji polskiej a także telewizji regionalnej takich stacji jak TVP Katowice czy TVS. Śpiewa, komponuje piosenki i pisze teksty. Wykonań Poloczka posłuchamy w stacjach radiowych zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich. Artysta jest autorem skeczy, monologów, piosenek i scenariuszy do programów telewizyjnych. Obecnie występuje na scenie najczęściej z towarzyszeniem Kasi Piowczyk oraz Bartosa (gitarzysta, wokalista) – jako Kabaret Grzegorza Poloczka.

  • Nasza Biesiada Śląska to propozycja dla tych, którym w sercu gra śląska muzyka. Gwarantuję, że będzie wesoło, a publiczność może liczyć na wspaniałą zabawę. Z całego serca zapraszam wszystkich do Wodzisławskiego Centrum Kultury – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Gospodarzem imprezy i jej głównym pomysłodawcą jest zespół działających w WCK „Nie Dejmy Sie”. W swoim repertuarze posiada piosenki w gwarze, znane i lubiane przeboje muzyki biesiadnej i rozrywkowej. Grają i koncertują w regionie podczas licznych festynów i zabaw, a ich ich największą radością jest wspólna integracja przy dobrej muzyce. Do wspólnego występu zaprosili zaprzyjaźnione zespoły, które tak jak oni grają i śpiewają łącząc przy tym pokolenia. Na scenie WCK wystąpią gościnnie „Kokoszyczanki”, „Olzanki”, „Gorzyczanki”, „ZPIT Vladislavia” oraz „Klika Machnika”. Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza całe rodziny do wspólnej zabawy.

Ramowy program imprezy*:

17:00 Klika Machnika
17:20 Kokoszyczanki
17:40 Olzanki
17:50 Gorzyczanki
18:05 ZPiT Vladislavia
18:25 Nie Dejmy Sie
18:35 przerwa
19:00 Katarzyna Piowczyk i Grzegorz Poloczek
19:30 zakończenie biesiady

W przerwach pomiędzy występami strefa gastronomiczna ze śląskimi specjałami.

Sponsorami imprezy są: Restauracja „Cyganek”, restauracja „Staro Stodoła”, piekarnia „Sobala” oraz Dom Przyjęć Gąsior.

Bilety w cenie 50 zł

CZYTAJ WIĘCEJ

Lęk

Lęk

(2)

najbliższe wydarzenie
06.12.2023 19:00

bilety od 15.76 PLN

KUP BILET

Bilety

Brak wydarzeń w: Wodzisław Śląski

Brak wydarzeń w: Wodzisław Śląski

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Biesiada Śląska w WCK


Jak działają recenzje?
Piękny koncert. Zabrakło mi trochę więcej piosenek Kokoszyczanek, bo zaśpiewały tylko 3 piosenki. jestem pełna uznania dla zespołu Olzanki, które kiedyś oglądałam. Obecnie z Panem Stanisławem są świetnym zespołem. Być może zmiana prowadzącej.
23.10.2023 14:17

Polecane z kategorii koncert