Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Bipolar Order - Duality

koncert

Bipolar Order - Duality

Bipolar Order - Duality - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Powidoki tworzą się przy jednoczesnym postrzeganiu dwóch stykających się plam koloru. Kolor plamy, na której koncentrujemy spojrzenie pod wpływem sąsiadującej barwy zmienia się.

Plama neutralna na polu zielonym wydaje się czerwona, na fioletowym - żółta, na pomarańczowym - niebieska. Zjawisko to jest reakcją zmysłu wzroku na podrażnienia oka barwnym doznaniem.

Jak zatem nazwać to zjawisko w przypadku muzyki?

Kiedy na jednej scenie zderza się energia dwóch równorzędnych liderów - świeżo upieczonego ojca szukającego możliwości do złapania choćby jednej małej chwili snu, zainspirowanego młodą sceną nowojorskiego jazzu oraz druga kontrastująca z nią twardo stąpającego po ziemi Kaszuba zainspirowanego brzmieniami folklorystycznymi, a całość dopełnia zawodowa sekcja, tworzy się zupełnie nowe niecodzienne i nieoczywiste doznanie.

Jak mówią sami artyści: „Nie jest to część wspólna tylko nowy Twór. W trakcie występu pojawia się nowa przestrzeń. Dojrzewamy do tego żeby ją poznać, uczymy się jej i staramy się ją ujarzmić.”

Bipolar Order to zespół powstały w 2018 roku z inicjatywy saksofonisty Mateusza Chorążewicza oraz gitarzysty Jakuba Żołubaka. Towarzyszą im basista Łukasz Ostrowski-Kunert oraz grający na perkusji Maciej Wojcieszuk. Ich debiutancki album „Duality” wydany nakładem wydawnictwa Allegro Records kilka dni temu miał swoją premierę, a sami artyści kończą przygotowania do premierowego koncertu, który odbędzie się w najbliższy czwartek 21 listopada na Warszawskim Wilanowie w klubie „Six Seasons” Grzegorza Piotrowskiego.

Koncertowi towarzyszyć będzie specjalnie przygotowany na tę okazję pokaz światła wprowadzający klimat, który w połączeniu z muzyką na długo pozostaje w pamięci. Dlatego wydarzenie to wspaniała propozycja nie tylko dla fanów jazzowych brzmień ale dla wszystkich, którzy czwartkowy wieczór chcą spędzić w wyjątkowy i niecodzienny sposób.

Teaser albumu:
https://www.youtube.com/watch?v=GL2lkyGwcHA

Fanpage FB: https://www.facebook.com/BipolarOrder/

Jakub Żołubak - Gitara
Mateusz Chorążewicz - Saksofon tenorowy
Łukasz Ostrowski-Kunert - Bas
Maciek Wojcieszuk - Perkusja

Recenzja albumu autorstwa Jarosława Kurka

Kreowanie progresywnych form wypowiedzi przy szacunku dla muzycznego dziedzictwa. Wykonawcza dyscyplina i wolność. Spokój i dynamika. A także jazz i… nie jazz. Umiejętności czysto muzyczne, obok nich zaś twórcza inwencja i ekspresja – jak wiele trzeba wykrzesać, by w ciągu 50 minut przekonująco zaprezentować słuchaczowi wszystkie wymienione dualizmy? Na tej płycie to się udało.

Podążając za czterema muzykami, w kształtowanych przez nich wizjach możemy szukać odniesień do rozmaitych jazzowych, i nie tylko jazzowych estetyk. Tych, które na przestrzeni minionych dekad przetoczyły się przez studia i sceny w Ameryce i w Europie. Ale także – co, być może, ważniejsze, bo nie tak oczywiste – tych, które zaistniały na polskim muzycznym podwórku.

U wszystkich członków kwartetu do znajomości tradycji i solidnego warsztatu dochodzi niebywała zdolność zaskakiwania odbiorcy, kreowania zmienności planów i nastrojów. Słuchamy i czekamy z narastającą ciekawością, dokąd zabiorą nas w następnym utworze; za minutę; za chwilę. Nie ma dłużyzn, nie ma zbędnych nut – jest zmienność, pomysłowość, poezja oraz energia.

Jarek Kurek

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Bipolar Order - Duality

Bardzo fajny koncert
bratpitt 23.11.2019 11:31

PROMOCJA DNIA

-25%

Kraków
14.10.2022 19:00

bilety od 80,00 zł

KUP BILET

Polecane z kategorii koncert