koncert

Bobby McFerrin with Gil Goldstein, Louis Cato, Jeff Carney

koncert

Bobby McFerrin with Gil Goldstein, Louis Cato, Jeff Carney

Bobby McFerrin with Gil Goldstein, Louis Cato, Jeff Carney - Bilety na koncert

Bobby McFerrin, legendarny wokalista, nazywany jednym z cudów światowej muzyki.

Zdobywca 10 nagród Grammy, uznawany jest za jednego z najsłynniejszych na świecie innowatorów i improwizatorów wokalnych. Jest wybitnym dyrygentem, twórcą jednej z najpopularniejszych piosenek końca XX wieku Don't Worry, Be Happy.

Jego płyty sprzedały się w nakładzie 20 milionów egzemplarzy, zaś współpraca z takimi artystami jak Yo-Yo Ma, Chick Corea i Herbie Hancock uczyniła z niego prawdziwego ambasadora muzyki klasycznej i jazzu.

McFerrin posiada czterooktawową skalę głosu i szeroki zakres technik wokalnych. To ostatni prawdziwy człowiek renesansu w świecie muzyki, badacz wokalny, który łączy własne pomysły z jazzem, folkiem i muzyką świata – chóralną, a’cappella i klasyczną. Jako dyrygent posiada słuch orkiestrowy, przez co jego inwencja wokalna zdaje się nie mieć granic. Potrafi zaśpiewać na przykład zainspirowane trąbką partie w standardzie jazzowym Round Midnight albo interpretuje partie fletu i wiolonczeli w dziełach Fauré i Vivaldiego czy też po prostu tworzy zupełnie nowe brzmienie. Koncerty Bobby’ego McFerrina to niezwykłe widowiska wokalne, podczas których widzowie stają się częścią występu i śpiewają razem z nim.

Podczas listopadowej trasy koncertowej w Europie mistrzowi towarzyszyć będzie, po raz pierwszy od wielu lat, trio muzyczne! W Warszawie pojawi się wielokrotny zdobywca nagród Grammy, pianista, akordeonista, twórca muzyki filmowej Gil Goldstein, znany ze współpracy z Patem Metheny, Billym Cobhamem, Rayem Baretto czy orkiestrą Gila Evansa, producent i aranżer muzyki dla Milesa Davisa, Quincy Jonesa, Stinga, Michaela Breckera, Chrisa Bottiego, Davida Sanborna, Ala Jarreau czy The Manhattan Transfer. W Polsce znany m.in. z tras z Pathem Methenym, prowadzenia Sinfonii Varsovii podczas koncertu Marcus+ czy udziału w Ferrin+. Na scenie wystąpi również Louis Cato - perkusista, basista, wokalista, producent. Niezwykle utalentowany multiinstrumentalista, nominowany do Nagrody Grammy. Grał z takimi gwiazdami jazzu jak Marcus Miller, John Scofield, David Sanborn, czy George Duke oraz z gwiazdami pop, m.in. Beyonce, Mariah Carey i John Legend. Na co dzień wraz z Jon Batiste and Stay Human gra w popularnym telewizyjnym programie “The Late Show with Stephen Colbert”. Trio dopełnia znakomity basista Jeff Carney, który na swoim koncie ma współpracę z takimi gwiazdami jak Stan Getz, Art Farmer, John Abercrombie, Dewey Redman, Bobby Hutcherson, Joe Henderson, Woody Shaw, Freddie Hubbard oraz z wielkimi postaciami muzyki pop, jak Sting, James Taylor, Billy Joel, Elton John czy Barbara Streisand. Na co dzień występuje jako główny basista w The New York Pops Orchestra w słynnej Carnegie Hall. Jako muzyka sesyjnego można go usłyszeć na wielu soundtrackach m.in. do filmów Julie & Julia, The Producers czy Shaft 2. Wszyscy wielokrotnie koncertowali z Bobbym McFerrinem. Tym razem zaprezentują premierowe nagrania! Już nie możemy się doczekać!

www.bobbymcferrin.com

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Bobby McFerrin with Gil Goldstein, Louis Cato, Jeff Carney

Masakra. Na czyms takim jeszcze nie bylam. Rozpoczecie opoznione o kwadrans, a skonczono pol godziny wczesniej. W sumie cale szczescie bo wydawalo nam sie ze to byly cwiczenia wokalne rozgrzewajace przed wystepem glownym.
Bobby McFerrin i jego trio (ze wspaniałym perkusistą zamiast wiolinisty) byli niesamowici. Szkoda tylko sali, w której koncertowali Arena Ursynów śmierdzi typowo jak szkolna sala gimnastyczna.
Czasy świetności dawno za Bobbym. Koncert może byłby super, gdyby odbył się w jakimś kameralnym klubie. Ten typ koncertu kompletnie nie ma odbioru na hali wielkości hali sportowej.
W porównaniu z poprzednimi występami McFerrina ten to całkowita klęska. Dodatkowo plamę dał organizator, bo było trochę zdublowanych biletów, co spowodowało spore zamieszanie.
Obserwator 23.11.2019 12:43
Magiczny wieczór. Szkoda, że taki krótki
Genialny koncert!
Arena Ursynów - Miejsce bardzo fajne z dużym potencjałem. Akustyka super. Jeden sklepik to za mało na taki obiekt. Obsługa szatni to wąskie gardło. Ludzie przed i po koncercie bezładnie tłoczyli się do szatni blokując przejścia. Koncert mało energetyczny moim subiektywnym zdaniem. Ten typ muzyki bardziej pasowałby do mniejszego klubu jazzowego, knajpki, niż na taki spory obiekt.
Dobra porcja fajnej, muzycznej energii. Bobby Mcferrin jak zawsze zaskakujący. Niestety organizacja, pozostawia wiele do życzenia. Pewna część biletów zdublowana. Krzesła ( a raczej plastikowe siedziska bez oparcia), Przy cenie 220 zł za bilet dramatyczne. Oznaczenia rzędów fatalne. Uważam, że przy takiej cenie biletów powinna pojawić się informacja, że nie są to normalne krzesełka. Informacja ważna dla osób z problemami z kręgosłupem czy po operacji. Bardzo miła i pomocna obsługa.

Polecane z kategorii koncert