koncert

Boogie Street - Renata Przemyk śpiewa Cohena

koncert

Boogie Street - Renata Przemyk śpiewa Cohena

Boogie Street - Renata Przemyk śpiewa Cohena - Bilety na koncert

Zaczęło się od spektaklu „Boogie Street” z udziałem Renaty Przemyk, który miał premierę we wrześniu 2016 roku w Teatrze Starym w Lublinie. Renata Przemyk, śpiewając songi Leonarda Cohena z polskimi tekstami, odkrywa jego inne oblicze….

Renata Przemyk jest artystką niezwykłą, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom, łącząc doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Piosenki w wykonaniu artystki angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym, ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem. Artystka ma na swoim koncie wiele płyt i nagród, została doceniona zarówno przez krytykę jak i publiczność.

27 stycznia 2017 r. nakładem Agory S.A. i Teatru Starego w Lublinie, ukazała się nowa płyta z udziałem Renaty Przemyk, na której prezentowane są utwory ze spektaklu "Boogie Street" wg "Księgi tęsknoty" Leonarda Cohena. Premiera odbyła się we wrześniu 2016 r. w Teatrze Starym w Lublinie.

Spektakl spotkał się z bardzo gorącym przyjęciem publiczności. Płyta powstała na jej życzenie oraz dla tych, którym nie uda się obejrzeć spektaklu. Teraz pojawia się wyjątkowa okazja, żeby na żywo posłuchać piosenek będących zupełnie nowym spojrzeniem na Leonarda Cohena.

Podczas koncertu wykonywane są wszystkie piosenki z płyty, a co za tym idzie, z całego spektaklu. Dopełnieniem koncertu są dodatkowe piosenki z repertuaru Cohena, takie jak „Hallelujah” czy piosenka z najnowszej płyty „**Leaving the Table**”.

Jak twierdzą znawcy tematu, powstała zupełnie nowa jakość. Ci, którzy tylko trochę znają Cohena, nie skojarzyliby piosenek śpiewanych przez Renatę Przemyk z kanadyjskim bardem. Ci zaś, którzy znają je znakomicie, mogą się poczuć miłe zaskoczenie nowatorskimi interpretacjami, które niewiele mają wspólnego z cohenowską melancholią i depresją. To co łączy Renatę Przemyk i Leonarda Cohena to przywiązanie wielkiej wagi do poetyckiego tekstu i melodyjnej warstwy muzycznej.

Leonard Cohen jest znany odbiorcom na całym świecie głównie jako autor piosenek, twórca takich przebojów jak „Susanne”, „Hallelujah” i „Dance Me To the End of Love”. Piosenki prezentowane na płycie i podczas koncertu pochodzą z albumów Leonarda Cohena wydanych w nowym milenium (m.in. popularnego w Polsce „Ten New Songs” z 2001 r. i „Dear Heather” z 2004 r.).

Występują:

Renata Przemyk - śpiew
Magdalena Celińska, Sylwia Lasokśpiew (chórek)
Krzysztof Pająkinstrumenty klawiszowe

Grzegorz Palka - gitary
Sławek Puka - perkusja
Piotr Wojtanowski - gitara basowa, fretless

Przekład tekstów: Daniel Wyszogrodzki

Aranżacje: Krzysztof Herdzin

Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Boogie Street - Renata Przemyk śpiewa Cohena

Było świetnie! Renata Przemyk jest wielką artystką!
Jak zwykle super. Piękne piosenki, świetne arażancje, dobre nagłośnienie. Czekamy na następne koncerty Pani Renaty Przemyk.
SUPER.JESTEM POD WRAŻENIEM
Było fantastycznie. Renata Przemyk wspaniała, z resztą jak zawsze.
Koncert na najwyższym poziomie! Świetne aranżacje, niesamowity nastrój i klimat! Artyści przygotowani, budujący przyjacielska atmosferę! Minus organizacyjny-brak możliwości wjazdu na parking.
Super Gwiazda. Super wieczór. Szkoda że Pani Renata zapowiedziała przerwę z Boogie Street.
Przepiękny koncert, muzyka, oprawa świetlna.
Występ bardzo udany. Klimat, piosenki rewelacja. Jedyny minus to nieczynny parking. Na stronie web NCK powinna się pojawić informacja o alternatywnych miejscach parkingowych. Mam nadzieję że szybko zostanie wyremontowany.
Wspaniały koncert, fantastyczne wykonanie całego zespołu, cudowna atmosfera. Krótko mówiąc, super!
Świetny koncert! Gratulacje! Odkryłem Cohena na nowo!
Świetny koncert. Warto było iść. Wokalnie, muzycznie rewelacja. Nagłośnienie i oświetlenie również. Obsługa jak zawsze w MCK bardzo miła.
Renata Przemyk jak zwykle perfekcyjna.I to był koncert Jej,nie piosenek Cohena,który w takim wydaniu miłośnikom Jego twórczości jest właściwie obcy.Tu jest ekspresja artystki,nie ma nostalgii Mistrza.Mimo to koncert ciekawy i wart uwagi,ale zdecydowanie zbyt krótki - czas trwania spektaklu z bisami to zaledwie 75 minut.
Fantastyczny koncert
Artystka - wspaniała jak zwykle. Jednak po wysłuchaniu całości koncertu mam mieszane odczucia. A właściwie już w jego trakcie dopadły mnie one. Otóż : uwielbiam piosenki Cohena, twórczość artystyczna Renaty Przemyk nie jest mi obca i też lubię. Niestety nie znalazłam "mojego" Cohena w trakcie koncertu. To znaczy tłumaczenia były bardzo dobre ale muzyka... .A i jeszcze często lepiej było słychać perkusistę niż Artystkę. Na szczęście p. Renata zaśpiewała "Hallelujah" tylko z gitarzystą :). Może trzeba było przeczytać recenzje przed występem to byłabym mniej rozczarowana. Dla równowagi dodam, że osoba towarzysząca była zachwycona. Jest na to jednak proste wytłumaczenie : pierwszy raz słuchała Artystki i nie zna twórczości Cohena :)

Polecane z kategorii koncert