koncert

Bracia Figo Fagot

koncert

Bracia Figo Fagot

Bracia Figo Fagot - Bilety na koncert

Zespół Bracia Figo Fagot powstał we wrześniu 2010 roku na potrzeby serialu Kaliber 200 Volt, emitowanego w jednej z telewizji muzycznych i jest realną kontynuacją serialowych postaci tworzących wysmakowane disco polo z elementami humorystycznej ironii. Tworzą go „Figo - Fabian Barłoś“, czyli Piotr Połać (wokal, teksty) oraz „Fagot - Szymon Filip Barłoś“, czyli Bartosz Walaszek (keyboard, wokal, teksty).

21 maja 2012 roku nakładem S.P. Records ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana Na Bogatości. Album zawierał utwory znane z serialu Kaliber 200 Volt w nowych aranżacjach, a także premierowe kompozycje. Płyta jeszcze tydzień przed premierą znalazła się na pierwszym miejscu przedsprzedaży EMPIK.com w rankingu TOP 50. Singlem promującym wydawnictwo był utwór Bożenka, do którego teledysk obejrzało już ponad 20 milionów użytkowników kanału Youtube.

5 października 2013 na sklepowych półkach pojawił się drugi krążek kapeli, zatytułowany Eleganckie Chłopaki, na którym gościnnie wystąpił Czesław Mozil. Album, podobnie jak jego poprzednik, przypadł do gustu publiczności, która wypełniała po brzegi każdą salę, w której grali Bracia Figo Fagot.
Trzeci studyjny album braterskiego duetu, Discochłosta, wydany został jesienią 2014 roku. Krytycy nie pozostawili na nim suchej nitki, ale opinie fanów zespołu oraz atmosfera na koncertach świadczą o tym, że Bracia Figo Fagot jeszcze długo ze sceny nie zejdą.
W 2015 roku zespół nie próżnował i wydał kilka nowych singli - Polska, Trzech króli, Lato i Morze czy Dziewczyna zawistna. Utwory te znalazły się na płycie Disco Polo, która została wydana jesienią 2016. Wszystkie cztery albumy formacji zyskały status złotej płyty.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Bracia Figo Fagot

Idealnie
Koncert super, nic nie było wiadomo o supporcie, a szkoda.
Koncert odlot, jak w utworze "Wóda zryje Banię". Chłopaki mają jaja😆
Bardzo dobry koncert. Fatakne piwo w klubie, nie do wypicia.
krawcu 25.02.2018 19:21
Było bosko! Byliśmy ze znajomymi i bawiliśmy się świetnie, chłopaki dali czadu! :)
EwDi 27.10.2016 10:08
Niesamowita pozytywna atmosfera! Świetny koncert!
SZD48 24.10.2016 07:57
super
ruski 23.10.2016 13:32
Już się nie przejmuje, dziękuje BRACIA!
Szczęsliwy zbyszek 02.10.2016 15:47
Chłopaki dali z siebie co mogli. Publika trochę zawiodła. Część ludzi chyba znaleźli się tam z przypadku. Siedzieć na takim koncercie wygodnie na krzesełku? To nie recital,a discohłosta!!!
Występ spędziłem pod wpływem alkoholu wiec każde słowo jakie napisze jest nieistotne. Pozdrawiam

Polecane z kategorii koncert