koncert

Bułgarskie Święto Wina „Trifon Zarezan" - Sarakina Balkan Band

koncert

Bułgarskie Święto Wina „Trifon Zarezan" - Sarakina Balkan Band

Bułgarskie Święto Wina „Trifon Zarezan" - Sarakina Balkan Band - Bilety na koncert

Trifon Zarezan to pierwsze wiosenne święto Bułgarów, jest świętowane przez hodowców winorośli, karczmarzy, oraz wszystkich miłośników wina. Obrządek tego święta polega na podcinaniu winorośli i symbolizuje zbliżającą się wiosnę.

Znawca wina bułgarskiego Stojan Uzunov zaprezentuje obyczaj podcinania winorośli.
Wieczór kontynuować będziemy przy bułgarskich tańcach z muzyką zespołu SARAKINA BALKAN BAND. Można będzie zatańczyć takie bułgarskie tańce jak: prawo horo, dajczowo horo, elenino horo, raczenica, makedonsko horo, kopanica, itp.

STOJAN UZUNOV – Bułgar od wielu lat mieszkający w Warszawie, którego pasją jest uprawa winorośli i tańce bałkańskie. Stojan Uzunow zapoczątkował w Polsce wspólne obchodzenie tego święta.

SARAKINA BALKAN BAND to polsko-bułgarsko grupa muzyczna łącząca muzykę bałkańską z folkiem, jazzem i world music. Kompozycje i aranżacje z wpływami bułgarskiej muzyki ludowej, klasycznej jak i z elementami improwizacji jazzowej przenoszą klimaty etniczne do muzyki artystycznej. Zespół tworzą profesjonalni muzycy, absolwenci wyższych szkół muzycznych, grający na takich instrumentach jak: akordeon, klarnet, kontrabas, kaval, dudy, tambura. SARAKINA koncertuje w całej Europie od 1999 roku a w swoim dorobku ma nagranych 6 płyt: SARAKINA (2001), JUNCTIONS (2004), FRYDERYKATA(2008), DANCE OF FIRE (2012), LIVE IN STUDIO (2014), BalkanTron (2017). http://www.sarakina.art.pl/

SARAKINA BALKAN BAND tworzą:
Jacek Grekow - kaval, gajda, akordeon
Anna Klebus - vocal
Jan Mlejnek - klarnet, tambura
Mateusz Bielski – kontrabas

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Bułgarskie Święto Wina „Trifon Zarezan" - Sarakina Balkan Band

Bardzo fajna atmosfera, miłe towarzystwo, dobra muzyka!

Polecane z kategorii koncert