koncert

CHCEMY BYĆ SOBĄ! - przeboje polskiego rocka lat 80'

koncert

CHCEMY BYĆ SOBĄ! - przeboje polskiego rocka lat 80'

CHCEMY BYĆ SOBĄ! - przeboje polskiego rocka lat 80' - Bilety na koncert

Chcemy być sobą! - przeboje polskiego rocka lat 80'

wROCK for Freedom zaprasza 28 sierpnia do Starego Klasztoru na wieczór z największymi przebojami polskiego rocka lat 80' pt. "Chcemy być sobą!"
40 lat temu, 31 sierpnia 1980 roku, powstał pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność" i rozpoczęła się burzliwa dekada lat 80', zakończona upadkiem komunizmu, rozwiązaniem Związku Radzieckiego i nowym porządkiem europejskim i światowym.
Dekada lat 80' to również " złota era" polskiego rocka. Perfect, Dżem, Lady Pank, Budka Suflera, Maanam, Lombard, Bajm - piosenki tych zespołów śpiewała cała Polska jak długa i szeroka.
Do ikon polskiego rocka dołączyły wkrótce zespoły: Sztywny Pal Azji, Chłopcy z Placu Broni, Turbo, TSA, Oddział Zamknięty, IRA, Brygada Kryzys, DAAB, Kult, Republika z Grzegorzem Ciechowskim, Klaus Mittfoch z Lechem Janerką i wiele innych, których piosenki pamiętamy do dziś.

  1. rocznica powstania Solidarności to znakomita okazja do międzypokoleniowego spotkania i przypomnienia tego, co najlepsze w polskim rocku lat 80'. Nie zabraknie też okazji do wspólnego śpiewania nieśmiertelnych hitów.

Wieczór poprowadzą znakomite wrocławskie wokalistki - Paulina Gołębiowska i Nikola Warda
oraz wokaliści - Damian Szewczyk i Adam Sypuła
z towarzyszeniem zespołu w składzie: Bartek Niebielecki - drums, Andrzej Stagraczyński- bass, Tomek Jędrzejewski - piano, Marek "Stingu" Popow - guit.
Gościnnie zagra również gitarzysta zespołu Perfect - Jacek Krzaklewski.

Przygotujcie się na długi wieczór ze wspólnym śpiewaniem polskich hitów!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje CHCEMY BYĆ SOBĄ! - przeboje polskiego rocka lat 80'

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert