koncert

Podziel się kolędą 2019 - Cantores Minores Wratislavienses

koncert

Podziel się kolędą 2019 - Cantores Minores Wratislavienses

Podziel się kolędą 2019 - Cantores Minores Wratislavienses - Bilety na koncert

Podziel się kolędą 2019 - Cantores Minores Wratislavienses w Centrum Kultury Wrocław-Zachód

Koncert świąteczny chóru Cantores Minores Wratislavienses oraz solistów Moniki Czerczak i Mariusza Trzeciaka w ramach przeglądu "TON 2019 - Twórczość Osób z Niepełnosprawnością"

Chór kameralny Cantores Minores Wratislavienses został założony przez E. Kajdasza w 1966 roku. Pod kierunkiem obecnego dyrygenta Piotra Karpety (od 1991) chór został zmniejszony do 18 śpiewaków, by móc zgodnie z aktualnymi tendencjami wykonawczymi prezentować muzykę dawnych epok. Artyści zespołu występują także w mniejszych składach, od 4 do 12 osób, współpracują z innymi zespołami w Polsce i za granicą, a także występują jako soliści. Repertuar zespołu liczący ponad 800 pozycji obejmuje całą muzykę Europy od średniowiecza po muzykę współczesną.

Zespół dał już prawie 2500 koncertów, dokonał ponad 100 nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych (ponad 40 płyt), występował na licznych festiwalach (m. in. 36 razy na festiwalu Wratislavia Cantans). Podczas swych podróży zagranicznych odwiedził większość krajów europejskich, a także Izrael, Turcję, Gruzję, Armenię, Azerbejdżan i Meksyk. Nagrana w 2007 roku płyta z cyklu Musica Claromontana vol. 21 z utworami Józefa Elsnera otrzymała nominację do nagrody Fryderyk 2007. W ostatnich latach zespół wystąpił m. in. na festiwalach Warszawska Jesień, Gaude Mater (po raz 8.), Musica Polonica Nova, Legnica Cantat i nagrał kolejne płyty.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Podziel się kolędą 2019 - Cantores Minores Wratislavienses

Koncert był świetny, pełen wzruszeń i wprowadził nas w świąteczny nastrój.

Polecane z kategorii koncert