Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Carl Nielsen - Dzieciństwo na Fionii

koncert

Carl Nielsen - Dzieciństwo na Fionii

Carl Nielsen - Dzieciństwo na Fionii - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Carl Nielsen – Dzieciństwo na Fionii | Koncert i promocja książki | Wieczory artystyczne w Kurancie

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór pełen wspaniałej muzyki! Tego wieczoru będziemy mieli przyjemność gościć barytona, Macieja Michalika, oraz utalentowaną pianistkę, Olgę Tsymbaluk. To będzie wyjątkowa okazja, aby usłyszeć utwory wokalne i fortepianowe Carl Nielsen w ich wykonaniu.

Muzyka Carla Nielsena, pełna subtelnego piękna i wyjątkowej harmonii, będzie przeplatana fragmentami książki, tworząc niezapomniany wieczór muzyczny.

Koncert poprowadzi Eva Maria Jensen - muzykolog, autorka przekładu książki Carla Nielsena "Dzieciństwo na Fionii". Opowie o kompozytorze oraz przybliży książkę, która została wydana w Polsce.

Wykonawcy:

Maciej Michalik, baryton absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie wydziału wokalno - aktorskiego; ukończył również studia z zakresu muzyki liturgicznej w Papieskiej Akademii Teologicznej. Dalsze wykształcenie zdobywał uczestnicząc w licznych kursach mistrzowskich w kraju (Kraków, Duszniki Zdrój) i za granicą (w Nidzie na Litwie) prowadzonych przez uznanych artystów polskich (Dariusz Grabowski, prof. Helena Łazarska, prof. Ryszard Karczykowski) oraz zagranicznych (Paul Esswood, Josef Wolning – Mozarteum).

Był śpiewakiem w zespole Madrygalistów Capellae Cracoviensis, gdzie wykonywał oratoryjno-kantatowe partie solowe i chóralne. Jako solista występował z koncertami na festiwalach w Hiszpanii, Danii, Czechach, Niemczech, na Litwie. Doświadczenie Sceniczne zdobywał w Niemczech, gdzie przez dwa lata był śpiewakiem w operze. Jest założycielem i kierownikiem artystycznym męskiego kwartetu wokalnego Triplum, działającego od 1999 roku.

Z powodzeniem wykonuje również repertuar pieśniarski.

Olga Tsymbaluk , fortepian

Pianistka, kameralistka, korepetytor operowy. Urodziła się we Lwowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku pięciu lat. W 2000 roku z wyróżnieniem ukończyła Lwowską Specjalistyczną Szkołę Muzyczną im. Salomei Kruszelnyckiej. Studia magisterskie oraz podyplomowe w zakresie gry na fortepianie ukończyła w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Romany Podsadeckiej-Ostafil. Kameralistykę studiowała w klasie prof. Kai Danczowskiej.

Obecnie jest związana z Wydziałem Wokalno-Aktorskim macierzystej uczelni. Pracuje jako korepetytor operowy oraz muzyk-solista w Operze Krakowskiej. Brała udział w takich spektaklach, jak Podróż Zimowa F. Schuberta do słów S. Barańczaka w reżyserii Józefa Opalskiego, Cabaret Lunaire A. Schoenberga z Agatą Zubel w roli głównej, Kopciuszek do muzyki G. Rossiniego w reżyserii Giorgia Madii, Cyrulik Sewilski G. Rossiniego w reżyserii Jerzego Stuhra oraz w wielu koncertach wokalnej muzyki kameralnej, organizowanych przez Operę Krakowską

Eva Maria Jensen, urodzona w Krakowie, od 1969 roku w Danii. Posiada stopień cand.mag. w dziedzinie muzykologii i filozofii, Ph.D. w dziedzinie teologii – Uniwersytet w Kopenhadze. Organista i kantor w duńskim Kościele Narodowym w latach 1978-2021 (absolwentka Det Kongelige Danske Musikkonserwatorium, Kopenhaga). Wykładowca uniwersytecki w Kopenhadze. Autorka wielu artykułów muzykologicznych po duńsku, polsku i angielsku.

Odznaczona orderem Gloria Artis

Autorka książek:

”Drømmelandet, en bog om Chopin” (pierwsza monografia o Chopinie po duńsku) Multivers 2010

”Død og evighed i musikken, 1890-1920” (Śmierć i wieczność w muzyce) Museum Tusculanum, 2011

Tłumaczenie: Carl Nielsen. Dziecinstwo na Fionii, Polihymnia, 2021

”At forsvinde i lyden – 40 år i Husumvold kirke” – Polyhymnia, 2023

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Carl Nielsen - Dzieciństwo na Fionii


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert