koncert

Carl Orff - Carmina Burana

koncert

Carl Orff - Carmina Burana

Carl Orff - Carmina Burana - Bilety na koncert

SYMFONICZNY HIT W WARSZAWSKIM BIUROWCU "FOCUS".

Kantata sceniczna "Carmina Burana" triumfalnie przeszła przez estrady całego świata i przyniosła swojemu twórcy nieśmiertelną sławę. Dzieło Carla Orffa zabrzmi w Warszawie już 2 grudnia na dziedzińcu biurowca Focus.

Jeden z największych przebojów muzycznych wszech czasów wykona ponad 250 artystów: Polska Orkiestra Radiowa, Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, Chór Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, Chór Tibi Domine, Warszawski Chór Chłopięcy przy UMFC oraz soliści: Olga Pasiecznik – sopran, Krzysztof Kur – tenor, Konstantin Suchkov – baryton. Koncert poprowadzi Michał Klauza.

Kantata "Carmina Burana" oparta jest na tekstach pochodzących ze średniowiecznego manuskryptu, odnalezionego w bawarskim klasztorze benedyktynów w Beuern. Jego wiersze opiewają uroki wiosny, wychwalają przyjemności wspólnego biesiadowania, ale również poruszają odwieczny problem zależności człowieka od kaprysów losu. Rozpoczynający kantatę prolog „O Fortuna” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i efektownych incipitów muzycznych. Zdecydowanie jeden z tych, które trzeba usłyszeć na żywo. Atrakcyjne melodie, wyrazista rytmika, barwne brzmienia i żywa orkiestracja sprawiają, że słuchanie kantaty „Carmina Burana” jest niezwykłym doświadczeniem, które na długo pozostaje w pamięci.

Wydarzenie zainauguruje serię koncertów „Moc Klasyki”, które połączą w widowiskowej oprawie piękno klasycznej muzyki i nowoczesnej architektury budynku Focus.

Podstawowe informacje o koncercie:
• Repertuar: Carl Orff „Carmina Burana”
• Termin: 02.12.2017 (sobota)
• Miejsce: Budynek Focus, Al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa
• Godzina: 17:00 i 19:30
• Czas trwania koncertu: 70 minut

Wykonawcy koncertu:
• Polska Orkiestra Radiowa
• Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego
• Chór Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego
• Chór Tibi Domine
• Chór Uniwersytetu SWPS
• Warszawski Chór Chłopięcy przy UMFC
• Soliści: Olga Pasiecznik – sopran, Krzysztof Kur – tenor, Konstantin Suchkov – baryton
• Dyrygent: Michał Klauza
• Przygotowanie chórów: Irina Bogdanovich, Katarzyna Płońska, Justyna Pakulak, Ewa Mackiewicz, Krzysztof Kusiel-Moroz
• Magdalena Miśka-Jackowska – słowo o muzyce

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Carl Orff - Carmina Burana

Ciekawe miejsce, świetne wykonanie, piękne przezycie:)
Muzycy dali z siebie wszystko, ale nie byli w stanie pokonać akustyki budynku, w tym szumu jeżdżącej i świecącej windy bezpośrednio za naszymi plecami. Plus niedociągnięcia logistyczne (gigantyczna kolejka do szatni, wijąca się na dziesiątki metrów na zewnątrz budynku) oraz scenograficzne (rzucający się w oczy napis "przesyłki kurierskie 24h" nad głowami chóru).
Koncert bardzo nam się podobał. Kiepska organizacja wejścia - długa kolejka do szatni, choć szatniarze uwijali się jak w ukropie (chylę czoła). BAAARDZO drogie bilety. Siedzenie na metalowych schodach (pomimo poduszki) przez półtorej godziny jest mordęgą. I to za 100 zł.
Nadzwyczajna akustyka. Idealna....
Muzycznie -- super. Reszta -- kiepsko. Przed wejściem do budynku była długa kolejka do wejścia. Krzesełka tanie i bardzo niewygodne. Praktycznie nie dało się zobaczyć muzyków, ponieważ główna część widowni była na tym samym poziomie. Jeśli nic się nie zmieni, to bardzo odradzam chodzenie na takie występu w budynku Focus.
Nie doczytałem, że siedzenie jest na schodach. To była jakaś porażka. Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem. 100 zł za wspaniałą muzykę zniszczoną przez jakiś chory organizacyjny pomysł. A wystarczyło przygotować jakąś platformę. Kiepski pomysł z tymi schodami. Muzyka i wykonanie 5 a miejsce i pomysł usadowienia gości minus 10
Niestety jestem mocno zniesmaczona. Akustyka marna, Bilety ktore miałam za 99 zł siedziałam w 1 rzedzie na schodach-- w zasadzie na podłodze nie widząc absolutnie nic. Ogolnie te miejsca po 100 to PRZERAŻAJĄCA porażka. Stopnie schodow miały po 20cm...ludzie siedzieli sobie na głowie. Wykonawcy robili co mogli (skadinad byli doskonali) generalnie oceniam 2/10
Wspaniałe, wyśmienite widowisko!

Polecane z kategorii koncert