koncert

Carrantuohill & Bob Bales

koncert

Carrantuohill & Bob Bales

Carrantuohill & Bob Bales - Bilety na koncert

Grupa CARRANTUOHILL istnieje od 1987 roku. Wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na “celtyckich korzeniach”. Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna) poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową.
CARRANTUOHILL wielokrotnie gościł w IRLANDII. W 1994 roku jako uczestnik warsztatów muzycznych South Sligo Summer School w Sligo, prowadzonych przez najlepszych znawców i wykonawców muzyki irlandzkiej. Później kolejno w 1997, 1999 i 2004 roku koncertując m.in. na jednym z największych irlandzkich festiwali – “Cork Folk Festival” oraz w słynnym “Foxs Pubie” czy też w “StAnns Church” w Dublinie. Irlandzkie koncerty Carrantuohill odbywały się również w Galway oraz w lipcu 2005 roku na jednym z największych – festiwalu “Dancing with Lunasa” w malowniczym zamku w Kinnitty. W Irlandii powstawały też liczne teledyski zespołu.
W 1998 roku CARRANTUOHILL koncertował w USA na osobiste zaproszenie Czesława Miłosza tworząc muzyczną oprawę Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego w Claremont McKenna College w Kalifornii.
Od 2004r. jest gościem festiwalu “Roches de Celtiques” w Rochetaillee we Francji. Zespół miał też okazję wystąpić na koncertach w Lyonie, Chambles, St.Etienne, St.Victor, Villard de Lans, Caloire.
W 2007r. zespół otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę Polskiego Przemysłu Fonograficznego – FRYDERYKA 2006 w kategorii Album Roku Etno – Folk za płytę “SESSION NATURAL IRISH & JAZZ”.CARRANTUOHILL zrealizował dotąd blisko 2000 koncertów w kraju i za granicą.
CARRANTUOHILL ma na swym koncie wiele wspólnych występów z uznanymi artystami. W 1997 roku odbył trasę koncertową ze szkocką grupą The Battlefield Band. Zespół występował również z Maire Breatnach, Sands Family, Deaf Shepheard, Geraldine McGowan & Friends oraz Midnigth Court. Na tej samej scenie zespół spotkał się również z wirtuozem irlandzkich ullieann pipes Liamem OFlynnem oraz czołowym gitarzystą Arty McGlynem. Z legendarnym Jackie Dalym CARRANTUOHILL spotkał się w irlandzkim Cork, zaś w Kinnitty dzielił scenę z wybitnym Donallem Lunny i John`em Carty.
Wielkim Gościem zespołu był również Midge URE (ex Ultravox, twórca LIVE AID), który uświetnił koncert promujący płytę INIS w warszawskiej Sali Kongresowej.
Polscy artyści, z którymi CARRANTUOHILL dotąd realizował wspólne projekty: Anna Maria JOPEK, Anita LIPNICKA, FIOLKA Najdenowicz, Stanisław SOJKA, Paweł KUKIZ, Kuba BADACH, Robert KASPRZYCKI, Urszula DUDZIAK, Wojciech KAROLAK, Tomasz SZUKALSKI, Marek RADULI, Krzysztof ŚCIERAŃSKI, Bernard MASELI, Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK.
Seamus Heaney – irlandzki poeta, laureat Nagrody Nobla w 1995 r. – po kilku spotkaniach z zespołem, stwierdził: “…nieoczekiwanie poczułem się jak w domu podczas spotkania z zespołem Carrantuohill, polskimi muzykami grającymi irlandzkiego jiga i reela w takim stylu i z takim szelmostwem, że nawet Irlandczycy nie zrobiliby tego lepiej.”

Gościem specjalnym koncertu będzie BOB BALES, wirtuoz bouzuki oraz wokalista, pochodzący z Mayo - najbardziej tradycyjnego regionu Irlandii

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Carrantuohill & Bob Bales

Jak zwykle SUPER Impreza!!!!!
Kapitalne wydarzenie, profesjonalnie przygotowane,szacun dla organizatorów gratuluję jubilatom😊
Mistrzostwo świata!!! Jak za każdym razem!
Świetny, niesamowity koncert! Doskonała zabawa! Super goście zaproszeni przez zespół... Kto nie było, może tylko żałować.
uczestynik z Rybnika 16.11.2017 13:04
Wspaniały, niepowtarzalny koncert !
Super koncert :):):)!!!
Jak zwykle świetnie się bawiliśmy. To był mój prezent dla męża na urodziny. Był zachwycony. Zespół nas nie zawiódł ani swoim repertuarem ani gośćmi. Dziękujemy i już czekamy z niecierpliwością na kolejne urodziny.
Jak zawsze z CARRANTUOHILL rewelacyjnie: wspaniała muzyka, świetna oprawa taneczna, wspaniali goście - Mega Widowisko. Po prostu SUPER!
Wspaniały koncert.
rewelacyjny występ, mnóstwo niezwykłych gości, niezapomniana atmosfera...
Wspaniały koncert na wysokim poziomie artystycznym. Ten zespół zawsze stoi na wysokości zadania.
Świetny, energetyczny koncert. Zespół ma tyle pozytywnej energii i siły, jakby dopiero zaczynał. Tancerze: mogłabym patrzeć bez końca. Dobrze wydana kasa! Mała uwaga do dźwiękowców: białe światełko ledowe bardzo ślepi.
Wiele arakcji,świetni artyści.Nic dodać nic ująć!!!
Witam super koncert polecam!!!
genialny show! carrantuohill jak zawsze pełna profeska. tancerki super! (salake - bajka!!) super muza super wstawki! krosny bezbłędny! warto było!
Przepiękny koncert ;)))
Kapitalna impreza, doskonale przygotowana,wspaniali goście, super zabawa.
Super!! Czekam z niecierpliwością na następny koncert:)
Cudowny, niepowtarzalny Zespół, a koncert na którym miałem przyjemność być - piękny, przepikny.
Nakarmiłam swoją duszę
Było super. Jeden z najlepszych koncertów na jakich byliśmy. Energia, która rozkręcała się w czasie jego trwania trwa do dzisiaj. Polecam :)
Rewelacja!
Wszystko poprawnie, dziękujemy.
Rewelacyjny koncert!Dziękujemy 😊
Wspaniały zespół, wspaniała impreza, wspaniali goście. Kochajcie Carrantuohill, kochajcie muzykę irlandzką:)

Polecane z kategorii koncert