koncert

Charytatywny koncert muzyki włoskiej - Kochaj AMAtrice

koncert

Charytatywny koncert muzyki włoskiej - Kochaj AMAtrice

Charytatywny koncert muzyki włoskiej - Kochaj AMAtrice - Bilety na koncert

Charytatywny koncert muzyki włoskiej - Kochaj AMAtrice
6.12, godz. 20.00
Koncert muzyki włoskiej Kochaj AMAtrice to niezwykłe wydarzenie jednoczące włoskich artystów mieszkających w Polsce oraz polskich artystów związanych z Włochami w geście solidarności z osobami, które ucierpiały w tegorocznych trzęsieniach ziemi w środkowych Włoszech. W tytule koncertu symbolicznie pojawia się miasteczko Amatrice, jedno z miejsc dotkniętych przez tę tragedię.
Widzowie zostaną na ten jeden wieczór przeniesieni w fascynujący świat muzycznej kultury Półwyspu Apenińskiego. Zaproszeni artyści zinterpretują na nowo utwory takich legend włoskiej muzyki jak Paolo Conte, Lucio Dalla, Francesco De Gregori, Pino Daniele, Luigi Tenco, Renato Carosone, Domenico Modugno i wielu innych. W repertuarze nie zabraknie pieśni neapolitańskiej, arii Francesca Paola Tostiego w wykonaniu Luisy Ciciriello i Sergia Bettasa przy akompaniamencie muzyków Teatru Wielkiego czy występu utalentowanego tancerza Stefana Terrazzino.
Środki ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na wsparcie dla najmłodszych mieszkańców poszkodowanych terenów. W wyniku trzęsień ziemi wiele szkół uległo poważnemu zniszczeniu. Są one teraz odbudowywane i urządzane podstawowymi sprzętami, ale ich doposażenie, możliwe dzięki zebranym środkom, sprawi dzieciom tak potrzebną im teraz radość i wywoła uśmiech na ich buziach.
Wystąpią (kolejność alfabetyczna): Alberto Amati, Halina Benedyk, Sergio Bettas, Marco Bocchino, Enrico Buscema, Francesco Chiarini & Band, Luisa Ciciriello, Tony Giuffrida, Thomas Grotto, Andrea Lattari z Biancą i z Ewą Kryza, Anna Marchwińska, Maurizio Nicolini, Luigi Pagano, Marek Skuza, Stefano Terrazzino z Paulą Biernat, Jarek Wist.
Udział specjalny: Roberto Lipari.
Opieka artystyczna: Angela Ottone
Ceny biletów: 50 zł, 100 zł, 200 zł
Wydarzenie zostało objęte patronatem przez: Ambasadę Republiki Włoskiej w Warszawie, Włoską Izbę Handlowo-Przemysłową w Polsce, Comites Polonia, szkołę Bottega Italiana, grupę teatralną Esperiente oraz Festival MOST 2017.
Warto się pospieszyć, bo pierwszych 50 osób, które kupią bilety i powiadomią o tym organizatorów wysyłając maila na adres kochajamatrice@gmail.com, otrzyma za darmo od jednego ze sponsorów spersonalizowane video od Świętego Mikołaja dla swojego dziecka. Pozostali zainteresowani takim prezentem widzowie otrzymają 20% zniżki na video.
Warto kupować bilety za 100 i 200 złotych, bo za ich okazaniem w ciągu miesiąca od koncertu będzie można uzyskać 10% jednorazowej zniżki w jednej z włoskich restauracji w Warszawie. Lista lokali do wyboru zostanie wkrótce ogłoszona na fanpage’u wydarzenia: www.facebook.com/kochajamatrice.
Serdecznie zapraszamy!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Charytatywny koncert muzyki włoskiej - Kochaj AMAtrice

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert