koncert

Chris Jagger’s Acoustic Trio

koncert

Chris Jagger’s Acoustic Trio

Chris Jagger’s Acoustic Trio - Bilety na koncert

Chris Jagger - brat Micka Jaggera zagra we Wrocławiu!

wROCKfest.pl zaprasza 4 czerwca do klubu Stary Klasztor na koncert Chrisa Jaggera, znakomitego brytyjskiego wokalisty i gitarzysty, młodszego bratem Micka Jaggera, lidera The Rolling Stones.

Chris Jagger swoją profesjonalną muzyczną karierę rozpoczynał we wczesnych latach 70-tych nagrywając dwa albumy :” You know the name, but not the face” (1973) i „The Adventures of Valentine Vox the Ventriloquist” (1974). Użyczył też swojego głosu na płycie Erica Claptona „No reason to cry” (1976).
Poza działalnością muzyczną Chris zajmował się również aktorstwem i dziennikarstwem. Podczas swojego debiutu scenicznego na deskach The Citizen’s Theatre w Glasgow partnerował Pierce Brosnanowi. Wystąpił też w kilku filmach i produkcjach telewizyjnych. Pisuje do wielu gazet i magazynów: The Daily Telegraph, The Guardian, The Mail on Sunday, Rolling Stone. W ostatnim czasie Chris zaprezentował na falach radia BBC trzyczęściową audycję o ojcu brytyjskiego bluesa Alexisie Kornerze. Ukończył też film o legendarnych artystach bluesowych z Austin w Teksasie zrealizowany dla SkyArts. Jako autor piosenek współpracował z francuskim producentem Frankiem Langolfem (Vanessa Paradis) oraz pomagał bratu przy tworzeniu materiału na płyty The Rolling Stones „Dirtywork” i „Steel wheels”.
Na początku lat 90. Chris powrócił do czynnego muzykowania albumem „ Atcha” (1994), na którym oprócz towarzyszącego mu zespołu udzielali się: David Gilmour (Pink Floyd), Dave Stewart (Eurythmics) i Leo Sayer. Od tej pory regularnie koncertuje głównie ze swoim zespołem Atcha lub folkowo-akustycznym Acoustic Trio oraz nagrywa płyty. Ostatnim, dziewiątym z kolei studyjnym albumem Chrisa jest płyta „Concertina Jack” wydana pod koniec 2013 roku z gościnnym udziałem brata Micka i członków sekcji dętej The Rolling Stones: Boby Keysa i Tima Riesa. Swój muzyczny i organizacyjny talent Chris zaangażował też podczas koncertów charytatywnych: „ Bop for Bośnia” (wspólnie z Davidem Gilmourem i Dave Stewartem) oraz dwóch imprez dedykowanych Tybetowi.
Wystąpił kilkakrotnie w Polsce: m.in. we Wrocławiu podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa w 2014 r. Odbył też trasę z wrocławskim zespołem folkowym Buraky

Muzyczna twórczość Chrisa Jaggera to mieszanka folku, bluesa, cajun i muzyki country, pełna żywiołowości, pozytywnej energii i radości z grania.
Na program jego koncertów składają się głównie jego autorskie utwory, a także sporo znanych standardów.

Podczas tegorocznej trasy koncertowej w Polsce wystąpi jako Chris Jagger’s Acoustic Trio w składzie:
Chris Jagger- śpiew, gitara, harmonijka, instrumenty perkusyjne
Elliet Mackrell – skrzypce, śpiew, didgeridoo, flażolet, mandolina
David Hatfield – bas, śpiew

Elliet Mackrell
Klasycznie wykształcona skrzypaczka, która młodość spędziła w Australii. Oprócz wspólnych występów z Chrisem Jaggerem gra sporo folkowej muzyki z innymi zespołami. Jest współzałożycielką australijskiej folkowo-transowej grupy Kangaroo Moon, z którą występuję do dzisiaj. Współpracowała również z legendarnym Daevidem Allen, współzałożycielem grupy Gong.

David Hatfield
Zaczynał swoją muzyczną karierę w końcu lat 60-tych. Był etatowym kontrabasistą w wielu programach BBC i na Cambridge FolkFestival w latach 1977-1995. Koncertował i nagrywał z wieloma artystami m.in.: z Arlo Guthie, Benem Watersem, Diz Watsonem, Mac Wisemanem. Udzielał się też jako sesyjny basista w znanych folkowych wytwórniach Flying Fish i Transatlantic Records.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Chris Jagger’s Acoustic Trio

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert