Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

“Coś się zepsuło” – szymonmówi 10.11

koncert

“Coś się zepsuło” – szymonmówi 10.11

“Coś się zepsuło” – szymonmówi 10.11 - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

sala: Broadway
wstęp: 20/30 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK KADR

Skład zespołu:
Szymon Żuławski – wokal, gitara
Katarzyna Łopata – wokal
Marcin Bocian – bas
Jarosław Kasprzak – gitara
Jacek Wieczorkowski – perkusja

Gościnnie:
Magdalena Sowul – klarnet
Magdalena Laskowska – skrzypce

17 września nakładem firmy Mystic Production ukazała się debiutancka płyta szymonmówi pt. “Coś się zepsuło”. Płyta, która na starcie zbiera bardzo dobre recenzje, i jest swoistą odpowiedzią na obecne czasy, tak jak 20 lat temu była legendarna już płyta Lenny Valentino „Uwaga jedzie tramwaj” wydana jesienią 2001 roku.

szymonmówi to projekt wokalisty, kompozytora i tekściarza Szymona Żurawskiego, który tworzy piosenki opowiadające o problemach z otaczającym go światem, a zwłaszcza z relacjami z ludźmi. Do tworzenia inspiruje go szeroko pojęta popkultura, w której szuka znanych tropów, by przetworzyć je przez własną wrażliwość i zaprezentować w świeżym wydaniu.

Szymon w swoich tekstach łączy obserwacje społeczne z intymnymi, prywatnymi przeżyciami swoimi i swoich przyjaciół. Jak sam przyznaje najbardziej inspirującymi do tworzenia rzeczy są te najstraszniejsze i najtragiczniejsze wydarzenia w życiu i historii świata. Nie boi się w swoich piosenkach poruszać tematów trudnych jak przemoc domowa (teledysk “Grochów” powstał przy współpracy z Centrum Praw Kobiet), katastrofa klimatyczna (“Najgorętsze lato w historii”) czy rosnące w siłę ruchy antynaukowe (“Pieśń młodych foliarzy”).

Producentem większości materiału na płycie jest Swiernalis, artysta związany z wydawnictwem Kayax (albumy “Drauma” i “Psychiczny Fitnes”)

“Dzikość Serca” to kontynuacja podróży przez te sfery naszego istnienia, którymi raczej się nie chwalimy. Jak zauważa artysta – “Zdrada jest okropną rzeczą i bardzo trudno z niej się wydźwignąć”. Pierwszy singiel “Grochów”, traktował o.… przemocy domowej. – “Tak naprawdę w każdym z nas zakorzeniona jest przemoc, jako ta najbardziej pierwotna odpowiedź na wszystkie problemy”. – wyjaśnia szymonmówi.

O drugim singlu mówi zaś tak – “Dopracowałem “Dzikość Serca” w domowym zaciszu, ale podczas pracy w studio ze Swiernalisem postanowiłem połączyć jej hejdoprzoduizm z intymnym tekstem.” – i od razu dodaje – “W sztuce od zawsze chodziło mi o łączenie rzeczy z pozoru niepołączalnych.”

Autorką teledysku do utworu jest Marta Bijan. Zainspirowana filmem Lyncha stworzyła fantastyczny obraz, opowiadający o śmierci, miłości i tańcu, czyli wszystkich rzeczach, o których warto robić sztukę. Jestem bardzo szczęśliwy, że zgodziła się na tę współpracę i bardzo dumny z ostatecznego efektu.

szymonmówi – “Coś się zepsuło” – premiera 10 września 2021r
Lista utworów:

Fantastyczny pan Lis (Cela incela)
Grochów
Pieśń młodych foliarzy (Efekt Jupitera)
Napisy końcowe
Najgorętsze lato w historii (Punkt zapalny)
Najpiękniejszy koniec świata
Pożyczona nostalgia
Dzikość serca (feat. Swiernalis)
Negatywka (Mechaniczna pomarańcza)
(Kolejny) Ostatni romantyczny zachód słońca
Miejski zakład komunikacji
Cudzowstyd

W nagraniach gościnnie, oprócz członkini i członków zespołu Szymona, brały udział: na klarnecie Magdalena Sowul (projekt panilas) i na skrzypcach Magdalena Laskowska (m.in. Podsiadło, The Dumplings, Ralph Kamiński).

Wymykający się z ram muzycznych gatunków, zaskakujący obserwacjami i do bólu celny. I piękny…

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: “Coś się zepsuło” – szymonmówi 10.11

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert