Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Czerwono - Czarni

koncert

Czerwono - Czarni

Czerwono - Czarni - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Czerwono-Czarni – koncert
Legenda bigbitu w wyjątkowym koncercie! W ciągu 16 lat działalności zespół wylansował kilkadziesiąt przebojów: O mnie się nie martw, Trzynastego, Jedziemy autostopem i wiele innych. W grupie występowali m.in.: Karin Stanek, Halina Frąckowiak, Wojciech Gąssowski, Seweryn Krajewski, Ryszard Poznakowski.

Jacek Kępka – gitarzysta związany od lat z warszawską sceną rockową. Grał przez dziesięć lat w kultowej grupie Klan Marka Ałaszewskiego. Współpracował z Marią Głuchowską, Piotrem Mikstem, Grzegorzem Grzybem, zespołami Rezonans i Rejs. Nie jest debiutantem w zespole Czerwono – Czarni, grał już z powodzeniem na koncertach w śląskich miastach.

Tomasz Jaśkiewicz – gitara. Muzyk kojarzony przede wszystkim z zespołami Czesława Niemena (Akwarele, Enigmatic, grupa Niemen), ale również muzyk Czerwono-Czarnych w 1966 roku i do dzisiaj czynny muzyk, grający ze Stanisławem Soyką. Autor słynnej solówki gitarowej w utworze „Dziwny jest ten Świat”.

Wojciech Rapa

gitara basowa, śpiew. Znany szczeciński muzyk bluesowy, grający w Czerwono-Czarnych od czasu reaktywacji zespołu, od roku 2004.

Ryszard Poznakowski – instrumenty klawiszowe, śpiew, konferansjer zespołu. Muzyk i kompozytor, którego przedstawiać nie trzeba, autor muzyki wielu przebojów, kojarzony z zespołem Trubadurzy, organista Czerwono –Czarnych w latach 1966 – 1967, także kierownik muzyczny grupy.

Andrzej Ibek – instrumenty klawiszowe. Krakowski akcent Czerwono-Czarnych. Krakowianin, grający w przeszłości w wielu polskich zespołach muzycznych (Szwagry, Dżamble, Wiślanie 69, Burano&Leskomom, Bemibek). Od wielu lat rezydujący w Szwecji. Gra w C-C od 2014 roku.

Zbigniew Bizoń – saksofon. Muzyk i kompozytor grający w Czerwono-Czarnych w latach 1963 – 1966.Kompozytor wielu przebojów tej grupy, w tym znakomitego standardu „Nie wiem, czy to warto”, znanego z interpretacji Katarzyny Sobczyk. Lider znanego prze laty zespołu, Stan Borys i Bizony. Mieszka w Sztokholmie.

Jan Knap – perkusja. Legenda zespołu i polskiego rock and rolla. Muzyk C-C w latach 1961 -1966. Absolwent średniej szkoły muzycznej w Krakowie, do której uczęszczał z takim sławami polskiego jazzu jak, Andrzej Dąbrowski, Wojciech Karolak, czy Zbigniew Namysłowski. Mieszka w Sztokholmie.

Z zespołem zaśpiewają gościnnie:

**Agnieszka Wajs - młoda, utalentowana aktorka scen śląskich teatrów i wokalistka. Znana z brawurowo wykonywanej roli Karin Stanek w monodramie pod takim samym tytułem. Znakomita prezencja, nienaganna dykcja, wdzięk i kultura osobista stawia Agnieszkę również w pierwszym rzędzie prezenterek telewizyjnych i konferansjerek. Wokalistka, która mimo młodego wieku znakomicie czuje klimat muzyki lat sześćdziesiątych, z uwzględnieniem rock and rolla w szczególności. Jej występy, dzięki wrodzonemu temperamentowi scenicznemu potrafią rozruszać każdą publiczność. Podczas koncertów Czerwono-Czarnych wykona wiązankę największych przebojów z repertuaru niezapomnianej Karin Stanek

Vivian Buczek - szwedzka wokalistka jazzowa o polskich korzeniach. Jest córką puzonisty Bruno Buczka i wibrafonistki Krystyny Buczek, którzy w latach sześćdziesiątych grali w orkiestrze Zygmunta Wicharego, w zespole Mieczysława Fogga i innych grupach muzycznych. Vivian w 2000 roku i nagrała swój pierwszy album w Polsce z legendarnymi muzykami, Wojciechem Karolakiem, Andrzejem Dąbrowskim i Januszem Kozłowskim. Często koncertuje w Polsce.
W Nowej Hucie zaśpiewa największe przeboje z repertuaru Heleny Majdaniec i Kasi Sobczyk.

Gosia Pauka - półfinalistka 9. edycji Voice of Poland (grupa Patrycji Markowskiej). Laureatka programu Szansa na Sukces z repertuarem Kabaretu Starszych Panów, Justyny Steczkowskiej i Maćka Maleńczuka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Filia we Wrocławiu, Wydział Aktorski oraz Studium Musicalowego przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Scenę teatralną dzieli między Warszawą (Komuna Warszawa), Legnicą (Teatr im. Heleny Modrzejewskiej) a Gliwicami (Teatr Miejski). Na początku tego roku ukazała się debiutancka płyta autorskiego zespołu Gosi „Hylla” o tym samym tytule.

Michał Gasz – jest laureatem „Szansy na sukces”, gdzie wykonał brawurowo „Papierowe ptaki”, utwór z repertuaru Krystyny Prońko. Na co dzień występuje w projektach Piotra Rubika, ale również śpiewał z Krystyną Prońko, Majką Jeżowską, czy Anną Jurksztowicz. Michała usłyszymy w utworach z repertuaru Macieja Kossowskiego i Michaja Burano.

Gościnnie zagrają:

Adam Wendt – saksofon tenorowy, miłośnikom jazzu nie trzeba zbytnio przedstawiać tego muzyka. Od lat Jest czołowym polskim saksofonistą, wygrywając wszelkie plebiscyty w tym prestiżowy redakcji JAZZ FORUM. Muzyk legendarnej grupy jazzu elektrycznego WALK AVAY od początku istnienia tego zespołu. Nagrywał z największymi sławami polskiego jazzu, wydał kilka płyt ze swoją muzyką. Gra w Czerwono-Czarnych tworząc duet saksofonistów ze Zbigniewem Bizoniem.

Zbigniew Lewandowski – od lat czołowy polski perkusista jazzowy. Grał z najlepszymi, że wymienimy tylko nazwiska Zbigniewa Namysłowskiego. Tomasza Stańki, Jarosława Śmietany, Janusza Muniaka, czy Tomasza Szukalskiego. Nie stroni również od grania muzyki rozrywkowej, grał już z Czerwono – Czarnymi na ich koncertach w Szczecinie i w Sali Kongresowej Pałacu Kultury w Warszawie

Prowadzenie – Krzysztof Materna

Nazwisko Krzysztofa Materny jest od lat znane miłośnikom dobrej muzyki, teatru, satyry czy jazzu. Uznany jest za najlepszego konferansjera wszech czasów, obok niezapomnianego Lucjana Kydryńskiego. Wielokrotnie reżyserował i prowadził festiwale opolskie i sopockie. Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora artystycznego Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych, reżyserując wiele największych widowisk rozrywkowych, zapowiadając gwiazdy światowego formatu w tym m.in. Steve Wonder’a. Przez dziesięć lat był dyrektorem festiwalu jazzowego Solidarity of Arts w Gdańsku, gdzie bohaterami były megagwiazdy światowego jazzu, jak Marcus Miller, Herbie Hancock, czy Quincy Jones.
Po wielu latach wrócił do Krakowa, gdzie został dyrektorem artystycznym Teatru Bagatela.

W Nowohuckim Centrum Kultury poprowadzi też koncert Czerwono – Czarnych, bo jak sam twierdzi jest dla niego zaszczytem zapowiedzieć swoich idoli z lat młodości, tym bardziej, że zaczynał swoją karierę od prezentowania koncertów Skaldów i Czesława Niemena.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Czerwono - Czarni

Koto lubi muzykę z tamtych lat niech żałuje, że się niw wybrał. Na scenie legendy muzyki, wykonania utworów rewelacyjne i super prowadzący.
Franek 22.11.2021 10:07
Występ wyśmienity! Życzę młodemu pokoleniu takich gwiazd i takich momentów wzruszeń.
Michał 20.11.2021 16:51
Rewelacyjny koncert - i Muzycy i piosenkarze znakomici, a wiążąca konferansjerka P. Materny ciepła i dowcipna !
Piotr 20.11.2021 15:39
Sentymentalnie ok. Muzycznie średnio
tomeq 20.11.2021 15:16
Panowie mają już swoje lata, a koncert trwał sporo dłużej niż u ich młodszych kolegów po fachu. Dobre 2,5h muzyki. Takich piosenek się dziś już nie tworzy - ten rytm, te słowa, te instrumenty, ta melodia... a instrumentów też było niemało - perkusja, 3 gitary, klawisze, pianino, 2 saksofony... aż się miło słuchało i, mam nadzieję, do zobaczenia wkrótce...
Mr_W 20.11.2021 13:37
Zespół super, ale wkurzają mnie politycy na scenie podczas koncertów (nawet lokalni).
Sławek 20.11.2021 13:08
Cudowny,sentymentalny koncert.Powrót do lat młodości.Wysoki poziom Wykonawców (pomimo różnicy pokolen).Po prostu niesamowite! Profesjonalne, dowcipne(bez mizdrzenia sie do publiczności )prowadzenie koncertu przez p.Maternę. Swietna organizacja ze strony NCK(jak zawsze!) Bardzo,bardzo dziękuję!
20.11.2021 10:54
Wyśmienity koncert, bardzo energetyczny, Wokaliści genialni, p.Materna jak zwykle klasa!
Wioleta 20.11.2021 10:43
Najlepszy występ na jakim byliśmy od czasu zakończenia lockdownu.
Darek 20.11.2021 08:39
Bardzo sympatyczny koncert, świetna zabawa, rewelacyjni wykonawcy, zwłaszcza wokaliści /czasem były to lepsze wykonania niż oryginalne/, chociaż muzycy pomimo upływu lat też dali dobry koncert, można sobie było przypomnieć tamte lata, dobrze zorganizowana impreza. Ogólnie nie piątka ale szóstka. Czekam na podobne widowiska. Dziękuję. Grażyna
markiewicz 13.09.2019 08:22
Koncert bardzo dobrze zorganizowany. Super!
Tin77 08.09.2019 10:32
Wspaniali instrumentaliści, wspaniali: wokalistki i wokalista Wspaniały koncert.
Droppy44 07.09.2019 21:50
Rewelacyjny koncert. Skład znakomity - same legendy polskiego big-beatu (w świetnej formie) oraz młodzi zdolni Artyści. Do tego wspaniała Danuta Błażejczyk. Wielka uczta wypełniona świetną muzyką. Warto!!!
Marek 07.09.2019 20:24
Bardzo przyjemnie się słucha tego zespołu. Pan Ryszard Poznakowski w bardzo dobrej formie. Gitara Gibson brzmiała rewelacyjnie. Takich linii melodycznych w dzisiejszych czasach się już nie tworzy, więc polecam każdemu miłośnikowi lat 70-tych i bigbitu.
Mr_Wó 07.09.2019 15:11
Świetny koncert, choć to już chyba trzeci skład zespołu,wykonawcy to dojrzali ludzie, ale z ikrą.Pięknie przypomnieli przeboje z dawnych lat, wokalistów Czerwono-Czarnych, których już nie ma wśród żyjących - Heleny Majdaniec, Karin Stanek,Kasi Sobczyk i zjawiskowego Jacka Lecha.
Lubię ich słuchać 07.09.2019 14:38
Super koncert! Swietna organizacja koncertu ze strony NCK.Kulturalna obsługa.Wyjątkowy klimat, nastroj! Zespół w znakomitej formie.Prosimy o powtórkę.
07.09.2019 14:23
Świetny koncert, dojrzałość i energetyczna młodość na scenie!! Najpiękniejsze utwory ,które wszyscy znali , wzruszenia. Podziękowania dla całego Zespołu Czerwono -Czarni.
Lucija. 07.09.2019 13:32
Świetny koncert , można było sobie przypomnieć młodość , pośpiewać razem z cudownymi wokalistami. Piękne brzmienie . Czar wspomnień.
Krakuska 07.09.2019 09:08
super! super ! przypomnialy sie mlode lata
16.11.2016 18:20
Bardzo się rodzicom podobało.
Dorota 16.11.2016 12:44
Było fantastycznie!!!
elka13 16.11.2016 11:19

Polecane z kategorii koncert