Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Koncert Czerwono - Czarni

koncert

Koncert Czerwono - Czarni

Koncert Czerwono - Czarni - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

CZERWONO CZARNI!
Legenda bigbitu w Krakowie!

Przez lata swojej działalności zespół wylansował kilkadziesiąt przebojów: „O mnie się nie martw”, „Trzynastego”, „Jedziemy autostopem” i wiele innych. W grupie występowali m.in.: Karin Stanek, Halina Frąckowiak, Wojciech Gąssowski, Seweryn Krajewski, Ryszard Poznakowski.
Skład zespołu:

Jan Knap – perkusja. Legenda zespołu i polskiego rock and rolla. Muzyk C-C w latach 1961 -1966. Absolwent średniej szkoły muzycznej w Krakowie, do której uczęszczał z takim sławami polskiego jazzu jak Andrzej Dąbrowski, Wojciech Karolak, czy Zbigniew Namysłowski. Mieszka w Sztokholmie.

Zbigniew Bizoń – saksofon. Muzyk i kompozytor grający w Czerwono-Czarnych w latach 1963 – 1966. Kompozytor wielu przebojów grupy, w tym znakomitego standardu „Nie wiem, czy to warto”, znanego z interpretacji Katarzyny Sobczyk. Lider znanego przed laty zespołu Stan Borys i Bizony. Mieszka w Sztokholmie.

Tomasz Jaśkiewicz – gitara. Kojarzony przede wszystkim z zespołami Czesława Niemena (Akwarele, Enigmatic, grupa Niemen), ale również muzyk Czerwono-Czarnych w 1966 roku. Obecnie gra w zespole Stanisława Soyki. Autor słynnej solówki gitarowej w utworze „Dziwny jest ten Świat”.

Wojciech Rapa – gitara basowa, śpiew. Znany szczeciński muzyk bluesowy, grający w Czerwono-Czarnych od czasu reaktywacji zespołu w roku 2004.

Ryszard Poznakowski – instrumenty klawiszowe, śpiew, konferansjer zespołu. Muzyk i kompozytor, którego przedstawiać nie trzeba, autor muzyki wielu przebojów, kojarzony z zespołem Trubadurzy, organista Czerwono –Czarnych w latach 1966 – 1967, także kierownik muzyczny grupy.

Zbigniew Lewandowski – perkusja. Ps. „Levandek” – polski perkusista, kompozytor, aranżer, a także lider własnych zespołów. Współpracował z wieloma muzykami z czołówki polskiego i światowego jazzu

Jacek Kępka – gitarzysta związany od lat z warszawską sceną rockową. Grał przez dziesięć lat w kultowej grupie Klan Marka Ałaszewskiego. Współpracował z Marią Głuchowską, Piotrem Mikstem, Grzegorzem Grzybem, gra z zespołami Jacek Kępka Automaty, Wodospady Spokoju. W zespole Czerwono-Czarni, gra już z powodzeniem od kilku lat na koncertach w śląskich miastach i nie tylko.

Adam Wendt – saksofon tenorowy, miłośnikom jazzu nie trzeba zbytnio przedstawiać tego muzyka. Od lat Jest czołowym polskim saksofonistą, wygrywając wszelkie plebiscyty w tym prestiżowy redakcji JAZZ FORUM. Muzyk legendarnej grupy jazzu elektrycznego WALK AVAY od początku istnienia tego zespołu. Nagrywał z największymi sławami polskiego jazzu, wydał kilka płyt ze swoją muzyką. Gra w Czerwono-Czarnych tworząc duet saksofonistów ze Zbigniewem Bizoniem.

Przemysław Raminiak - polski pianista, kompozytor i aranżer jazzowy. W latach 2001-2013 był członkiem zespołu RGG Trio (Raminiak-Garbowski-Gradziuk). W 2015 r. założył kwartet jazzowy firmowany własnym nazwiskiem - Przemek Raminiak Quartet i tegoż roku zadebiutował on albumem Locomotive[1].

Z zespołem zaśpiewają gościnnie:

Vivian Buczek – szwedzka wokalistka jazzowa o polskich korzeniach. Jest córką puzonisty Bruno Buczka i wibrafonistki Krystyny Buczek, którzy w latach sześćdziesiątych grali w orkiestrze Zygmunta Wicharego, w zespole Mieczysława Fogga i innych grupach muzycznych. Vivian w 2000 roku i nagrała swój pierwszy album w Polsce z legendarnymi muzykami, Wojciechem Karolakiem, Andrzejem Dąbrowskim i Januszem Kozłowskim. Często koncertuje w Polsce. W Nowej Hucie zaśpiewa największe przeboje z repertuaru Heleny Majdaniec i Kasi Sobczyk.

Gosia Pauka – półfinalistka 9. edycji Voice of Poland (grupa Patrycji Markowskiej). Laureatka programu Szansa na Sukces z repertuarem Kabaretu Starszych Panów, Justyny Steczkowskiej i Maćka Maleńczuka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Filia we Wrocławiu, Wydział Aktorski oraz Studium Musicalowego przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Scenę teatralną dzieli między Warszawą (Komuna Warszawa), Legnicą (Teatr im. Heleny Modrzejewskiej) a Gliwicami (Teatr Miejski). Na początku tego roku ukazała się debiutancka płyta autorskiego zespołu Gosi „Hylla” o tym samym tytule.

Michał Gasz – polski piosenkarz, aktor musicalowy, autor tekstów i kompozytor. Szerszą popularność zyskał jako solista zespołu Piotra Rubika. W 2005 piosenką „Papierowe ptaki” z repertuaru Krystyny Prońko zwyciężył w finale telewizyjnej Szansy na sukces. Współpracował z muzykami reprezentującymi takie gatunki jak jazz, soul i rock progresywny.

Ryszard Wagner - ur. w Szczecinie, swoją karierę muzyczną zaczynał jako mały 9-cio letni chłopiec w Chórze Międzyszkolnym „Słowiki” pod dyrekcją znanego dyrygenta Jana Szyrockiego. Później dorastając podśpiewywał z zespołami w klubach studenckich. Jako rodzynek śpiewał w zespole „Hajduczki”, jednocześnie robił 3-letnie studia piosenkarskie przy Estradzie Szczecińskiej. Póżniej to już kontrakt do znanego zespołu wokalnego „Partita” i wyjazd do Warszawy oraz koncerty po kraju: Opole, Sopot, nagrania studyjne oraz wspólne koncerty z czołowymi gwiazdami polskimi. Następnie to studia w Katowicach na Akademii Muzycznej na dwóch wydziałach: Jazzu i Muzyki Rozrywkowej i Wokalno Aktorskim.

Natalia Hodurek – absolwentka wydziału aktorskiego o specjalności wokalno-aktorskiej krakowskiej AST. Już jako początkująca studentka zadebiutowała na zawodowej scenie tytułową rolą w „Ani z Zielonego Wzgórza” w Teatrze Groteska. Występowała także w Teatrze Nowym w „Po wygnaniu” Tomasza Cyza wg wierszy Czesława Miłosza oraz w spektaklach dyplomowych „Kochanie, zabiłam nasze koty” wg Doroty Masłowskiej w reżyserii Rafała Dziwisza i „#Gwałt na Lukrecji” w reżyserii Marcina Libera.

Izabela Kubrak – absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Od 2018 roku aktorka Teatru Bagatela. Wykształcenie wokalne zdobywała w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Aliny Radziwanowskiej.

Koncert poprowadzi Krzysztof Materna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Koncert Czerwono - Czarni


Jak działają recenzje?
Czerwono - Czarni nadal trzymają poziom. Czas leci, a oni nadal grają na wysokim poziomie.
Mr_Wó 05.09.2023 11:41
ŚWIĘTNA MUZYKA
L23 04.09.2023 19:25
Koncert był cudowny i to pod każdym względem, zachwycił nawet mojego syna - 35 - latka, zabawa przednia, czekam na kolejny „ostatni koncert”, będę na pewno :)
Dorota 04.09.2023 16:38
Wspaniały koncert! Wykonawcy, prowadzący pan Krzysztof, publiczność 👏👏👏
04.09.2023 15:57
Świetnie.
johnny tomala 04.09.2023 11:51
FantastyczniCC i młodzi wolaliści.
04.09.2023 09:28
Wspaniały koncert, a najlepiej podobał mi się występ pani Natalii Hodurek
Luk 04.09.2023 08:33
Koto lubi muzykę z tamtych lat niech żałuje, że się niw wybrał. Na scenie legendy muzyki, wykonania utworów rewelacyjne i super prowadzący.
Franek 22.11.2021 10:07
Występ wyśmienity! Życzę młodemu pokoleniu takich gwiazd i takich momentów wzruszeń.
Michał 20.11.2021 16:51
Rewelacyjny koncert - i Muzycy i piosenkarze znakomici, a wiążąca konferansjerka P. Materny ciepła i dowcipna !
Piotr 20.11.2021 15:39
Sentymentalnie ok. Muzycznie średnio
tomeq 20.11.2021 15:16
Panowie mają już swoje lata, a koncert trwał sporo dłużej niż u ich młodszych kolegów po fachu. Dobre 2,5h muzyki. Takich piosenek się dziś już nie tworzy - ten rytm, te słowa, te instrumenty, ta melodia... a instrumentów też było niemało - perkusja, 3 gitary, klawisze, pianino, 2 saksofony... aż się miło słuchało i, mam nadzieję, do zobaczenia wkrótce...
Mr_W 20.11.2021 13:37
Zespół super, ale wkurzają mnie politycy na scenie podczas koncertów (nawet lokalni).
Sławek 20.11.2021 13:08
Cudowny,sentymentalny koncert.Powrót do lat młodości.Wysoki poziom Wykonawców (pomimo różnicy pokolen).Po prostu niesamowite! Profesjonalne, dowcipne(bez mizdrzenia sie do publiczności )prowadzenie koncertu przez p.Maternę. Swietna organizacja ze strony NCK(jak zawsze!) Bardzo,bardzo dziękuję!
20.11.2021 10:54
Wyśmienity koncert, bardzo energetyczny, Wokaliści genialni, p.Materna jak zwykle klasa!
Wioleta 20.11.2021 10:43
Najlepszy występ na jakim byliśmy od czasu zakończenia lockdownu.
Darek 20.11.2021 08:39
Bardzo sympatyczny koncert, świetna zabawa, rewelacyjni wykonawcy, zwłaszcza wokaliści /czasem były to lepsze wykonania niż oryginalne/, chociaż muzycy pomimo upływu lat też dali dobry koncert, można sobie było przypomnieć tamte lata, dobrze zorganizowana impreza. Ogólnie nie piątka ale szóstka. Czekam na podobne widowiska. Dziękuję. Grażyna
markiewicz 13.09.2019 08:22
Koncert bardzo dobrze zorganizowany. Super!
Tin77 08.09.2019 10:32
Wspaniali instrumentaliści, wspaniali: wokalistki i wokalista Wspaniały koncert.
Droppy44 07.09.2019 21:50
Rewelacyjny koncert. Skład znakomity - same legendy polskiego big-beatu (w świetnej formie) oraz młodzi zdolni Artyści. Do tego wspaniała Danuta Błażejczyk. Wielka uczta wypełniona świetną muzyką. Warto!!!
Marek 07.09.2019 20:24
Bardzo przyjemnie się słucha tego zespołu. Pan Ryszard Poznakowski w bardzo dobrej formie. Gitara Gibson brzmiała rewelacyjnie. Takich linii melodycznych w dzisiejszych czasach się już nie tworzy, więc polecam każdemu miłośnikowi lat 70-tych i bigbitu.
Mr_Wó 07.09.2019 15:11
Świetny koncert, choć to już chyba trzeci skład zespołu,wykonawcy to dojrzali ludzie, ale z ikrą.Pięknie przypomnieli przeboje z dawnych lat, wokalistów Czerwono-Czarnych, których już nie ma wśród żyjących - Heleny Majdaniec, Karin Stanek,Kasi Sobczyk i zjawiskowego Jacka Lecha.
Lubię ich słuchać 07.09.2019 14:38
Super koncert! Swietna organizacja koncertu ze strony NCK.Kulturalna obsługa.Wyjątkowy klimat, nastroj! Zespół w znakomitej formie.Prosimy o powtórkę.
07.09.2019 14:23
Świetny koncert, dojrzałość i energetyczna młodość na scenie!! Najpiękniejsze utwory ,które wszyscy znali , wzruszenia. Podziękowania dla całego Zespołu Czerwono -Czarni.
Lucija. 07.09.2019 13:32
Świetny koncert , można było sobie przypomnieć młodość , pośpiewać razem z cudownymi wokalistami. Piękne brzmienie . Czar wspomnień.
Krakuska 07.09.2019 09:08
super! super ! przypomnialy sie mlode lata
16.11.2016 18:20
Bardzo się rodzicom podobało.
Dorota 16.11.2016 12:44
Było fantastycznie!!!
elka13 16.11.2016 11:19

Polecane z kategorii koncert