koncert

DZIECI POWSTANIA 44

koncert

DZIECI POWSTANIA 44

DZIECI POWSTANIA 44 - Bilety na koncert

Czy wojna jest dla dzieci? Co zrobilibyście w podobnej sytuacji?
Musical „Dzieci Powstania ‘44” Alternatywnego Teatru Tańca i Studia Musicalowego LUZ kierowany jest do odbiorcy w każdym wieku. Scenariusz spektaklu inspirowany jest wspomnieniami dzieci z Powstania Warszawskiego zawartymi w książkach: Dzieci ’44 – Jerzego Mireckiego, Asiunia – Joanny Papuzińskiej, Kamienie też czasem płaczą – Bogumiła Janusza Żórawskiego. Poprzez piosenki walczącej Warszawy oraz taniec współczesny musical skłania widzów do refleksji i udowodnia, że patriotyzm jest trendy. Spektakl pozbawiony jest brutalnych scen.

Spektakl Dzieci Powstania‘44 został uhonorowany następującymi nagrodami:

TOP REGIONU 2014 – Wydarzenie Kulturalne Roku 2014 w plebiscycie zorganizowanym przez Katolickie Radio Podlasie oraz portal internetowy podlasie24.pl oraz najlepsze WYDARZENIE KULTURALNE ROKU 2014 w plebiscycie miesięcznika Kultura Siedlecka.

Etiuda „Dzieci Powstania” w choreografii Joanny Woszczyńskiej wywalczyła tytuł MISTRZA POLSKI i tytuł MISTRZA ŚWIATA 2014 i 2015 oraz ZŁOTY PUCHAR ŚWIATA 2015.

Tancerki tworzące duet ze spektaklu: Ewa Stecewicz i Marcelina Karolewska są MISTRZYNIAMI POLSKI 2015 w kat. dance show, a duet Szymon Antosik i Maciej Kosyl to aktualni WICEMISTRZOWIE POLSKI 2015 w kat. modern.

Honorowy Patronat nad musicalem objęło Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Stowarzyszenie Dzieci Powstania 1944.

Scenariusz, reżyseria i choreografia: Joanna Woszczyńska
Przygotowanie wokalne: Ada Pogoda-Kołodziejak

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje DZIECI POWSTANIA 44

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert