koncert

DZIEŃ DZIECKA: LUNAPARK – WIDOWISKO MUZYCZNE DLA DZIECI

koncert

DZIEŃ DZIECKA: LUNAPARK – WIDOWISKO MUZYCZNE DLA DZIECI

DZIEŃ DZIECKA: LUNAPARK – WIDOWISKO MUZYCZNE DLA DZIECI - Bilety na koncert

Wata cukrowa na batucie, orkiestra w kolorowych strojach i pełna energii muzyka, skomponowana specjalnie dla małych melomanów. Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na interaktywny koncert muzyki poważnej w wesołym miasteczku, w którym maluchy wcielą się w rolę dyrygentów, razem z orkiestrą zagrają na stu nadmuchanych balonach, a jeśli muzyka grana na scenie nie spodoba się im, będą mogły zaproponować zmiany w partyturze.

4 czerwca sala widowiskowa Białołęckiego Ośrodka Kultury przy Głębockiej 66 zamieni się w prawdziwy muzyczny lunapark. Na scenie stanie baśniowa kareta, zamiast muzyków z orkiestry kameralnej „Extreme String Ensemble" zobaczymy kolorowych clownów, a na ekranie zostanie wyświetlona szaleńcza jazda na rollercoasterze i diabelskim młynie. Do tego ogromne bańki mydlane, wyścigi na krzesełkach i pociągi pomiędzy rzędami sali widowiskowej. Dzieciaki ani na moment nie usiądą w miejscu!

LUNAPARK, niezwykłe widowisko Krzysztofa Dobosiewicza, to przedstawienie z pogranicza muzyki i performance'u, składające się z kilkunastu tematycznych części, m.in. Karuzela, Diabelski Młyn, Sala Luster, Mini Samochody, Dom Strachów, Strzelnica. Każdy z wykonywanych utworów opatrzony jest dodatkową sferą, w której biorą udział słuchacze.

Krzysztof Dobosiewicz

Pomysłodawca „Lunaparku”, kompozytor, orkiestrator i aranżer, studiował w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec prof. Zenona Bąkowskiego i prof. Henryka Palulisa, kompozycję u Bogusława Schaeffera oraz dyrygenturę w Akademii Muzycznej Mozarteum w Salzburgu w klasie Waltera Hagengrolla. Od ponad 20 lat mieszka i pracuje w Finlandii, gdzie aktywnie popularyzuje muzykę polską, przy okazji różnorodnych projektów artystycznych. Jako muzyk orkiestrowy pracował pod batutą wielkich dyrygentów oraz solistów m.in. Yehudi Menuhin, Jorma Panula, Hannu Lintu, Dima Slobodeniouk. Występował jako skrzypek solista na estradach fińskich oraz szwedzkich. Równie swobodnie czuje się w muzyce klasycznej, filmowej, elektronicznej, eksperymentalnej improwizacji, jak i jazzie. Jego ambicją jest zaangażowanie odbiorcy na każdej płaszczyźnie odbioru. Sięga w tym celu do elementów teatru i widowiska, odważnie łącząc różne gatunki i nurty. W wielu krajach cieszy się zasłużoną sławą wizjonera i innowatora.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje DZIEŃ DZIECKA: LUNAPARK – WIDOWISKO MUZYCZNE DLA DZIECI

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert