koncert

Damian Ukeje

koncert

Damian Ukeje

Damian Ukeje - Bilety na koncert

Kariera Damiana Ukeje zaczyna się w 2011 roku od zwycięstwa w programie The Voice of Poland, zwieńczonego nagraniem debiutanckiego krążka. Singiel Bezkrólewie pochodzący z tego albumu od razu dotarł na szczyty list przebojów. W 2013 Ukeje został nominowany do Fryderyków 2014 w kategorii Debiut Roku. Kolejna płyta ujrzała światło dzienne pod koniec 2016 roku. Jej tytuł UZO oznacza ‚Drogę' w języku nigeryjskim (ojciec artysty jest z pochodzenia Nigeryjczykiem). Płyta ukazuje wewnętrzną drogę wokalisty, jaką musiał przebyć przez całe swoje życie. Opisuje jego stany emocjonalne oraz wewnętrzną przemianę, na jaką musiał się zdobyć. Oprócz tekstów samego Damiana, znalazły się na niej również teksty Piotra Roguckiego, Zofii Jaworowskiej jak również Sarsy.

Jednak do Centrum Kultury Ukeje przyjedzie z nieco innymi brzmieniami. Będzie to hołd oddany zmarłemu w 2003 roku Johnny'emu Cashowi - mistrzowi ballad. Jego spokojne piosenki, przy których akompaniował sobie jedynie gitarą lub nielicznym zespołem instrumentalnym, na trwałe weszły do kanonu gatunku. Do najbardziej znanych należą, m.in.: Ring of Fire, Cry Cry Cry czy I Walk The Line.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Damian Ukeje

Panowie Damian i Jakub stworzyli niepowtarzalny duet gitarowo-wokalny! Z domieszką humoru w przerwach. Ciekawa interpretacja piosenek Kory i Maanamu! Damian Ukeje to mocny rockowy głos! Próbka piosenek autorskich bardzo ciekawa! Polecam!
ŚWIETNY KONCERT-ZABAWNY WYKONAWCA-ŚWIETNIE NAWIAZUJĄCY KONTAKT Z WIDOWNIA
Damian Ukeje niezawodny jak zwykle :), świetny głos super kontakt z widownią.

Polecane z kategorii koncert