koncert

Daniel Bloom

koncert

Daniel Bloom

Daniel Bloom - Bilety na koncert

W lutym w Wytwórni zagra Daniel Bloom, producent muzyki elektronicznej i filmowej, któremu uznanie przyniosły ścieżki dźwiękowe do filmów Jacka Borcucha - "Wszystko co kocham", "Nieulotne" czy "Tulipany" (nagrana wspólnie z Leszkiem Możdżerem, za którą artyści otrzymali nominację do Orłów).

Przez lata z Józefem Skrzekiem, Stevem Schroyderem (ex-Tangerine Dream), Władysławem Komendarkiem tworzył muzykę improwizowaną w międzynarodowym projekcie Ricochet Gathering.

Jesienią 2015 roku, nakładem Warner Music Poland ukazał się jego nowy solowy album producencki

zatytułowany "Lovely Fear". Na płycie wokalnie udzielili się Mela Koteluk, Gaba Kulka Iwona Skwarek z zespołu Rebeka, Marsija, Jon Scotfiled i Tomek Makowiecki.

Album spotkał się z doskonałym przyjęciemsłuchaczy i środowiska dziennikarskiego. Pierwszy sigiel pt. ?Katarakta?, nagrany z gościnnym udziałem MeliKoteluk, od 15 tygodni utrzymuje się w czołówce listy przebojów Trójki, a klip do tego utworu wyświetlonodo tej pory ponad milion razy!

Po pierwszych miesiącach wzmożonej promocji albumu czas wyruszyć w trasę. Podczas koncertów prezentowany będzie cały materiał z płyty "Lovely Fear?. Zespół Daniela Blooma, w którego regularnym składzie znajdzie się Tomek Makowiecki, za każdym razem wspierać będą specjalnie zaproszeni goście.

"Lovely Fear" to płyta wypełniona przez brzmienia, które chwilami kapitalnie splatają się z najnowszymi trendami w muzycznej elektronice, a chwilami wydają się świetnie wykonaną wprawką z oldskulowych brzmień w stylu lat 80.
Robert Sankowski (wyborcza.pl)

Lovely Fear nosi znamiona albumu koncepcyjnego, lecz wcale nie musi nim być - jeśli okaże się, że Bloom zdecyduje się na dłuższą przygodę z syntezatorami, to może w końcu dojdzie do pewnej zmiany w polskiej elektronice. A byłaby to zmiana na lepsze.
Hubert Grupa (Brand New Anthem)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Daniel Bloom

Przyjemny, kameralny koncert. Najlepszy sposób na poznanie artysty i jego twórczości. Po koncercie był czas na autografy i krótką rozmowę :)))
Fredika 29.02.2016 17:29

Polecane z kategorii koncert