koncert

Danuta Błażejczyk - Dla Ciebie jestem sobą

koncert

Danuta Błażejczyk - Dla Ciebie jestem sobą

Danuta Błażejczyk - Dla Ciebie jestem sobą - Bilety na koncert

DANUTA BŁAŻEJCZYK, piosenkarka i wokalistka jazzowa o niebywale oryginalnym głosie i pięknym sercu.
Na profesjonalnej scenie zadebiutowała w 1985 roku na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, podczas którego otrzymała nagrodę specjalną za indywidualność artystyczną. Wykonała wtedy jeden ze swoich największych przebojów „Taki cud i miód” do tekstu Wojciecha Młynarskiego i muzyki Włodzimierza Korcza.
W 1986 zdobyła Srebrną Lirę na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Bratysławie, nagrodę im. Karola Musuioła i Bursztynową Paterę na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, nagrodę organizatorów Festiwalu Przebojów w Rostocku. Współpracowała z orkiestrami Big Warsaw Band i Alex Band oraz z czołówką polskich muzyków jazzowych, bo śpiewa z powodzeniem standardy jazzowe, w tym te napisane przez Georga Gershwina.
Z wielkim sercem poświęca się działalności społecznej. Jest założycielką i prezesem Fundacji Apetyt na Kulturę (FAnK), mającej status Organizacji Pożytku Publicznego, a zajmującą się promowaniem młodych artystów oraz produkcją ambitnych i ciekawych artystycznie przedsięwzięć z dziedziny
muzyki,teatru i malarstwa.
Podczas koncertu „Dla ciebie jestem sobą” zaśpiewa piosenki z repertuaru Kaliny Jędrusik, a towarzyszył jej będzie na fortepianie Artur Grudziński, jeden z najlepszych w kraju pianistów rozrywkowych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Danuta Błażejczyk - Dla Ciebie jestem sobą

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert