koncert

Deser z kulturą francuską Pod dachami Paryża

koncert

Deser z kulturą francuską Pod dachami Paryża

Deser z kulturą francuską Pod dachami Paryża - Bilety na koncert

W kulturze muzycznej Francji piosenka autorska zajmuje jedną z czołowych pozycji. Takie nazwiska jak Piaf, Brel, Aznavour, Dassin, Dalida jednoznacznie kojarzą się z przejmującymi opowieściami o miłości i zdradzie, szczęściu i rozpaczy, nadziei i zwątpieniu.Wszystko to oczywiście przy dźwiękach akordeonu, z jego niezwykłymi możliwościami sonorystycznymi i technicznymi.

„Pod dachami Paryża” – koncert w wykonaniu zespołu „Retro Orchestra” w składzie:
Joanna Hort – wokal, narracja;
Piotr Kopietz – akordeon, narracja, kierownictwo artystyczne;
Michał Zuń – kontrabas.

Muzycy zespołu sięgając po utwory z repertuaru największych legend francuskiej piosenki i ubarwiając je tradycyjnymi walczykami musette przenoszą słuchaczy wprost na brukowane uliczki paryskiego Montmartre’u, tętniącego życiem ulicznych kawiarenek i przepełnionego niezwykłymi opowieściami…
W programie koncertu m.in. :
Sous le ciel de Paris; Milord; La vie en rose; La Boheme; Nie opuszczaj mnie; La valse d’Amelie oraz tradycyjne walce musette.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Deser z kulturą francuską Pod dachami Paryża

Bardzo mile spędzony wieczór, popularne piosenki francuskie pozwoliły przenieść się choć na chwilę w klimat paryskich uliczek. Super wykonanie, bardzo miła atmosfera. Jedyny minus - za mało utworów wykonywanych w języku francuskim. Lepszym rozwiązaniem byłoby wykonywanie utworów po francusku, z ewentualnym włączaniem 1 zwrotki lub refrenu po polsku. Poza tym Super!!!

Polecane z kategorii koncert