koncert

Directions In Music: Carmen McRae

koncert

Directions In Music: Carmen McRae

Directions In Music: Carmen McRae - Bilety na koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Serdecznie zapraszamy na koncert jazzowy pt. Directions In Music: Carmen McRae (Pisarczyk/Kaczmarczyk/Wykpisz/Pałka), który odbędzie się w sobotę 5 lutego 2022 o godzinie 19:00 na sali widowiskowej RCK RDK, ul. Chopina 21 w Raciborzu.

Najwięksi giganci jazzu odchodzą, a wartość cyklu Directions in Music prezentowanego od 2010 roku przez Pawła Kaczmarczyka rośnie i nabiera nowego znaczenia. Pianista zaprasza czołowych muzyków młodego pokolenia oraz muzycznych weteranów, by wspólnie uczcić pamięć o ikonach tej sceny.
Osobiście dobiera gości i inspiruje ich do obrania wspólnego kierunku - kierunku w muzyce. Koncert staje się wyjątkową okazją do zetknięcia z twórczością mistrzów polskiego i światowego jazzu – dotychczas odbyło się już blisko 50 odsłon tego cyklu; ,m.in. z utworami Chicka Corei, Weather Report, Ornette Colemana, Stana Getza oraz artystów polskich – Seiferta, Stańki czy Śmietany.
Do tej pory udział w cyklu wzięli najwybitniejsi przedstawiciele polskiej sceny jazzowej (Janusz Muniak, Andrzej Olejniczak, Piotr Baron, Jorgos Skolias, Kazimierz Jonkisz, Janusz Stefański, Paweł Jarzębski, Vitold Rek, Robert Majewski), goście zagraniczni (Chuck Israels - kontrabasista Billa Evansa, Derrick McKenzie - perkusista Jamiroquai, Jacques Kuba Seguin - czołowy kanadyjski trębacz) oraz polscy najznakomitsi muzycy młodego jazzowego pokolenia (m.in. Adam Bałdych, Maciej Obara, Szymon Mika, Rafał Sarnecki, Kuba Więcek, Piotr Schmidt, Mateusz Smoczyński, Tomasz Dąbrowski, Jerzy Małek, Stanisław Słowiński).
Tym razem do tria Pawła Kaczmarczyka dołączy Judyta Pisarczyk, a tytułowym kierunkiem koncertu będzie muzyka z repertuaru Carmen McRae.

Judyta Pisarczyk - wokalistka. Zdobywczyni m.in. nagrody Best Vocalist International Jazz Festival "Johnny Raducanu" (Rumunia), Grand Prix Ladies' Jazz Festival w Gdyni. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazz i Muzyka Estradowa.
Głos traktuje jak kolejny instrument, swobodnie posługując się scatem oraz wykorzystując ten język w autorskich kompozycjach.
Jest założycielką i liderką Judyta Pisarczyk Quartet. Swoją muzykę prezentuje zarówno w Polsce jak i za granicą. W 2018 roku wystąpiła u boku Bobby'ego McFerrina w ramach trasy koncertowej "Circlesongs" w Polsce. W swoim dorobku posiada album live "Koncert w Trójce" (2018).

Paweł Kaczmarczyk – koncertujący na całym świecie pianista jazzowy i kompozytor o wielkim dorobku i jeszcze większych planach. Nagrał sześć świetnie przyjętych albumów i wiele w roli sidemana, a dotychczasowe wydawnictwa przyniosły mu liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in.: nominację do Fryderyka, sześć zwycięstw w plebiscycie Jazz Top magazynu „Jazz Forum”, pięć „Oskarów Jazzowych” – Grand Prix Jazz Melomani, Mateusza Trójki Polskiego Radia i Kulturalny Odlot „Gazety Wyborczej”. Nie lubi dzielić muzyki na szufladki, bo jego twórczość z samego założenia ma wymykać się jednoznacznym określeniom.

Alan Wykpisz – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Student Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest członkiem High Definition Quartet z którym był nominowany do nagrody Fryderyk 2014. Laureat wielu konkursów m.in.: Jazz Hoeilaart 2011, Bass2012 Copenhagen, Tarnów International Jazz Contest 2014. Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury oraz laureat nagrody „Debiut Śląski”.
Grzegorz Pałka – perkusista jazzowy, urodzony w 1994 roku w Krakowie. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończył z wyróżnieniem. Wielokrotnie nagradzany na konkursach i festiwalach perkusyjnych oraz jazzowych o znaczeniu zarówno międzynarodowym, jak i krajowym. Trzykrotnie nominowany do nagrody Fryderyka. W roku 2016 oraz 2018 za wybitne osiągnięcia artystyczne otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie liczne trasy koncertowe na trzech kontynentach – Azji, Ameryce Północnej oraz Europie. W swoim dorobku artystycznym może pochwalić się współpracą z wieloma wybitnymi muzykami z kraju i nie tylko: Janusz Muniak, Piotr Wojtasik, Jacek Niedziela-Meira, Andy Middletone, Piotr Baron, Jorge Vistel, Dominik Wania, Rafał Sarnecki, Gileno Santana, Piotr Wyleżoł, Mark Alban Lotz, Kuba Badach, Wojciech Groborz, Kuba Stankiewicz, Piotr Orzechowski.
Carmen Mercedes McRae – amerykańska wokalistka, pianistka i kompozytorka jazzowa. Jej młodzieńczą kompozycję, "Dream of Life", jako pierwsza zaśpiewała Billie Holiday. Jako wokalistka debiutowała w 1944 w big-bandzie Benny'ego Cartera. Następnie przez krótki czas śpiewała z orkiestrą Counta Basiego, a później w big-bandzie Mercera Ellingtona. Z tym zespołem dokonała swoich pierwszych nagrań płytowych. W 1962 wystąpiła na kalifornijskim festiwalu w Monterey z Louisem Armstrongiem i Davem Brubeckiem. W 1967 przeniosła się z Nowego Jorku do Beverly Hills. Występowała w klubach Los Angeles i Hollywood. Zmarła 10 listopada 1994.

Judyta Pisarczyk - wokal, Paweł Kaczmarczyk - fortepian, Alan Wykpisz - kontrabas, Grzegorz Pałka - perkusja

Honorowane raciborskie karty: ,,Rodzina+'', ,,Senior 60+''

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Racibórz

Brak wydarzeń w: Racibórz

Recenzje i opinie: Directions In Music: Carmen McRae

BARDZO MI SIĘ PODOBAŁO. WYSOKI POZIOM ARTYSTYCZNY SUPER KONTAKT Z PUBLICZNOŚCIĄ
GOLDEN 18.02.2022 13:02
Rewelacyjny koncert, polecam!
Gromo 06.02.2022 16:52
Pierwszy raz byłam na koncercie jazzowym. Bardzo mi się podobało. Zabrałam ze sobą siostrę i kolegę. Byli bardzo zadowoleni. Muzycy bardzo sympatyczni, uśmiechnięci. Świetnie bawili się instrumentami. Mam nadzieję, że z każdym koncertem będą mogli cieszyć się większą publicznością, bo to naprawdę zdolni, pozytywni ludzie, którzy widać, że wkładają serce w to co robią. Polecam serdecznie, ja na pewno jeszcze się wybiorę.
Sylwia 06.02.2022 14:36
Wspaniali muzycy i piękni koncert!
Klimkowskii 06.02.2022 11:28
To był prezent z okazji dnia Babci i Dziadka! Rodzice zachwycenii! Może teraz pokochają jazz😁
Pawel 06.02.2022 09:05

Polecane z kategorii koncert