koncert

Disney - Fantazja

koncert

Disney - Fantazja

Disney - Fantazja - Bilety na koncert

1 czerwca w Sali Kongresowej w Warszawie zabrzmi polska premiera słynnego koncertu filmowego „Fantazja" z 1940 roku. W filmie uznawanym za krok milowy w historii kina Walt Disney w genialny sposób połączył po raz pierwszy muzykę klasyczną z obrazem, zaskakując ekranową interpretacją wybitnych kompozycji Bacha, Czajkowskiego, Beethovena czy Musorgskiego.

W trakcie koncertu mistrzowskie animacje wyświetlane na ekranie kinowym zilustrują popularne dzieła muzyki klasycznej, które wykona na żywo jedna z najbardziej uznanych polskich orkiestr – Sinfonia Varsovia z towarzyszeniem Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego. Ponad 120 artystów zagra między innymi „Toccatę i Fugę” Jana Sebastiana Bacha, „VI Symfonię” Ludwiga van Beethovena, „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego czy „Noc na Łysej Górze” Modesta Musorgskiego. Wśród wspaniałych animacji nie zabraknie Myszki Miki w „Uczniu czarnoksiężnika” Paula Dukasa.

Bilety można nabyć w czterech kategoriach cenowych: 129, 109, 89 i 69 zł.
Dla dzieci do lat 4 wstęp bezpłatny (siedzących na kolanach rodziców).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Disney - Fantazja

Piękna muzyka, fantastyczny pomysł. Wzruszający koncert. Synchronizacja z obrazem niemal doskonała. Jedyny zgrzyt, to włączenie w program (nie wiem na ile organizatorzy mieli wpływ na to) Dość strasznego fragmentu z czaszkami,szkieletami itd. Dzieci płakały
WMarwicz 05.06.2014 10:40
Koncert prowadzony był na wysokim poziomie artystycznym, ale był monotonny. Wiele dzieci uczestniczących w koncercie miało problemy ze spokojnym wysiedzeniem do końca. Charakter koncertu sprawił, że nie mam pewności, do kogo faktycznie był adresowany - do dzieci (bajki na ekranie) czy do dorosłych (prezentacja w sposób poważny utworów muzyki klasycznej)? Warto by jednoznacznie zdefiniować odbiorcę i do niego dostosować cały przekaz.
Impreza nie warta zobaczenia, chyba że na dostawce :) Filmów Disneya były dwie sztuki, za to muzyki klasycznej dużo i owszem pięknie wykonanej. Symfonia Warszawska pokazała klasę. Ale dzieci siedziały na widowni i się nudziły. Przez połowę czasu wyświetlały się na ekranie esy floresy niewarte w ogóle zatrzymania wzroku.
Smutna :( 02.06.2014 13:30
Koncert wyśmienity - niezapominany i bardzo podobał się mojemu dziecku a to najważniejsze ;)

Polecane z kategorii koncert