koncert

Dominic Miller Band | Dzień Kobiet w Dworze Artusa

koncert

Dominic Miller Band | Dzień Kobiet w Dworze Artusa

Dominic Miller Band | Dzień Kobiet w Dworze Artusa - Bilety na koncert

O tym, że Dwór Artusa wyznacza w Grodzie Kopernika kulturalne trendy, wiadomo nie od dziś. Świadczą o tym przede wszystkim znamienici artyści występujący na naszej scenie. Tym razem z okazji Dnia Kobiet gościć będziemy Dominica Millera – wirtuoza gitary i kompozytora genialnego Shape of My Heart! Nazwanie go „gitarzystą Stinga” jest nieco niesprawiedliwe i zbyt skrótowe, jednak prawdą jest, iż jest doskonale znany jako prawa ręka Stinga – pracują nieprzerwanie i z sukcesami od prawie 30 lat! Pełna lista współpracowników Dominika jest niezwykle długa i zawiera nazwiska tej miary co m.in.: Phil Collins, Tina Turner, Youssou N’Dour, Manu Dibango, Chris Botti, Mariza, Peter Gabriel, Bryan Adams, Tina Turner, Sheryl Crow, Rod Stewart, Pat Metheny.

Dominic Miller urodził się w Buenos Aires, studiował grę na gitarze w Berklee College of Music w Bostonie oraz w Guildhall School of Music w Londynie. Wydał siedem autorskich albumów, od późnych lat 80. był również rozchwytywanym muzykiem sesyjnym. Brał udział w nagraniu prawie 200 płyt takich gwiazd jak: The Chieftains, Manu Dibango, Paul Young, Bryan Adams, Luciano Pavarotti, Peter Gabriel, Pat Metheny, Tina Turner („Wildest Dreams”), The Pretenders, Boyzone czy nawet The Backstreet Boys.

Od momentu ukazania się w 1991 roku „The Soul Cages” Miller pracował nad każdym albumem Stinga. Zagrał z nim w swojej karierze ponad 1000 koncertów.

W zespole Dominika Millera grają jego regularni partnerzy, znakomici instrumentaliści: Rhani Krija – instrumenty perkusyjne, Nicolas Fiszman – bas, Jacob Karlzon – fortepian, instrumenty klawiszowe i Santiago Arias (bandoneon).

W Toruniu zaprezentuje nie tylko materiał ze swojej ostatniej płyty „Absinthe”, ale także utwory, które powstawały w ciągu trwania całej kariery artysty. Oczywiście nie zabraknie też instrumentalnej wersji Shape of My Heart!

Bilety:

Sektor I: 139 zł
Sektor II: 129 zł
Sektor III: 99 zł

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Dominic Miller Band | Dzień Kobiet w Dworze Artusa

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert