Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Dorota Miśkiewicz

koncert

Dorota Miśkiewicz

Dorota Miśkiewicz - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

DOROTA MIŚKIEWICZ - artystka wiecznie poszukująca, otwarta na nowe eksperymenty muzyczne, skromna i charyzmatyczna!

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pomysłodawczyni projektu PIANO.PL, podczas którego po raz pierwszy w historii polskiej muzyki na jednej scenie zaprezentowało się kilkunastu wybitnych polskich pianistów trzech generacji: m.in. Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Leszek Możdżer, Marcin Wasilewski, Krzysztof Herdzin, Dominik Wania, Piotr Orzechowski “Pianohooligan”, Grzegorz Turnau, Lutosławski Piano Duo (Bartłomiej Wąsik i Emilia Sitarz).

Za koncert i płytę PIANO.PL Dorota Miśkiewicz została nominowana do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego FRYDERYKI w kategoriach Jazzowy Album Roku oraz Jazzowy Artysta Roku, nagrody Koryfeusz Polskiej Muzyki, i zwyciężyła w plebiscycie Jazz Top magazynu Jazz Forum w kategoriach Jazzowe Wydarzenie Roku i Album Roku.

Nagrała 6 autorskich płyt, niezliczona jest także liczba kolaboracji, w których brała udział na zaproszenie innych artystów.

Program koncertu obejmuje głównie utwory z autorskich płyt wokalistki, do których teksty - oprócz niej samej - napisali także Wojciech Młynarski („Samba z kalendarza”), Michał Rusinek („Nucę, gwiżdżę sobie”), Grzegorz Turnau („Suwalskie Bolero”), czy Wojciech Waglewski („W komórce”).

Artystka prezentuje także najpiękniejsze utwory z kanonu polskiej piosenki z muzyką Jerzego Wasowskiego („Lubię być szczęśliwa”), Krzysztofa Komedy („Ja nie chcę spać”) czy też tekstami Jeremiego Przybory i Agnieszki Osieckiej.
Artystce towarzyszy czteroosobowy zespół z następującym instrumentarium:
gitara // instrumenty klawiszowe // bas // perkusja

fot. Honorata Karapuda / Universal Music Polska

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Dorota Miśkiewicz


Jak działają recenzje?
Koncert był wspaniały! Pani Dorota jest rewelacyjna i nawiązuje świetny kontakt z publicznością. Prawdziwa artystka z wielką klasą!
Dolores 25.04.2017 09:25
bardzo sympatyczne miejsce i bardzo sympatyczny koncert. Wokalistka nie z tych czasów bo delikatna, wygadana, wymieniająca czyja to piosenka i kto napisał słowa zamiast drzeć japę z hasłami "jak się bawicie" i "dajcie czadu". Niby koncert a tak jak nie koncert a spektakl z udziałem świetnej wokalistki i znakomitych muzyków.
Tom 24.04.2017 17:51

Polecane z kategorii koncert