koncert

Dorota Miśkiewicz & Atom String Quartet

koncert

Dorota Miśkiewicz & Atom String Quartet

Dorota Miśkiewicz & Atom String Quartet - Bilety na koncert

DOROTA MIŚKIEWICZ & ATOM STRING QUARTET

Dorota Miśkiewicz i Atom String Quartet poznali się w 2016 roku podczas pracy nad koncertem PIANO.PL. Dorota wymyśliła wtedy rzecz prawie niemożliwą: zaprosiła do wspólnego koncertu kilkunastu, najwybitniejszych pianistów i wykonała z nimi tyleż polskich piosenek, od Chopina po te całkiem współczesne. Każdego z gości poprosiła o zaaranżowanie jednego utworu, pozostawiając im w tym temacie pełną dowolność stylistyczną. Z jedną uwagą: chcąc, aby fortepian pozostawał głównym bohaterem wydarzenia, w aranżacjach miał go dopełniać tylko kwartet smyczkowy. Rzeczone „tylko" okazało się jednak „aż” za sprawą Atom String Quartet, którego nieograniczone możliwości wykonawcze i improwizatorskie sprawiły, że kwartet trudno było uważać za tło dla muzycznych zdarzeń rozgrywających się pomiędzy pianistami a Dorotą.

Atom String Quartet potrafi grać klasycznie, awangardowo, jazzowo, folkowo, lirycznie i charyzmatycznie. Ta różnorodność, ale i brawurowe partie perkusyjne, wystukiwane przez zespół na pudłach instrumentów sprawiły, że PIANO.PL, mimo kameralnej formuły sprawiał wrażenie koncertu z o wiele bardziej rozbudowanym zespołem. PIANO.PL ma kontynuację do dziś. W pomniejszonej formule z trojgiem pianistów, Dorota MIśkiewicz i Atom String Quartet zagrali juz w blisko 50 miastach. Podczas tych koncertów Dorota śpiewa utwory nie tylko w zestawie z pianistami, ale także z samym ASQ. Chęć wspólnego poszukiwania możliwości płynących z tego niełatwego zestawienia głosu i smyków, szukanie nowych form, skal i pomysłów dla już istniejących piosenek, a nade wszystko płynąca z tego frajda sprawiły, że utworów na głos i kwartet smyczkowy zaczęło przybywać. Ostatecznie było ich tyle, że mogły one wypełnić program osobnego koncertu. I koncert taki powstał!

Koncert Doroty Miśkiewicz i Atom String Quartet jest grany niezwykle rzadko. Można podczas niego usłyszeć piosenki z repertuaru Doroty w wersji smyczkowej a także utwory z płyt Atom String Quartet rozszerzone o partie wokalne. W programie nie brakuje także piosenek z płyty PIANO.PL czy standardów jazzowych. Każdy z artystów ma w nim także czas tylko dla siebie i swoje solowe wykonania.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Dorota Miśkiewicz & Atom String Quartet

Cóż, dla nas jak zawsze rewelacja. I Dorota M., i ASQ. Są niesamowici.
Zderzenie dwóch tak wielkich gwiazd na jednej małej scenie to chyba zbyt wiele. Dużo ciekawszy i bardziej klimatyczny w tym miejscu był występ Janka Młynarskiego z jego Combo Tanecznym. Tam się dobrze bawiliśmy! :)
Niesamowity występ!
Karina Marlena 09.10.2019 16:40
W Kuźni Kulturalnej byłam z mężem pierwszy raz, koncert córki zachwycający , ale ta opinia może być dla Państwa mało obiektywna , więc niech dowodem na to będą liczne bisy. To była dla nas wyjątkowa uczta muzyczna dzięki niezwykłej integracji z Atom String Quartet. Godna pochwały organizacja wydarzenia, warunki stworzone zarówno artystom jak i publiczności. Dobrze przygotowane garderoby, wspaniałe nagłośnienie koncertu, ponumerowane miejsca w układzie teatralnym jak i rezerwowane stoliki, kulturalna obsługa nie przeszkadzająca w trakcie koncertu Miejsce godne polecenia najbardziej wymagającej publiczności. Wspaniałą atmosferę stworzyła osoba zapowiadająca koncert na początku i na końcu, z lekkością i poczuciem humoru,potrafiła zachęcić do następnych wydarzeń. Cenna dla wszystkich możliwość spotkania z artystami , którzy podpisują płyty w komfortowych warunkach.
Wspaniały koncert.
Atom super, Dorota smutna jakas i nieobecna. potem bylo lepiej. Wrażenie, dość niemile, było takie, ze nie wykorzystywała potencjału swojego głosu..
Jak zwykle fantastyczny występ. Pani Dorota uwielbia kontakt z publicznością, a w połączeniu z Atom String Quartet - petarda
Świetny głos i niecodzienna zabawa muzyką!
Wspaniale!

Polecane z kategorii koncert