koncert

Dorota Miśkiewicz z towarzyszeniem ATOM STRING QUARTET

koncert

Dorota Miśkiewicz z towarzyszeniem ATOM STRING QUARTET

Dorota Miśkiewicz z towarzyszeniem ATOM STRING QUARTET - Bilety na koncert

Dorota Miśkiewicz, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec, bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Córka słynnego saksofonisty jazzowego, Henryka Miśkiewicza, rozpoczęła swoją karierę w zespole Włodzimierza Nahornego, z którym nagrała cykl albumów poświęconych polskim kompozytorom: Karolowi Szymanowskiemu, Fryderykowi Chopinowi, Mieczysławowi Karłowiczowi. Ich współpraca trwa od 1995 roku. Umiejętności i wszechstronność wokalistki sprawiły, że zapraszana była do współpracy przez wiele wybitnych osobowiści, takich jak diva z Capo Verde - Cesaria Evora, czy Stefano Bollani i Nigel Kennedy, a także Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Wojciech Młynarski, Tomasz Stańko, Grzegorz Turnau, z którym nagrywa i koncertuje regularnie od 2005 roku, oraz wielu innych. Można ją było również usłyszeć w duecie z Jerzym Wasowskim!

Pod swoim nazwiskiem nagrała siedem albumów: „Dorota Miśkiewicz Goes to Heaven - Zatrzymaj się” (2002), „Pod rzęsami” (2005), „Caminho” (2008), „Ale” (2012), nagrany z zespołem Kwadrofonik „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci” (2013), „Best of” (2016) czy „Piano.pl” (2016) będące rejestracją wyjątkowego koncertu, do którego artystka zaprosiła kilkunastu pianistów polskich, m.in. Leszka Możdżera, Andrzeja Jagodzińskiego, Marcina Wasilewskiego. To pierwsza w jej dorobku płyta nagrana live i wydana na DVD.

Jest wokalistką wciąż poszukującą, eksperymentującą z jazzem, popem, muzyką brazylijską, bałkańską (piosenka "Jovano Jovanke" czyli “Anna Joanna”), afrykańską (duet z Cesarią Evorą), czy poważną (płyty z Włodzimierzem Nahornym oraz Kwadrofonikiem). Jest także autorką i kompozytorką wielu piosenek, które wykonuje. Jako ambasadorka wspiera kampanię społeczną Legalna Kultura.

Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Zespół łączy możliwości kwartetu smyczkowego (czyli dwojga skrzypiec, altówki i wiolonczeli) z szeroko rozumianą improwizacją. Ten najbardziej klasyczny i utrwalony w tradycji muzycznej skład zespołu kameralnego to dla artystów punkt wyjścia do poszukiwań nowych rozwiązań brzmieniowych i formalnych. Trudno w sposób jednoznaczny określić styl muzyczny grupy. W jej twórczości - oprócz jazzu - słychać inspiracje polskim folklorem, muzyką z różnych regionów świata, a także muzyką współczesną i klasyczną.
Skład kwartetu:
Dawid Lubowicz
Mateusz Smoczyński
Michał Zaborski
Krzysztof Lenczowski

Zapraszamy serdecznie na koncert!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Dorota Miśkiewicz z towarzyszeniem ATOM STRING QUARTET

Wspaniały koncert, wspaniali artyści.
Wspaniali muzycy, a przede wszystkim P. Dorota, która od lat zachwyca swoimi umiejętnościami wokalnymi oraz wspaniałym kontaktem z publicznością. Pełen profesjonalizm muzyczny. Koncert dobrze zorganizowany oraz bardzo dobrze nagłośniony.
Koncert przerósł moje oczekiwania, szczerze przez jego większą część miałem gęsią skórkę, b.wysoki poziom artystyczny kwartetu smyczkowego i nieprzeciętny, piękny głos Doroty Miśkiewicz. Niesamowity jazzowy wieczór.
Koncert, atmosfera i kunszt muzyczny na najwyższym poziomie. Brawo!!!
Wspaniały koncert. Pani Dorota Miśkiewicz i towarzyszący jej zespół byli rewelacyni. Oprócz mistrzowskich wykonań nawiązali kontakt z publicznością wciągając ją do zabawy i to wszystko za tak niewielkie pieniądze za bilet. Chapeau Bas.
Doskonały wieczór z p. Dorotą i muzykami ASQ. Kto nie widział, a ma okazję zobaczyć, koniecznie musi się wybrać. 5 na 5
Fantastyczny koncert .Pani Doroto, ja też lubię być szczęśliwa, a wczoraj w Chorzowie dzięki Pani i Panom z ATQ szczęśliwa byłam .
Spotkanie z Panią Dorotą jak zwykle estetycznie interesujące. Kwartet atomowy!
Koncert podobał się. Porywające solówki członków kwartetu , Dorota również . Miejsce bardzo klimatyczne.

Polecane z kategorii koncert