koncert

Droga Wojciecha Młynarskiego i Jerzego Derfla

koncert

Droga Wojciecha Młynarskiego i Jerzego Derfla

Droga Wojciecha Młynarskiego i Jerzego Derfla - Bilety na koncert

To niezwykły i bardzo osobisty koncert, na który składają się utwory powstałe na przestrzeni 25 lat wspólnej pracy i przyjaźni tego znakomitego duetu. Jedne bardziej, inne mniej znane, ale wszystkie są wnikliwym opisem otaczającej rzeczywistości i mimo upływu czasu, nie straciły nic ze swojej aktualności. DROGA, to nie tylko tytuł popularnego w latach 70-tych serialu w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego z Wiesławem Gołasem w roli głównej i kultową w tamtych czasach piosenką "Absolutnie”, ale także próba zapisu i utrwalenia wieloletniej artystycznej drogi tych znakomitych twórców i wybitnych osobowości.

Powstanie każdej z piosenek wiąże się z jakąś historią, anegdotą. Jerzy Derfel, ich kompozytor, towarzyszy Stanisławowi Górce za fortepianem, ale także występuje w roli gawędziarza opowiadając o Wojciechu Młynarskim i czasach, w których te utwory powstawały. Wojciech Młynarski - poeta, autor tekstów piosenek i librett, artysta kabaretowy, tłumacz, reżyser i Jerzy Derfel - kompozytor i pianista, aranżer, autor musicali oraz muzyki telewizyjnej i filmowej. Byli jednym z najwybitniejszych polskich duetów literacko-muzycznych XX wieku. Za program „Róbmy swoje” otrzymali w 1988 roku Laur Solidarności, nagrodę w konkursie Przeglądu Poezji Śpiewanej Jacka Kaczmarskiego. Przeboje, które stworzyli, śpiewane są przez największe gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej.
Stanisław Górka - aktor, producent teatralny, lider Towarzystwa Teatralnego Pod Górkę - teatru specjalizującego się w kameralnych formach aktorsko-wokalnych. Współpracę z Wojciechem Młynarskim i Jerzym Derflem rozpoczął w latach 80-tych spektaklem „Wieczór kolędowy”. Kolejnym wspólnym przedsięwzięciem był musical „Wesołego powszedniego dnia” zrealizowany w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. W swoich działaniach teatralno-wokalnych tak często sięgał do tekstów Wojciecha Młynarskiego i kompozycji Jerzego Derfla, że jego marzeniem stało się wyprodukowanie spektaklu opartego na ich twórczości.
Na podróż po wspaniałej twórczości z „piosenkami, które nie chcą się zestarzeć” najserdeczniej zapraszamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Droga Wojciecha Młynarskiego i Jerzego Derfla

Impreza nie odbyła się z uwagi na pandemię. Czekam na zwrot za bilety Jerzy Sztajerwald

Polecane z kategorii koncert