koncert

Dwie dusze – Jerzy Filar Trio. Koncert – Dzień kobiet w Krainie Łagodności

koncert

Dwie dusze – Jerzy Filar Trio. Koncert – Dzień kobiet w Krainie Łagodności

Dwie dusze – Jerzy Filar Trio. Koncert – Dzień kobiet w Krainie Łagodności - Bilety na koncert

Jerzy Filar – muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek do tekstów Jacka Cygana spod znaku Krainy Łagodności i piosenki poetyckiej, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana. Autor ponadczasowych przebojów takich jak „Samba sikoreczka”, „Za szybą”,” Jola Ola”, ”Listopady liści”, „Stary Star”, wykonywanych przez największe gwiazdy polskiej piosenki. Laureat najbardziej prestiżowych festiwali piosenki autorskiej, m. in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nominowany do Nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2001 za album „Cienie”. Do roku 2006 na stałe współpracował z Hanką Bielicką. Współtworzył również programy telewizyjne i radiowe.

Jerzy Filar swoje płyty nagrywa z czołówką polskich muzyków jazzowych, m. in. z Januszem Skowronem, Zbigniewem Jaremko, Krzysztofem Ścierańskim, Krzysztofem Herdzinem, Robertem Lutym, Krzesimirem Dębskim, Jerzym Główczewskim. Posługując się gitarą, harmonijką ustną i swoim specyficznym, nieco chrapliwym głosem, potrafi wydobyć niezwykłą głębię z tekstów swoich i Jacka Cygana. Osobowość sceniczna, duże poczucie humoru, niezwykła wokalistyka - to cechy sukcesu jego koncertów. Wywodząc się z nurtu piosenki autorskiej ceni sobie bezpośredni kontakt z publicznością, spontaniczne i wspólne śpiewanie.

Koncert w Kawiarni Artystycznej przebiegnie w klimacie piosenki poetyckiej i ballady. Usłyszycie kompozycje Jerzego Filara do tekstów Jacka Cygana, najbardziej znane utwory z repertuaru zespołu "Nasza Basia Kochana", m. in. "Samba Sikoreczka", " Za szybą" (...całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę), jak również piosenki z autorskich albumów "Cienie" i "Dwie Dusze" Artysta wykonuje swoje utwory grając na gitarze i harmonijce ustnej z towarzyszeniem zespołu: Andrzej „Kwiatek” Kwiatkowski - perkusja, akordeon; Piotr Engwert - gitara basowa.

Bilety: 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Liczba miejsc ograniczona.

Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Dwie dusze – Jerzy Filar Trio. Koncert – Dzień kobiet w Krainie Łagodności

Super impreza, muzyka dla wszystkich. Gratulacje dla organizatora Jerzego Skwarka. oby takich imprez więcej i częściej
Świetny koncert, Jurek Filar w wyśmienitej formie, tryskający energią i humorem :) Doskonali muzycy towarzyszący. Bardzo dobra organizacja. Dziękuję!
Miły koncert we wspaniałej atmosferze. Szkoda, że Amfiteatr nie ma lepszej sali... Filar jest dobry na scenie a nie na widowni (zasłaniając scenę).

Polecane z kategorii koncert