koncert

Dylan.pl – piosenki Boba Dylana

koncert

Dylan.pl – piosenki Boba Dylana

Dylan.pl – piosenki Boba Dylana - Bilety na koncert

Bob Dylan – ojciec-założyciel światowej piosenki literackiej. Człowiek-zagadka, człowiek-legenda, od ponad pół wieku tworzący piosenki na niebotycznym poziomie poetyckim. Laureat literackiego Nobla za rok 2016. Dziś przemawia polskimi słowami Filipa Łobodzińskiego – w nowych, często pierwszych przekładach. Ale piosenki to nie tylko słowa, choć one liczą się tu, jak mało kiedy.

Zespół Dylan.pl to akustyczny kwintet, w którego składzie są muzycy Elektrycznych Gitar, zespołu Urszuli i Zespołu Reprezentacyjnego. Dylan.pl podchodzi do Boba Dylana z szacunkiem, ale nie na kolanach. Oferuje własne aranżacje – w duchu nieco chuligańskim, podwórkowym, z ukłonem w stronę amerykańskiej tradycji muzycznej.

Dylan.pl to pionierska propozycja na polskiej scenie. Pierwszy tak kompleksowy portret Boba Dylana po polsku. Piosenki, które budzą emocje i dyskusje. To nowe odczytanie Dylana-poety i nowe spojrzenie na jednego z najważniejszych muzyków współczesności.

Płyta zespołu dylan.pl: Niepotrzebna pogodynka, żeby znać kierunek wiatru, nagrana z udziałem znakomitych gości (m.in. Maria Sadowska, Muniek, Tadeusz Woźniak, Pablopavo, Organek, Martyna Jakubowicz) ukazała się na rynku 17 marca 2017 r.
Dylan.pl tworzą:
Filip Łobodziński - vocal, gitary, ukulele (m.in. :Zespół Reprezentacyjny)
Jacek Wąsowski – gitary, banjo (m.in.: Elektryczne Gitary)
Marek Wojtczak - kontrabas, gitara basowa (m.in.: Zespół Reprezentacyjny)
Krzysztof Poliński - perkusja, perkusyjne (m.in.: E. Bartosiewicz, Urszula)
Gość specjalny: Jerzy Runowski - kompozytor, aranżer, realizator dźwięku, producent muzyczny, gitarzysta. Współpracował z takimi artystami, jak: Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Monika Brodka, Kasia Kowalska, Stanisław Sojka, Urszula, Grzegorz Markowski i inni.
Od momentu premiery płyty (marzec 2017) – zespół zagrał szereg koncertów w domach kultury, teatrach, klubach, muzeach oraz na Festiwalach (Malta w Poznaniu, Jarocin, Targi Dominikańskie w Gdańsku).
Doskonałe tłumaczenia, oryginalne brzmienie, doskonały kontakt z publicznością, zróżnicowane aranżacje, duży wybór utworów powodują, że zespół Dylan.pl świetnie wypada na imprezach otwartych jak i bluesowych, rockowych czy poetyckich.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Dylan.pl – piosenki Boba Dylana

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert