koncert

Dziadek do orzechów - spektakl baletowy ROYAL LVIV BALLET

koncert

Dziadek do orzechów - spektakl baletowy ROYAL LVIV BALLET

Dziadek do orzechów - spektakl baletowy ROYAL LVIV BALLET - Bilety na koncert

Dziadek do orzechów - spektakl baletowy ROYAL LVIV BALLET | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

DZIADEK DO ORZECHÓW - ROYAL LVIV BALLET - ARTYŚCI NARODOWEGO LWOWSKIEGO BALETU I MIĘDZYNARODOWEJ FUNDACJI PREMIERA

„Dziadek do orzechów” to fenomen w historii baletu - wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność. To również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Balet Piotra Czajkowskiego przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki. W wigilijny wieczór mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do Orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. W kolejnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak (Taniec Rosyjski), Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Wyrazistość ruchów tancerzy, fantastyczna choreografia, magia świateł, dekorowane cekinami stroje i urzekająca scenografia – wszystko to składa się na zapierający dech w piersiach, bajkowy spektakl w wykonaniu tancerzy Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu razem z Międzynarodowym Teatrem Baletu „Premierа”.

Czas trwania: 2 godziny ( 20 min przerwy)

Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Było bardzo miło, pięknie i pokaz artystyczny na najwyższym poziomie, polecam każdemu.
Spektakl oceniam dobrze, jednak odbiór całości przedstawienia był zakłócany przez biegajace dzieci i ich rodziców. Uważam, że powinno funkcjonować ograniczenie wiekowe min. 3 lat dla dzieci. Dzieci młodsze raczej z tudnością usiedzą w spokoju na 2 godz. spektaklu - chyba, ze jest on dedykowany specjalnie dla takej grupy wiekowej. Jest to brak szacunku dla widzów którzy kupili bilety i mieli nadzieję że będzie im dane za tą cenę doświadczanie wspaniałej muzyki - niestty - przynjamnie w przypadku mojej rodziny było to mocno ograniczone - byc moze miałam pecha, że akurat CI ludzie siedzieli w mojej okolicy ale to chyba nie o to chodzi. Jestem bardzo rozczarowana i żałuję że nie miał tego magiczego wymiaru jakiego oczekiwałam. Spektakl oglądałam wiele razy w Nowym Jorku, gdzie jest on coroczną atrakcją dla dzieci i dorosłych ale takiego jak NCK cyrku nie widziałam. Żałuję że zepsułam sobie swoją tradycję.
Główni tancerze świetni, ale reszta bardzo przeciętna. Moskiewski balet dużo lepszy.
Bardzo ładne przedstawienie- z początku miałam wrażenie małego zamieszania i tancerze byli mniej zgrani (może to trema ) potem jednak było naprawdę świetnie i nie dziwię się wielu oklaskom na bis :)Polecam.
Byłam zachwycona tym,że młodzi ludzie (tancerze) wkładali niejednokrotnie całe swoje serce aby dobrze wypaść.
Przepiękne wizualnie i muzycznie!
Sam spektakl na bardzo wysokim poziomie, natomiast mam zastrzeżenia co do obsługi, ograniczyła się tylko do kontroli biletów przy wejściu, ale nie było jej na sali, kiedy widzowie, pomimo zakazu, używali telefonów komórkowych w czasie przedstawienia (sic!), ani kiedy małe dzieci biegały podszas drugiego aktu tuż pod sceną, i próbowały wejsć na nią.
Piękny występ, choreografia, muzyka, kostiumy, to był bardzo miło spędzony wieczór.
Wspaniały pokaz klasycznego baletu, perfekcyjne wykonanie utalentowanych Tancerzy Royal Lviv Balet! Szkoda, że tak rzadko występują w Krakowie, szkoda też, że nikt nie zadbał o kwiaty dla Artystów (które bardzo należały się w tym przypadku). Wielkie podziękowania w stronę Artystów z Ukrainy!
Skandaliczne zachowanie obsługi niezwracającej uwagi na matki z dziećmi, które biegały między widownią a sceną zakłócając występ... Balet dla dzieci był rano, wieczorny występ to święto dorosłych, jeśli ktoś decyduje się przyjść z dzieckiem musi przestrzegać zasad, a jeśli nie to obsługa powinna taką osobę wyprosić.
Przepiękny występ! Nawet nasze dzieci (2,5 i 4 latka) super się bawiły i nie mogły odkleić oczu od wspanialych artystów. :)
Piękne przedstawienie. Polecam wszystkim.
Niestety nie jestem zadowolona. Czytanie libretta i to z pomyłkami na wstępie było fatalne. Ogólnie pierwsza połowa była fatalna , dopiero druga połowa była dużo lepsza . Szkoda tylko, że była krótsza od pierwszej.
Ogromne rozczarowanie. Bilety w cenie 90 złotych występ taki, że ludzie po prostu patrzyli po sobie. Tancerzom nie można niczego odmówic ale cała oprawa scenografia po prostu jej nie było. osoba, która czytała wstęp czytała to tak jakby pierwszy raz widziała kartkę na oczy co chwila się myliła kompletnie nic z tego nie mozna było zrozumieć. Coś co miało wprowadzic i zbudowac nastój było wielką pomyłką. Ludzie byli zażenowani. Teraz wiem, ze był to ostatni występ na jaki zdecydowaliśmy się w Busku Zdróju poziom do przedsięwzieć ajkie widzieliśmy wcześniej był po prostu zaden. Jedna wielka pomyłka i w tym wypadku strata pieniędzy.

Polecane