dla dzieci

Dziecięce Ogrody Muzyczne – Węgry

dla dzieci

Dziecięce Ogrody Muzyczne – Węgry

Dziecięce Ogrody Muzyczne – Węgry - Bilety na wydarzenie dla dzieci

W węgierskim ogrodzie muzycznym zabrzmią wiejskie cymbały i cygańskie skrzypce, a do tańca spróbuje nas porwać ognisty czardasz. Muzykę klasyczną reprezentować będą: Franciszek Liszt (wymawiaj List)- jeden z najsłynniejszych kompozytorów i jednocześnie wirtuozów fortepianu oraz Bela Bartok, w którego utworach słyszymy echa tradycyjnej muzyki węgierskiej. Wsłuchamy się także w brzmienie języka węgierskiego, uznawanego za jeden z najtrudniejszych na świecie. Z Budapesztu wybierzemy się nad Balaton by posłuchać legendy o tym, skąd się wzięło echo na Półwyspie Tihany. A potem jeszcze krótka wizyta w pracowni Victora Vasarel’ego zwanego “dziadkiem op artu” i rzut oka na fotografie Roberto Capy i André Kertésza. Zapraszamy! Fogadtatás!

Wykonawcy: Marta Maślanka – cymbały, Olena Yeremenko – skrzypce, Patryk Walczak – akordeon, Sebastian Wielądek – flety; Kolor Kolektyw – malowanie światłem; Anna Szawiel – prowadzenie.

Spotkanie dla rodzin z dziećmi (5-10 lat).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Dziecięce Ogrody Muzyczne – Węgry

Zarówno mi jak i córkom, koncert bardzo się podobał :) Bardzo miła atmosfera i profesjonalne przygotowanie osób występujących :)
Bardzo fajna impreza! synek był bardzo zainteresowany. jedne co można było jeszcze pokazać to taniec czardasza - były pokazane jedynie zdjęcia tancerzy a synek pytał się czemu oni się nie ruszają. poza tym super!! :)
wspaniale zorganizowane, ciekawy koncert, dzieci zachwycone !
Fantastyczny program edukacyjny dla dzieci. Historia sztuki, muzyka na żywo, legendy, gra kolorów, kulturoznawstwo, geografia - wszystko podane w lekkiej, zabawnej formie odpowiedniej nawet dla najmłodszych widzów. Gorąco polecam!

Polecane z kategorii dla dzieci