Dziecięcy Zespół Góralski Mali Hamernicy – „Koncert jesienny” | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

koncert

Dziecięcy Zespół Góralski Mali Hamernicy – „Koncert jesienny”

koncert

Dziecięcy Zespół Góralski Mali Hamernicy – „Koncert jesienny”

Dziecięcy Zespół Góralski Mali Hamernicy – „Koncert jesienny” - Bilety na koncert

Dziecięcy Zespół Góralski Mali Hamernicy – „Koncert jesienny”

W programie koncertu znajdą się pieśni i tańce z programów: „Miyłuj Podhaly”, „Papieża nam Polska dała”, „Na naskom nucicke”.
Folklor Skalnego Podhala w wykonaniu Dziecięcego Zespołu Góralskiego Mali Hamernicy to z pietyzmem oddane ludowe obrzędy, zwyczaje, pieśni i tańce. Zobaczymy wielobarwny korowód tancerzy, którzy w rytm muzyki granej na żywo wprowadzą widzów w podhalańskie klimaty. Rzetelny folklor w wydaniu dzieci porywa energią i ujmuje wdziękiem.
koncert poprowadzą: Monika Lassak i Aleksander Kopeć
kierownictwo artystyczne koncertu: Anna i Kazimierz Lassakowie
Dziecięcy Zespół Góralski Mali Hamernicy powstał w 1984 roku, działa w ramach Nowohuckiego Centrum Kultury, a jego członkami są dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat w różny sposób spowinowacone z rodami góralskimi. Zespół ma w swoim repertuarze wiele programów artystycznych prezentujących w autentycznej formie folklor Skalnego Podhala: „Nad potokiem”, „Mali kolędnicy”, „Pasenie gęsi”, „Zabawiacka”, „Majowe kwiotecki”, „Polak papieżem”, „Mała szopka”, „Na naskom nucicke”, „Jasełka góralskie”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane