koncert

Dźwięki z offu Emiter

koncert

Dźwięki z offu Emiter

Dźwięki z offu Emiter - Bilety na koncert

Dźwięki z offu Emiter | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie
sala: Marzyciel

Emiter porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli, wystaw i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Twórca map dźwiękowych, serii płyt „Pocztówki dźwiękowe” oraz projektu Field Notes. Współpracował z artystami wizualnymi i tancerzami m.in. Anną Baumgart, Joanną Rajkowską, Anną Witkowską, Ludomirem Franczakiem, Risą Takitą oraz poetą Marcinem Świetlickim i pisarzem Danielem Odiją. Gra także w projektach: niski szum, emiter_franczak audio video performance, Flora Quartet, BAZA i MAPA.

Producent muzyczny. Współtwórca i kurator – wspólnie z Ludomirem Franczakiem – festiwalu mikro_makro oraz innych projektów dźwiękowych. Słuchacz i uczestnik muzycznych warsztatów w kraju i zagranicą m.in. warsztaty Le Quan Ninha, Andrew Sharpleya, Johna Butchera, Robina Minarda. Stypendysta Uniwersytetu Sztuki w Berlinie, finalista konkursu Netmage International Multimedia Festival w Bolonii. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011) i Fundacji Wyszehradzkiej (2012). Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.

„Sinus balticus”, płyta, która będzie promowana podczas koncertu w Domu Kultury Kadr, odnosi się do geograficznej i metaforycznej „przestrzeni” północy i Morza Bałtyckiego. Inspirowana krajobrazem i pejzażem dźwiękowym, miejscem na styku lądu i morza, stanem kiedy spoglądamy daleko i widzimy wodę aż po horyzont. Obraz morza, jego nieustanny ruch rezonuje: uwalniają się myśli, otwiera się wyobraźnia. Ten archaiczny ruch wody i słowa takie jak „głębia”, „toń” niosą legendy, historie i mity. Być może głębiny kryją nieznane istoty i stwory. Staram się odnaleźć przez język muzyki wyjątkową atmosferę północy.

https://soundcloud.com/kaisersozefoundation/sets/sampler-2017
https://kaisersoze.bandcamp.com/album/sampler-2017
https://soundcloud.com/kaisersozefoundation/emiter-siren

Wywiad:
http://keepsound.net/pl/news/pl-emiter-zapowiada-wydanie-nowej-plyty-sinus-balticus/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Czołówka awangardy galaktycznej. POezja. Ekstaza.
Oryginalne widowisko oddziaływujące na wyobraźnię. Bardzo fajny klimat, wciągająca elektroniczne dźwięki budujące nastrój.

Polecane