koncert

EKLEKTIK SESSION 2017 - Jim Hart & Alfred Vogel

koncert

EKLEKTIK SESSION 2017 - Jim Hart & Alfred Vogel

EKLEKTIK SESSION 2017 - Jim Hart & Alfred Vogel - Bilety na koncert

Zlokalizowane w rejonie ulicy Zielonego Dębu we Wrocławiu modelowe osiedle wzniesione w 1929 w ramach wystawy WuWA, okazało się jednym z bardziej spektakularnych eksperymentów architektonicznych na świecie. Sobotni program ES 2017 będzie w całości poświęcony i wpisany w obiekty WuWy. Tematyczną prelekcję w dawnym przedszkolu, dziś Izbie Architektów poprawdzi Grażyna Adamczyk-Arns, prezes Wrocławskiej Rewitalizacji. Po wprowadzeniu w temat i historię osiedla WuWA, odbędzie się premierowy koncert duetu dwóch niezwykle kreatywnych muzyków z Anglii oraz Austrii.

Jim Hart to wibrafonista z ponad 30-letnim doświadczeniem, występował i nagrywał z wieloma uznanymi muzykami jazzowymi na całym świecie, w tym: Kenny Wheeler, John Taylor, John Dankworth, Cleo Laine, Ralph Alessi, Dave Holland i Wynton Marsalis. Koncertował w całej Europie, Skandynawii, USA i Kanadzie oraz występował na wielu ważnych festiwalach jazzowych takich jak North Sea, Molde, Pori, Trondheim, Frankfurt, Hamburg, Rochester, Vancouver, Victoria, Twin Cites, London i Manchester Jazz Festival. Jim jest założycielem Loop Collective w Londynie, promującym oryginalną i improwizowaną muzykę w Wielkiej Brytanii i rozwijającą publiczność tejże sceny, tworząc regularne koncerty, festiwale, warsztaty i wymianę z innymi europejskimi ośrodkami. Jako band-leader nagrał sześć własnych albumów, a jego dyskografia jako side-mana przekracza ponad 30 albumów. Zarówno czytelnicy jaki i krytycy czołowego magazynu jazzowego Downbeat, wymieniają Jim’a jako jednego z najciekawszych wibrafonistów. Jest także laureatem wielu brytyjskich nagród jazzowych. Jako pedagog, Jim naucza w Royal Academy of Music, Guildhall School of Music and Drama, Trinity Laban Conservatoire oraz National Jazz Collective Summer School.

Alfred Vogel to jeden z najbardziej wyrazistych oraz pracowitych perkusistów z Austrii. Również aktywny jako producent, prowadzi własną wytwórnię Boomslang oraz tworzy festiwal Bezau Beatz w swej rodzinnej miejscowości w górnej Austrii. Jako perkusista zwraca uwagę świata free-jazzu, sceny singer/songwriter, rockowej I eksperymentalnej. Współpracuje z Die Glorreichen Sieben, KDR Society, Hendrix Ackle, Peter Madsen, Barry Guy, Christy Doran. Jeden z jego ostatnio wydanych albumów to „Blow + Beat”. duet ze szwedzkim saksofonistą Matsem Gustafssonem Wraz z Lucienem Dubuis oraz Bondem tworzy międzynarodowe power trio Hang Em High, w maju ukazał się ich trzeci album „Tres Testosterones”.

​ES 2017 - ​

pełny program www.EklektikSession.com

​ES 2017 - oficjalny profil www.facebook.com/EklektikSession

​ES 2017 - spot główny https://vimeo.com/223728149

ES 2017 - lokalizacje https://vimeo.com/228172366

EKLEKTIK SESSION to międzynarodowa platforma artystyczna i cykl indywidualnych wydarzeń w formule całorocznego festiwalu. Celem platformy jest promocja oraz integracja środowisk twórczych, zbliżenie kulturowe oraz umożliwienie dialogu pomiędzy artystami reprezentującymi różne dziedziny sztuki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje EKLEKTIK SESSION 2017 - Jim Hart & Alfred Vogel

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert