koncert

Echo Sonda 4

koncert

Echo Sonda 4

Echo Sonda 4 - Bilety na koncert

Przestrzeń Eksploracji Sonicznej Echosonda to cykl wydarzeń na styku muzyki, sztuki dźwięku i obrazu. Nasze główne pole działania to szeroko pojęty nurt muzyki ambient, ale chętnie zahaczamy też o takie rejony, jak muzyka eksperymentalna, noise czy field recording.

W niedzielę 22.12.2019 zapraszamy na dźwiękową podróż do dolnej sali wystawowej BWA Rzeszów na czwartą odsłonę Echo Sondy. Tym razem będzie to edycja mocno zróżnicowana o zdecydowanie większym zabarwieniu eksperymentalnym.

Zagrają:

Precyzja: Rudnicki/Hader

Dr Radek Rudnicki - artysta dźwięku i sound designer, skupiony na wykorzystaniu dźwięku przestrzennego w projektach multidyscyplinarnych. Twierdzi, że na receptę może przepisać tylko dobry bas. W 2013 r. obronił doktorat z kompozycji muzyki elektronicznej i intensywnie działa w projektach muzycznych.
Jest głównym projektantem dźwięku i kompozytorem w Fundacji Precyzja (PL) oraz dyrektorem Wave Folder Records (UK). W 2008 r. znalazł się na short-liście SPNM (UK) jako jeden z najciekawszych wschodzących kompozytorów mieszkających w Wielkiej Brytanii. W 2013 r. ogłoszony Ambasadorem Jazzu w północnej Anglii.
Prezentuje swoje projekty na festiwalach i w galeriach na całym świecie.

https://www.instagram.com/koshimazaki/
https://open.spotify.com/artist/73p7fxpXW443ObKRAgdBTn
https://wavefolder.bandcamp.com/

Jakub Hader - artysta nowych mediów i założyciel grupy Precyzja.
Porusza się na polu sztuki generatywnej i mappingu 3D, eksperymentuje z wieloma formami mediów. W pracy artystycznej skupia się na zaprogramowanych środowiskach wizualnych oraz interaktywnych instalacjach. Jest członkiem grupy A/V Space F!ght (Ambasadorzy Jazzu północnej Anglii 2013/2014). Jego prace wzbogacały spektakle teatralne, wystawy w muzeach, jak i masowe międzynarodowe wydarzenia kulturalne.

Duet Precyzja łączy generatywne wizualizacje z syntezą modularną na żywo. Do kompozycji i manipulacji dźwiękiem zostanie wykorzystany syntezator napięciowy Buchla 200e. Wizualizacje z użyciem wiązki lasera będą efektem analizy dźwięku, w specjalnie przygotowanym oprogramowaniu opartym o VVVV.

Precyzja.org
https://www.instagram.com/precyzjaorg/

Królówczana Smuga

To audiowizualne alter ego Adama Piętaka, Biłgorajaka. Przywrócenie pamięci o zapominanych, przemilczanych, niewygodnych, utraconych czy wypartych - lecz nadal wartościowych aspektach kultury Biłgoraja i jego okolic staje się motywem przewodnim działalności Królówczanej Smugi. Piętak nie tylko poddaje dogłębnej refleksji losy swej rodzinnej miejscowości, ale z punktu widzenia małomiasteczkowej dziadówki wędrownej, ujawnia jak trudna zdaje się być relacja przeszłości ze współczesnością rodzimego kraju, poddając krytyce powszechną politykę historyczną.

Pod względem strukturalnym muzyka, której narracja prowadzona jest dźwiękami gitary, ma nasuwać skojarzenia z czasami odległymi - odnaleźć można tutaj wiele odniesień do „biłgorajskich” początków oraz tamtejszego folkloru, ukrytych pod warstwami zdeformowanych dźwięków przypominających stare, zakurzone i zaniedbane instrumenty, znalezione na strychu pradziada lub odkopane w ukrytej w lesie mogile.
Pośród przestrzennych kompozycji ulatniają się treści nostalgiczne. Nostalgia za tym co na zawsze utracone, i na zawsze niepoznane.

"Patriotyczno-sportowo-etniczny" strój, zaprojektowany przez Królówczaną Smugę, stanowi karykaturalną kulminację współczesnych, rażących postaw Polaków: powszechnej i agresywnej emanacji "polskością", quasi-patriotyzmem, nacjonalizmem, religijnym fundamentalizmem czy "czystością" etniczną. Królówczana Smuga przemierza Polskę rozprawiając się z tymi natręctwami.

https://open.spotify.com/artist/0slWwRQ4qBXOl64cq4Wzbd
https://krolowczanasmuga.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/krolowczanasmuga/

Ulro

To audiowizualny projekt Andrzeja Uzara, który został powołany w celu eksploracji przestrzeni dźwiękowych opartych o szeroko rozumianą stylistykę cyfrowego dubu, dubtechno i okolic około-ambientowych. Podstawą jego treści jest próba szukania odpowiedzi na pytanie, co by było gdyby człowiek, jako istota dysponująca życiem wewnętrznym, przedkładałby sferę duchową swojej egzystencji dokładnie w takim samym stopniu, w jakim, w rzeczywistości, przedkłada aspekt materialny swojego funkcjonowania.
Z racji wewnętrznie sprzecznej natury takiego rozważania, nostalgia i dekadencja są nie do pominięcia a wręcz stanowią ideową podstawę prezentowanych form. Surowość zarówno połączenia dźwięku i obrazu, jak i każdego z tych elementów z osobna, to konsekwencja podejmowanej tematyki oraz chęć podkreślenia opozycji w stosunku do wygładzonych i przesłodzonych brzmień charakterystycznych dla ery zdigitalizowanej produkcji muzycznej. W ramach Echo Sonda 4 Ulro zaprezentuje audiowizualny set oparty o struktury ambientowo-dronowe, nie stroniący jednak od dubowych asocjacji.

https://ulro.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/ulrodub/

Bilety w przedsprzedaży 20zł / w dniu wydarzenia 25zł

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Echo Sonda 4

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert